آرامش 2

آرامش ۲
آیا شما آرام است این آرامش را در چه می‌دانید داشتن چیزی یا کسی تضمین‌کننده آرامش درون شماست و با خود تعیین کننده حالات درونی خودتان هستید داشتن ثبات و امنیت روان احساسی شیرین است که همگان در جستجوی آن هستند به روش ها و وسیله های متنوع با انواع مکاتب فکری فرهنگی و آیینی در تمام جوامع سنتی و مدرن

می‌توان راه هایی برای رسیدن به آرامش کشف کرد.
اعتقادات درون شما باعث احساساتی می‌شوند که در شما بروز می‌کند و اگر همواره احساس فشار و ناشادی دارید سر منشاء آن از باورهایی از که از کودکی در شماری شده دارند مقاومت در برابر خواسته های کودک درون شما به مرور زمان می‌تواند از شما انسانی خشک و مقتدر و کارمندی نمونه بسازد فردی که در حیطه کاری و مالی موفق است اما در زمینه سلامت روان و سلامت جسم بی قرار و کلافه است و در ارتباطات اجتماعی ناتوان و ناراضی و تنها است.
کمال طلبی ریشه در فرهنگ قدیمی دارد که هدف آن بدون در نظر گرفتن توانمندی های فردی خشکاندن روح و نشاط است٬ کمال طلبی عالی است به شرطی که با حسی عاشقانه و نرم همراه شود و به حقوق دیگران هم احترام گذاشته شود اما خودخواهی و له کردن بقیه با زور برای رسیدن به آرزوی فردی و یا همراه کردن بقیه با خود به هر قیمتی تاوان زیادی برای خود فرد زورگو و کنترل گرد خواهد داشت.
چه کسی گفت که شما درست می‌گویید و بقیه نادر است چرا می‌خواهید برای رسیدن به آرامش روانی شادی و آرامش و اطرافیان تان را بگیرید؟ آیا این خودخواهی نیست و یا شما صلاح آن را بهتر میدانید؟
پذیرفتن تفاوت های فردی و احترام گذاشتن به اهداف افراد دیگر نشان‌دهنده بلوغ فکری شماست مثلا شما به عنوان والد هنگامی که تلاش می‌کنیم که فرزندانتان را از علایق خدادادی اش دور کنید تا آرزوهای شما را زندگی کنند فقط انرژی خود را هدر می دهید و کودکی ناراضی را پرورش می دهید که تا پایان عمر شما را مقصر سوختن فرصت های زندگی اش می داند.
بله شما مهربانی کردید و می‌خواستید والده خوب برای او باشید اما خوبی از نظر شما به خوبی از دیدگاه کودک شما متفاوت است فرزندان شما هدیه ای هستند و مانند در دستان شما که می بایست با دل آنها همراه بیایید و نه صرفاً آنها را فدای آرمان های بزرگ تان کنید.
آرامش داشتن در آرامش دادن است نگرفتن آرامش دیگران اجازه دهید بقیه خود عی‌شان باشند و آنها را مجبور نکنید جلوی شما نقاب بزنند و نقش انسان های خوب و کاملاً پاک را ایفا کنند ما انسان هستیم نقص‌هایی داریم می بایست محیطی امن برای افراد ایجاد کنید تا بتوانند بدون دروغ گفتن با شما راحت باشند و این مستلزم این است که شما هم خود را همین طوری که هستید بپذیرید و نمایش دهید این تواضع نیست که خوبی های خود را پنهان کنید و کثیفی ها و عصبانیت و خشم خود را بروز دهید با مردان رفتاری مهربان زیبا داشته باشید.
آرام برخورد کنید و پذیرای آنان باشید و خودتان به آرامش برسید آرامش متاعی نیست که قابل خریداری باشد پس زور نزنید یا خانه بهتر ماشین مدل بالاتر به آنان برسید بلکه اول آرام و عاشق باشید و سپس همه چیزهای خوب به سمت شما می آید و به شما تقدیم می شود.
خودتان را ارزشمند کنید اگر شما نا آرام هستید با ازدواج و یا دوستی با فردی آرام درمان نمی شوید بلکه فردی بی قرار به خود جذب می کنید و یا خلق به افراد را از آنها بیرون می کشید پس می بایست بر روی خود کار کنید و الگوهای فکری پوسیده تان را دور بریزید الگوهایی که دیگران را موجوداتی بد می دانند و فکر می کنند همه در پی آسیب زدن هستند و شما را مجبور به گارد گرفتن می‌کند.
خود اسازی در محیطی امن می‌تواند به شناخت عمیق خودتان کمک کنند مشاور فقط به حرف های شما گوش می دهد و شما با شنیدن خود واقعی‌تان و هدایت شدن به درون خود با سوال های به جا و معنی دار روانشناستان خود را میشناسید.
آرامش درون شما مدت هاست که منتظر شماست اما شما در دنیای بیرون به دنبال آن هستید لحظه مکث کنید دست از خواندن بقیه مطالب کشید چشم های تان را ببندید و برای دقایقی سکوت کنید به صدای نفس تان دقت کنید و ببینید که اتفاقات جهان مکانی امن و زیباست با تنوع افراد و هیجان‌های مثبت.
برای خودتان و دیگران خوب بخواهید و افراد را در کس و آرزوهای شان یاری رسانید وقتی لبخندی بر لب کسی می نشانی قلبتان شاد می‌شود و با موسیقی زندگی همگامی شوید چرا از دیگران می خواهید شما را تایید کنند یا مثل شما فکر و عمل کنند؟
درون خودتان تشنه تایید و محبت است و فکر میکنید با مجبور کردن دیگران به کار در دلخواه خود که به اصطلاح آنها بهتر از خود آنها می دانید به آرامش می رسید اما کاشکی این طور بود ولی با ناراحت کردن دیگران و سد شدن جلوی خواسته ها و آرزوهای شان سبب نارضایتی آنان را فراهم می کنید انسانی دوست داشتنی و آرام باشید چرا اینقدر خشمگین هستید؟ به فکری آرام‌سازی جسمانی و روانی خود باشید اما زیر نظر متخصص چون ریلکسیشن و انواع تکنیکهای آرامش و زن بدون حل مشکلات اولیه تنها مسکن هایی هستند که درد شما را تضمین می کند و زمانی میرسد که دیگر مسکن ها و کتاب های مثبت خودیاری نتیجه معکوس می دهد تا حدی که با خواندن مطالب مثبت نگری حالتان به هم می‌خورد و آنها را دروغ می پندارید پس در این هنگام شما نیاز به صحبت کردند و به چالش کشیده شدن افکارتان دارید افکاری که شما را به اینجای زندگیتون کشانده اند آن کلیشه‌های ذهنی را عوض کنید تا بتوانید دنیای بهتری در آرامش برای خود و بقیه بسازید آرام باشید و آرامش را به همگان هدیه کنید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.