آرامش

آرامش
هدف از زندگی بهتر رسیدن به شادی و آرامش است . آرامش عمیق درونی ما را در گرفتن تصمیمات درست و به جا یاری میکند استعدادهای بالقوه را به هتل می سازد آرامش به معنای خالی شدن زن از فکر و خیال گذشته و نگرانی‌های مربوط به آینده است در لحظه ی حال زیستن و نفس کشیدن بدون احساس تنش و استرس در جسم و روان می توان معنای واقعی زندگی و آرامش را فهمید و راحت و شاد به سوی آرزوها گام برداشت در عصر تکنولوژی آرامش گمشده بسیاری افراد است آن را در بیرون از خود جستجو می‌کنند گاهی می خواهند با رسیدن به خانه و ماشین ای بهتر است و یا در رابطه با فردی شادتر خوشبختی را بیاورد ولی هر چه بیشتر سعی می کنند

کمتر به آن می‌رسند و آشفته تر و بیقرار تر می شود ابتدا می بایست آرام بود تا بتوان آرامش بیشتری را درست کرد شکر گذار داشته های فعلی بود تا راه را برای رسیدن محبت های جدید هموار کرد و فرصت های جدیدی را که گاهی در لباس چالش‌ها خود را آشکار میکند دی و بهآرامش رسید .
آیا شما در درون خود احساس آرامش و شادی دارید کیفیت گذراندن اوقات تنهایی شما چگونه است؟ بی قراری خود را چگونه به ثبات و آرامش تبدیل می کنید؟
آیا برای خود وقت می گذارید یا مدام در پی کسب توجه و تایید دیگران هستید با مبدا درون خودتان متصل هستید و یا در پی اجرا کردن دستورات و خواسته های اطرافیان خود هستید و زیر بار فشار له شده اید؟
چگونه ذهن و جسم خود را آرامش دهیم ؟
در دنیای مجازی با فرستادن پیام های مثبت و انرژی بخش به دیگران آرامش هدیه می دهید در حالی که خودتان تشنه عشق و محبت هستید چقدر برگشتی دارید؟ به عبارت بهتر آیا به همان اندازه که بر شما برای دیگران وقت و انرژی میگذارید آنان هم زمان شان را به شما اختصاص می دهند؟ آیا خود را فردی مهربان و دلسوز می‌دانید که هر چه به اطرافیانتان محبت می‌کنید آنان شما را نادیده می گیرند و پس از مدتی احساس ته کشیدن انرژی درون تان باعث خستگی روانی تان می شود و خود را قربانی احساس می کنید و از این روابط پا پس می کشید؟
روابط جدید را بر مبنای کمبود محبت بنا می کنی و تشنه عشق هستید و یا با ریختن تمام توجه خود بر سر فرد مورد علاقه تان او را کنترل می کنید تا به خواسته ها و نیازهای خودتان برسید؟
خود را فردی خودخواه می دانید و یا خود دوست؟
برای به آرامش رسیدن خود چه ها می کنید و چه ها نمی کنید؟
هنگامی که به درون خود را جو می کنید از نقاط تاریک خود فرار نکنید بلکه با صرف زمان و تکنیک های روانشناسی آنها را به نقاط مثبت و خاص خود تبدیل کنید البته به خود درمانی فقط باعث مزمن شدن مشکل و ناامیدی بیشتر خودتان در طول زمان می شود از متخصص و تست های روان شناختی و کتاب های روانشناسی بهره بگیرید و آرامش و شادی بیشتری را مطابق سلیقه و ایده‌آل خود وارد زندگیتان کنید.
از دامن چیزی که باعث شادی و آرامش یک نفر می‌شود برای فردی دیگر آرام کننده و شادی بخش نیست آرزوهای خود را زندگی کنید و نهاد های پدر و مادرتان را با استعداد های شکوفا نشده ی آنان را.
زندگی نزیسته والدین را تکمیل کنید ابتدا به درون خود را جو کنید با خودشناسی دقیق روشی را که همخوان با ویژگی‌های شخصیتی ویژه خود است را برگزینید و با تمرین های خاص به پیش بروید اگر خواندن کتاب های روانشناسی و مثبت نگری ی می‌توانست به‌طور عمیق دردهای شما را درمان کند سرشماری قراری خود را با سرکشیدن در سایتها و کانالهای مختلف برطرف نمی کردید گرچه استفاده از ابزار و تکنولوژی های روز بسیار کمک کننده هستند اما این مهم است که چه کسی و با چه حسی و چقدر از آنها استفاده می کند و در پی چیست؟ ابتدا آرامش بگیرید و بدانید که از زندگی چه میخواهید زور نزنید سرگشت تر می شوید با آرامش می توان راهکارهای جدید را جستجو کرد و به کار بست تجربه کرد و از شکست نترسید بلکه با تشویق خود به جای خود سرزنش گری می‌توان با کوچکترین موارد شاد و شارژ شد.
