خودسازی

خودسازی
خودسازی نیازمند خود شناسی است تا چه میزان خود را می شناسید و از ضعف ها و توانایی های تان آگاه هستید؟ ارزیابی شما از توانمندی های خودتان برپایه تست های روانشناختی می‌تواند سریع‌تر و دقیق‌تر انجام گردد و با تشخیص به هنگام استعدادهای بالقوه و کار کردن برروی آنها میتوانبه خودشناسی دست یافت.
اگر در کودکی به شما گفته شده که در رشته های خاصی توانمندتر هستید و یا استعداد های ویژه ای‌ را ندارید بررسی کنید که چه کسی

و با چه ساعته سواری آن را به شما گفته است گاهی باید شک کرد و از خود پرسید شاید آن زمان نمی توانستم مهارت بخصوصی دهم اما الان با بالا رفتن سن و تجربه و آگاهی می توانم!
خودسازی گام به گام با کاهش ترس های درونی و افزایش اعتماد به نفس همراه است احساس شادی پیدا خواهید کرد و دیگر از عدم تایید دیگران نمی هراسید بلکه با انتقاد های به جا و پذیرش خطاها به جای گارد گرفتن و انکار ناتوانی ها به اصطلاح امور می پردازید و در رشته های مورد علاقه تان حرفه ای می شوید.
ریسک امتحان کردن موارد ناشناخته سبب ایجاد هیجانات مثبت و شور در زندگی می‌شود و انگیزه درونی شما را افزایش میدهد.
می‌بایست مثل کودکان بازی کرد و از لحظه ها لذت برد با فکر کردن به شکست‌های گذشته و خود را قربانی پنداشتند فقط درجا می‌زنیم و با هراس از آینده خود را فلج می کنید.
خودسازی به کمک متخصصان علم رفتار صورت می‌گیرد با مشاهده بالینی شما در هر جلسه به صورت فردی و گزارشی از آنچه که در بین جلسات انجام داده اید نکات کلیدی به شما گوشزد می شود و انگیزه شما برای شروع کار های جدید و مفید تقویت می‌گردد.
خودسازی می‌توانند گمراه کننده باشد شما را در وادی زندگی گم کند مخصوصاً در ابتدای راه که شما بهتر است از روش های قدیمی خود استفاده نکنید تا به نتایجی متفاوت برسید.
راهنما مربی نقشه تعیین کننده دارد.
در جلسات ابتدایی خودسازی ساختارهای فرسوده و ناکارآمد ذهن شما در هم شکسته می شود آن را سازه‌هایی می‌گیرند که بر طبق هدف‌گذاری شما منطبق است. برنامه ریزی و مقابله با تنبلی و عادت های پیشین در طی زمان و پایداری احساسی شما که همراه می‌شود با هیجانات مسرت بخش ادامه می یابد از شما فردی جدید می‌سازد فردی خود ساخته که برای اهداف خود و دیگران ارزش زیادی قائل است.
و در سایه خودسازی شما اطرافیانتون الگوی خواهید یافت و تحت رهبری شما قرار خواهند گرفت.
زور زدن برای همرنگ کردن دیگران و اطاعت از فرامین شما مثلاً به عنوان وارد و یا هر نقشه اجتماعی دیگری نتایجی گز را دارد اما میل قلبی اطرافیان به اطاعت از شما و مانند شما شدن در شما مسئولیتی از این برای تغییر ایجاد می کند.
خودسازی کنید و به دیگران هم کمک کنید تا خود واقعی شان را شکوفا کند و با پس زدن مانع های بیرونی و درونی به احساسی متفاوت دست یابند.
در حین خودسازی به علت قوی بودن عادات ناهوشیار ممکن است به پس بنگرید و گاهی میل به برگشت به عقب در جنگ با رفتن به سوی هدف های جدید قرار گیرد طبیعی است که باور هایی که ریشه در آموزه های کودکی شما دارند و شما را به وضعیت فعلی رسانده اند محکم هستند و در شما احساس گناه به وجود می آورند اما با خود یادآوری کنید که از وضعیت موجود خود ناراضی هستید و گاهی انتخاب بین بد و بدتر است اگر خود به تنهایی نمی توانید به این مبارزه ادامه دهید مشورت با کسی که این مرحله را از سر گذرانده است و شنیدن حرفهای و ارزیابی از جایگاه پیشین و جدید او می‌تواند شما را به جلو هل دهد همه ما گاهی به کسی نیاز داریم که مستقیم به چشمانم نگاه کنند و به بوی تو می توانید ما را باور کنند و به ما امید بدهد حمایت‌های اجتماعی و دوستانی که می خواهند شما را چک کنید از جمله مواردی هستند که می باید مد نظر قرار دهید.
خود را در جمع دوستان قرار دهید که آنها هم در حال خودسازی هستند و تغییر را امری ضروری می داند و مسئله‌ی اجباری بر اثر گذشت زمان بهتر شدن و رفتن به سوی کمال انسانی با توجه به آرامش معنوی را هدف زندگی خود قرار دهید و با ایجاد عادات مثبت هر چند کوچک خود جدیدی بسازید و آن را در معرض دید مردم قرار بدهید وقتی به زیبایی دیده شوید در هر کسب و کاری که هستید بهترین خواهید بود و بدون هیچ تلاشی مردم مشتریان دکان زندگی شما می شوند . از شر کردن هراسیده کسب آن قبلی از پیروزی است کمی مثبت نگرد باشید ولی ساده‌لوحانه اعتماد نکنید با استفاده از علم روانشناسی مردمان را بسنجید و ارزیابی کنید و تشخیص خود را از موقعیت ها افزایش دهید تا بتوانید تصمیماتی درست بگیرید خودسازی را جدی بگیرید قبل از آنکه وارد مراحل بحران شوید تا بتوانید در لحظات حساس به بهترین انتخاب ها دست بزنین و با بازی برد برد نتایج را به زیبایی تعیین کنید‌.
خودسازی سبب خود دوستی و خود احترامی می شود خود جدید شما احساسی فوق العاده را در اطرافیانتان هم برمی‌انگیزد و از شما خواهند پرسید که تو چه کردی که اکنون اینگونه شدی؟
خودسازی هزینه های مالی عاطفی زمانی و غیر دارد با دادن هزینه‌های مربوطه می توان به شخصیتی جدید در سیاه که زمین تا آسمان با فردی که بوده اید متفاوت است فردی شاد و آرام که احساساتی متفاوت دارد و اقداماتی متفاوت انجام می دهد. بله با ساختن طرز فکری نو می توان به جهان با عینکی جدید نگریست و از فرصت‌هایی که گاهی در لباس شکست‌های خود را ظاهر میکند سود جست و استفاده کرد. خود واقعی خود را زندگی کنیم چون زمان ما برای زیستن کوتاه است و خودسازی و تبدیل شدن به فردی که در راستای استعدادهای ویژه خود را به جهان هستی گذاشته است رسالت انسانی همه ماست.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.