پاکسازی عاطفی

پاکسازی عاطفی
هنگامی که درون پر از خاطرات منفی و نمی‌توانم ها باشد می‌بایست برای ورود انرژی های جدید خانه تکانی ذهنی انجام داد. پاکسازی عاطفی یعنی پاک کردن مواردی که در زمان حال برای ما کارایی خوبی ندارند و نیازی به وجود آنها نیست.
آموزش آرام سازی برای پاکسازی عاطفی

قبل از هرگونه یادآوری خاطرات منفی می بایست تکنیک هایی را برای آرامش بخشی به خود بیاموزید تا بتوانید در مواقع لزوم با موارد اضطراری به خود کمک کنید و حال بده خود را تسکین دهید تا سر فرصت به متخصص مراجعه کنید و با دادن گزارش کار مربوط به تمرین هفتگی به مرحله بعد هم بگذارید.

خود را نوازش کنید برای پاکسازی عاطفی
احساس اینکه شما فردی دوست داشتنی هستید و لیاقت بهترینها را دارید را در خود زنده کنید احساسی که با تحقیرها و تمسخرها خدشه دار شده است را بیابید و روی آن کار کنید خود را به یک قهوه مهمان کنید و یا برای خود هدیه بخرید.

تمرین ها را چند مرحله ای کنید برای پاکسازی عاطفی
در هر زمان فقط در قایقی به تمرین مربوط به پردازید پس از تمام شدن تکنیک استراحت کنید و اگر آن را نصف گذاشته اید در طی چند روز آینده تکمیل کنید تا فکرتان همواره مشغول نباشد.

خاطرات هر حیطه را به صورت مجزا مشخص کنید برای پاکسازی عاطفی
ابعاد جسمانی ارتباطی شغلی خانوادگی معنوی و غیر را جدا کرده و از خاطره ای شروع کنی که حساسیت کمتری دارد پس از آن که مهارت شما بالا نیست و توانستید خود کنترلی را در خود به وجود آورید به موارد سنگین‌تر بروید.

غذای مناسب بخورید برای پاکسازی عاطفی
قبل از شروع تمرین از خوردن غذای سنگین یا مایعات اجتناب کنید گاهی احساس تهوع روانی به احساس تهوع و جسمانی تبدیل می شود اگر در حین تمرین سردرد و یا تغییر شدید فشار خون را تجربه کردید نترسید فقط به آرامی تکنیک را قطع کنید و استراحت کنید پس از گریه های شدید آب بنوشید و از خوردن میوه و سبزی تازه غافل نشوید.

از خود آزاری مازوخیسم بپرهیزید. برای پاکسازی عاطفی
چرا خود را تنبیه می کنید و آیا این ناشی از این حس است که خود را نجس یا گناهکار می‌دانید شما پاک هستید و نیازی به انحراف در خود آزاری نیست از روش های ملایم استفاده کنید و اگر درونتان بسیار ناراحت است از هیپنوتیزم کمک بگیرید.

ارزیابی خود برای پاکسازی عاطفی
با استفاده از تست های روانشناختی وضعیت فعلی خود را مشخص کنید افرادی که سرکوب های زیادی دارند و یا تحت استرس شدید روانی هستند می بایست گام ها را به کندی و هفت و زیر نظر متخصص انجام دهند تا در مواقع فوری تکنیک قطع شده و به آنها آرام سازی کار شود.

ایجاد زمان و مکان مناسب جهت پاکسازی عاطفی
زمانی را برای این کار در نظر بگیرید با احتساب اینکه در ساعات بعدی از کار و زندگی خود را یافتید مثلا پنجشنبه که می توانید فردا را در خانه استراحت کنید و از لحاظ هیجانی خود را دوباره تنظیم کنید و یا یک روز قبل از رفتن پیش روانشناسان می توانید تمرین مربوطه را تا حدی که روش برای تان قابل تحمل است انجام دهید. بدین منظور قسمتی از خانه را که راحت تر و ساکت تر است برگزینید.

یادآوری خاطرات منفی برای پاکسازی عاطفی
ابتدا با زمان کم پنج دقیقه شروع کنید نوشتن اسم افرادی که شما را آزار داده اند و خاطرات مربوط به آن آب بالا آوردن حس منفی به منظور از تجربه دوباره آن برای رها شدن از آنها و نه جنگیدن می‌تواند همراه با سوزاندن مطلب نوشته شده و تکرار عباراتی مانند خداحافظی باشد.

گفتن عباراتی جهت بخشش افراد برای پاکسازی عاطفی
در مقابله با طرح و اسم فرد مربوط کرار کنید من تو را می بخشم و رها می کنم تو نیز مرا می‌بخشی و رها می کنی این ترجمه به تا ابد پاک شده است. نکته: اگر حالتان بهتر شده از کش دیدم گریه می‌کنید و نمی‌توانید این موارد را بلند تکرار کنید می توانید در درون خودتان آنها را بگویید.

نامه نوشتن برای افراد برای پاکسازی عاطفی
نامه نوشتن به فرد متجاوز و آیا کسی که شما را قربانی کرده و یا آزاری از او به شما رسیده می‌تواند تجربه نیمه‌تمام شما را تمام کنند برای او بنویسید که چقدر از این که به شما آسیب زده ناراحت هستید و قصد تلافی داشتید هیجانات خود را بیرون بریزیم می توانید فریاد بزنید با موشک به بالش به کوبید در خاتمه نامه خود را با عبارتی مثبت تمام کنید و به خودتان آرامشآرامش دهید مثلا می‌توانید از زبان فرد خاطی اشتباهات او را بنویسید و اینکه او هم دلش می‌خواهد شما او را ببخشید و از کرده خود پشیمان شده است و یا دلایل آن کار را در آن زمان به شما بگوید نقش بازی کردن و تجربه احساس طرف مقابل می تواند به همدلی و همدردی منجر شود که نتیجه آن بخشش عمیق است.

صندلی خالی را اجرا کنید برای پاکسازی عاطفی
به جای فردی که به شما آسیب زده بنشینید و صحبت کنید و نقشه خود را با او تعویض کنید گفتگو را تا جایی ادامه دهید که به نتیجه مثبت برسید اگر در یک مرحله نمی توانید پس از لحظاتی استراحت کردن تکنیک را تا آخر تمام کنید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.