خودتان به خودتان انرژی دهید چرا فردی شاد و موفق می بایست به شما ثبت شود در حالی که شما فردی غمگین و ناامید هستید خود را شکست خورده ندانید و آن شکست را به منزله تجربه ای آموزنده تلقی کنید و دیدگاه خود را در زندگی عوض کنید.
دو نوع معلم داریم یکی همان کتاب ها و روانشناس ها هستند که به آرامی شما را تغییر می دهند و آماده پذیرفتن مسائل نو و آرامش می کنند و معلم دیگر روزگار است با حوادث بزرگ و تلخ زیر گوش شما می زنند و با درد بیشتری شما را مجبور به تغییر رویه زندگی تان می‌کنند انتخاب با شماست که کدام روش برای شما خوشایند تر است و کم‌هزینه‌تر چون گاهی هزینه های روانی و عاطفی را به سختی می‌توان جبران کرد و پس چرا هم اینکه خود را بهبود نبخشیم؟
هرگونه نشانه عدم آرامش و شادی را جدی بگیریم که در جسممان و چه در روانمان بیقراری امروز ما نتیجه تصمیمات و طرز فکر دیروز ماست و اگر نحوه تفکر و باورهای مان را تغییر دهیم به‌مراتب فردای شادی را برای خود و اطرافیانمان رقممی‌زنیم اما چطور از که بسیاری از این مفاهیم در روانشناسی به صورت تئوری باقی می‌مانند و تبدیل به عمل نمی‌شوند؟
حلقه مفقوده اینجاست ناهوشیاری شما.
ناهوشیاری به حدی قوی است که حتا با داشتن دانش و آگاهی هم نمی توان به آسانی عادت ها را عوض کرد چون عادت گذشته ریشه در ناهوشیاری دارد و خاصیت ناهوشیار تکرار است تکراری که با حس عجین شده است و تا زمانی که احساسات منفی را پس بزنیم نمود بیشتری در زندگی ما خواهد داشت هرچه بترسی سرت می آید جمله فوق نگاهی دارد به احساسات درونی ما و اینکه با حس دل آشوب بودن و بدون آرامش سلسله وقایع منفی را به سمت خود می کشانیم.
شاید باور این نکته برای شما سخت باشد اما با کمی توجه در زندگی روزمره در میابیم که زمانی که آرام هستیم کارها را با آرامش بیشتری سرعت می گیرند و به زیبایی انجام می شود اما زمانی که عجله داریم همه چیز در هم پیچیده می شود. برخی را بشکنیم و از همین حالا آرام و قرار بگیریم آرامش طلایی درونی است و نه بیرونی این جمله در حد شعار باقی می ماند تا زمانی که آن را بیازماییم. آرام سازی عضلانی ریلکس کردن و مراقبت مدیتیشن از جمله تکنیک های روانشناسی برای آرامش فکری و بدن است.
از هیپنوتیزم برای کسب آرامش زیر نظر متخصص میتوان کمک گرفت همچنین در گام اول تخلیه هیجانی برای بیرون ریزی احساسات می ‌توان استفاده کرد تجسم سازی و دیدن تصاویر ذهنی مثبت هم عالی است اما مهمتر از همه رو راست بودن با خود است یعنی خودشناسی خود را بشناسیم این که درون گرا هستیم یا بیرون گرا خسیس هستیم یا دست و دلباز . دل رحم و متواضع و یا خوش و غیر قابل انعطاف. شو جا هستیم و یا ترسو قوی و با اعتماد به نفس هستیم و یا ضعیف مثبت اندیش هستیم یا منفی باف قاطع هستیم یا پشیمان. به افراد اعتماد می‌کنیم و یا سرشار از عدم امنیت روانی.
بانک نمره گذاری هر کدام از مولفه های شخصیتی بر روی گراف مربوط دیدن نیمرخ روانی خودمان می توانید تصمیمات بهتری در آینده بگیریم و با انتخاب های مناسب در موقعیت های حساس و آرامش و شادی دلخواه خود برسید خود را بشناسیم و به دیگران هم کمک کنیم تا ظرفیت های وجودی خود را شکوفا کنند فارغ از نقاب های رنگارنگ برای تایید دیگران خودمان باشیم آرامش در درون تک تک ماست و برای یافتن آن گوله شیادان را نخوریم تشنگی درونمان را با یافتن جوهر درونی خود چی را بکنیم و لحظه به لحظه از موهبت‌های و زیبایی های زندگی بهره مند شویم با آرزوی شادی و آرامش برای دوستان خوبم

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.