فحش های رکیک

فحش های رکیک
چرا خشم این هستیم مطمئنم برای شما هم پیش آمده است که گاهی ناخواسته شاهد دعواهای خیابانی بود باشید و در آن هنگام از خود پرسیده اید که چرا برخی افراد انقدر زود عصبانی می شوند ،فحش میدهند و از کوره در می روند؟

فحش های رکیکی که افراد به هم میدهند گاه سبب تسکین هیجانی فرد فحاش میشود اما این اثر موقتی است و در اکثر موارد به تلافی و جبران های خسارت بار می انجامد.
شما وقتی عصبانی میشوی چه میکنید مثلا زمانی که راننده ای به ناگاه جلوی ماشین شما ترمز می‌کنند و با موقعیتی غیر منتظره روبرو می شوی؟ فحش میدهید و عصبی میشوید؟
سوال اینجاست که چرا عصبانی می شویم و اینکه آیا با دادن فحش های رکیک آرام می شویم و یا در درون نا آرام تر؟هنگامی که خشم خود را به بیرون فرافکنی می کنیم ،فحش میدهیم سبب تخلیه هیجانی می شود اما چه بلایی بر سر فرد مقابل می آید آیا با تحقیر و خورد کردن دیگران ما بزرگ میشویم؟
همه می‌دانیم که بفرما بشین یک معنا دارند و مسلما گفتن بفرما زیباتر و دلنشین تر است اما چرا نمی توانیم در همه جا و همیشه آرامش و خود را حفظ کنیم در پی چه هستیم؟
تئوری های روانشناسی و مثبت نگری را عملاً در زندگیمان به کار نمی بریم درونمان ناآرام است و با دیدن هر ناهماهنگی و مانعی بیقرار می شویم و این عصبانیت تشکیل می شود اثر فردی تخلیه می شود،فحش میدهیم و برای لحظاتی تسکینی موقتی می یابیم اما همواره به فکر حل ریشه مسائل نیستیم.
فحش های رکیکی که می‌شنویم و یا می‌دهیم را بررسی کنیم و تاثیر آن را در آینده کودکانمان ببینیم مسئولیت پذیر باشیم و راه های مناسبی را جهت تسکین هیجانی خود پیدا کنیم. مسئله آن به شهربازی به رویم و جیر بزنی و بخندیم چه لزومی دارد که هیجانات منفی را از طریق آزاردهنده تخلیه کنیم در حالی که می توان انرژی هایی را به روش‌های گوناگونی تعدیل کرد.
رابطه جنسی با شور و حرارت با شریک زندگی نیز مسکنی قوی است اما مسئله ای که همچنان بدون پاسخ می‌ماند این است که آرامش عمیق درونی مان را چگونه ایجاد کنیم با روش های درونی و یا بیرونی هدف گذاری و رفتن به سمت آرزوها و مثبت نگری و بخشیدن افرادی که از آنها کینه به دل داریم برای خودمان ضروری است با این کار به خودمان کمک میکنیم.
همواره دو انتخاب داریم یا فحش های رکیک بدهیم و یا حرفهای زیبا بزنیم. احساسات ما در هر لحظه تعیین می کند که کدام را انجام دهیم فحش بدهیم یا آرام باشیم ؟ پس بر روی هیجانات مان و طرز فکرمان کار کنیم و شخصیتی زیبا از خود بسازیم و بدانیم که از کوزه همان برون تراود که در اوست کوزه وجودمان را از کلماتی الهام بخش و مثبت پر کنیم و امید دهنده مردمان باشیم.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.