وابستگی عاطفی

وابستگی عاطفی
چه بسیار افرادی که می خواسته اند زندگی دیگران را نجات دهند و عاشق توانمندی های بالقوه شریک زندگیشان شده اند و با او به چاه افسردگی فرو رفته اند. وقتی شما با فردی که شکست عشقی خورده همدلی و همدردی می کنید پس از گذشت زمان می خواهید به او کمک کنید و چه بسا عاشقی رو می شوید و یا بر اثر حس ترحم درگیره روابط این سهیم می شوید که برای بیرون آمدن از آن احساس گناه عظیمی را تجربه می کنید. خود را وارد بازی کرده که نتیجه آن شکست است و آسیب بیشتری به او می زنید چون زیرا عمیقاً دوست ندارید و فقط دلسوزی میکنید برای او و خودتون تلف خواهید شد این را بدانید که شما درمانگرها نیستید بلکه دوست و همراه وی

محسوب می شوید.
رابطه که فقط یک فرد دهنده ی انرژی باشد و فرد دیگر صرفاً گیرنده. در طول زمان خسته کننده و کسالت بار می شود و اگر این رابطه عمیق و احساسی شود و به روابط نزدیک بیانجامد وابستگی شدید عاطفی مانع از دیدن واقعیت ها در آینده خواهد شد. با گذشت زمان شما دل آزرده تر و وابسته تر خواهد شد و این درگیری بین رفتن و ماندن در رابطه شما را به فردی تحریک پذیر تبدیل می کنند آستانه تحمل شما پایین می‌آید و تشنه محبت خواهید شد و رابطه را با خیانت پاره می‌کنید. با خود یعنی چی که چرا عاشق فردی غمگین می شوید و دلیل شما برای روحیه دادن به او چیست شاید با خود فکر کنید که فردی مهربان هستید و ناجیه بشریت اما در لایه‌های ناهوشیار شما فردی از خودخواهی دیده می شود چه بسا شما میل به قدرت دارید و می خواهید به خودتان یا والد درون تان ثابت کنید که ببین چقدر بزرگ هستم که میتوانم دهنده عشق باشم! لحظه ای درنگ کنید و احساسات خود را بازبینی کنید ترحم و دلسوزی در برابر عشق خالص کدام از روی احساس گناه است و کدام از روی شخصیتی سالم؟
بله این شما هستید که وارد بازی ناهوشیار ارشد هیبت لطفاً پس از تمام شدن رابطه وی را مقصر ندانید خودتان هم مسئول انتخاب چنین فردی به زندگیتان هستید از خود را تغییر دهید مهربانی زیاد به نوعی عدم درآید یا حماقت است خود دوست باشید خودتان هم حق دارید زیبا زندگی کنید و مورد نوازش و حمایت واقع شوید به افراد کمک کنید اما آنها را وابسته نکنید و خود را از روابط اشتباهی نجات دهید.
چه بسیار افرادی که می خواستند از رابطه یک طرفه بیرون بیایند اما سال ها تحمل کردند و به این رابطه خو گرفته اند در حالی که ناراضی هستند آیا شما هم از رابطه فعلی خود ناراضی هستید؟
آیا زمانی را به برنامه ریزی برای آینده خود اختصاص می‌دهید یا کنار کشیده اید؟ انگیزه زندگی و امید به زندگی در شما چقدر است؟ آینده زیبایی را برای خود تصور می کنید؟ راضی هستید؟
شادی و آرامش از تطابق داشتن‌ آرزوهای درونی و اعمال بیرونی ناشی می شود ماسک زیبای خود را بردارید و با اسکن کردن تمامی وجودتان احساسات پنهان خود دست یابید. هر زمان میتوان مرهمی بر زخم های گذشته گذاشت و جبران مافات کرد با نوشتن اهداف تان و مرور روزانه آنها حس تازه گی را در خود ایجاد کنید منتظر آمدن فردی از بیرون و یا معجزه نباشید خودتان زندگی را طوری که دوست دارید بسازید و اگر به تنهایی نمی توانید ؛ می‌ترسید یا بلد نیستید از متخصص روانشناس کمک بگیرید.
هر گونه تغییر مثبتی و اندک به مرور زمان نتایج شگرف به بار می آورند از تغییر نهراسید و گام به گام جلو بروید . شرکت در یک سمینار و یا خواندن یک کتاب و روشن کردن شمع و موسیقی یا یک شاخه گل می‌توان به خود انگیزه داد کودک درونتان را به بیرون آورید البته در جایی امن و به درخواست های قلب خود پاسخ مثبت بدهید.
شما حق زیبا زندگی کردن دارید اگر در خود اندکی افسردگی حس می‌کنید آن را جدی بگیرید و نگذارید بو که بزرگ شود تا زمانی که شما را ببلعد!
خودتان را بغل کنید و ببوسید شما شایسته بهترینها هستید به روابطی وارد شوید که بده بستان عشق و انرژی مثبت صبح روشن هر دوی شما می‌شود ظرفیت فرق مقابل خود را به صورت واقع بینانه ارزیابی کنید پس از مدتی اگر دیدید از شما انتظاراتی نامعقول دارد رابطه دیگر را تجربه کنید که به شما احترام گذاشته می‌شود و شما دوست داشته می شوید به خودتان و شریک زندگی تان امید بدهید و تغییرات مثبت در شیوه زندگی تان پدید آورید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.