هیجان مثبت

هیجان مثبت
چگونه می‌توان در خود و دیگران هیجان‌های مثبت ایجاد کرد؟

احتمالاً این سوالی است که از خودتان پرسیده اید و در پی رسیدن به شادی و لذت بیشتر کارهای مختلفی را امتحان کرده اید.
هنگامی که خود را همین طوری که هستید دوست بدارید و بتوانید جنبه های خوب افراد را ببینید در کنار هر کسی لذت خواهید برد اما زمانی که شما بی قراری د و یا در دل خود احساساتی ناراحت کننده را احساس می کنید به هر کجا که بروی کلافه تر خواهید شد. آشفتگی عواطف به مرور زمان زیادتر میشود و استفاده از مسکن های موقتی و روش های آرامش بخش بدون توجه به حل‌کردن ریشه‌ای مسئله فقط به ریشه دار شدن آن دامن می زند.
آتش عشق درون شما چگونه شعله ور میشود؟
لیستی تهیه کنید و مواردی را که در آن اشتیاق سوزان ندارید را فهرست کنید نام مکانهای که دوست دارید و یا کار های که عاشق انجام دادن آن هستید نمره گذاری کنید و ببینید که انگیزه شما برای زندگی آینده چگونه است.
با ارزیابی خود در حالات مختلف و دیدن ثبات هیجانی خود و یا نوسانات عاطفی به خودشناسی می‌رسید هیچ‌کس نمی‌تواند به جای شما زندگی کنند و یا احساس کند باید تجربه های مختلفی داشته باشید و در هنگام شادی ناظر خود باشید ببینید که چگونه برای ریخته می شوید و اینکه چه فکر هایی در شما احساس گرما الهام‌بخش به وجود می آورند.
هنگامی که یک گل را بو می کنید احساس بهتری ندارید و یا زمانی که به منظره های زیبا چشم می دوزید؟ شنیدن موسیقی آرام بخش و ترجیح می دهید یا نوازش و لمس حیوان خانگی؟ کانال های شنیداری دیداری های و لمسی در همه افراد به یک اندازه فعال نیستند و می‌بایست به دنبال راهی گشت که لبخند را بر لبان شما جاویدان می سازد.
اگر خود را از خوردن یک غذای جدید خوشمزه محروم کنید و بترسید از تجربه های جدید ممکن است سالها به خوردن غذاهای سنتی و کلاسیک رو کنید و جایی برای ساختن هیجانات مثبت در حیطه مزه های متنوع بیابید.
چگونه از کرخت شدن و بی حسی درونمان جلوگیری کنیم؟
۱_ لباس های متنوع بپوشید
۲_ عطر های جدید را امتحان کنید
۳_ شامپوها و لوسیون های خوشبو را تجربه کنید
۴_ به رستورانی جدید بروید
۵_ با افرادی جدید ملاقات کنید
۶_ با خواندن مجلات موضوع های مثبت برای بحث بیابید
۷_ از راه همیشگی به محل کار نروید
۸_ ترس خود را کاهش دهید و آرام باشید در هنگام تجربه‌های نو
۹_ زیبایی های زندگی را ببینید و خود را در آنها غرق کنید
۱۰_ گارد خود را بشکنید و از راه ورود انرژی جدید را به درون خود باز کنید با کمک گرفتن از دوستان

هیجان‌های مثبت چه تاثیری برای مسیر زندگی در آینده دارند؟
افراد افسرده آینده خود را تیرو تار می بینند لذا رمقی ندارند برای تلاش بیشتر غافل از اینکه تصمیمات امروز شما فردای شما را می سازند و با پاک کردن تجربه گذشته با اتحاد انتخاب های مناسب آینده ای شیرین برای خود و اطرافیانتان رقم بزنید.
ممکن است خاطرات و آسیب شناسی که در کودکی دیده اید شما را به سمت رخوت و انفعال کشیده باشد لذا نقاط مثبت گذشته را ببینید و بقیه را ببخشید و خاطرات منفی را رها کنید احساس گناه را در خود کاهش دهید و با تمرینات ریلکسیشن یا همان آرام سازی و مراقبت حال خوب خودتان را افزایش دهید گام به گام به کمک مربی شما به جلوه هل داده می شوید؛ تمرینات شناختی رفتاری مثل برنامه های منظم ورزشی شما را ورزیده خواهند ساخت و از نو زاده خواهید شد همچون نوزادی که می خواهد جهان را از نو با عینکی جدید پردازش کنند بدون ترس از بایدها و نبایدهای کودک درونتان را به بیرون بیاورید بپرید شادی کنید بازی کنید بخندید بدون چتر به زیر بار آن بروید و طعم خوش زندگی را بکشید زندگی شما را دوست دارد و به زندگی اجازه دهید که باران نعمت‌ها را بر سر شما ببارد.
عبارات مثبت به کار ببرید و منتظر وقوع معجزه های زیادی در زندگیتان باشید شما لیاقت داشتن بهترین ها را در جهان هستی دارید خودتان را دوست داشته باشید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.