زندگی یا مرگ؟

زندگی یا مرگ؟

آیا به سمت زنده بودن  و زندگی می‌رویم یا مرده پرست هستیم؟ کیفیت گذراندن اوقات من چگونه است مثبت اندیش از سیم و به آرزوها و اهداف در آینده می اندیشیم و یا در پی خشن و تلافی و نابودی دیگران این اسات و هیجانات درونمان نشانگر این است که به چه می اندیشیم اگر به موارد دوست داشتنی و همخوان با شخصیتمان فکر کنیم مسلما انگیزه می‌گیریم

و زندگی نو برای خود می سازیم و اگر سرشار از عقده و آسیب باشیم به صورت ناهوشیار در پی اس دم زدن برمی‌آید پذیرفتن تفاوت ها نیازمند آرامش در رون است و اینکه زور نزنیم تا بقیه را شبیه به خود کنیم افراد مهرطلب با دادن عشق خود به دیگران می‌خواهند آنها را در تملک خود درآورند و کنترل گری کنند و گاه با ایفای نقش قربانی و یا والد سرزنشگر در پی خواسته‌های خود بر می آیند محبت واقعی مشروط نیست و در پی کسب دستاورد نیست اگر از درون لبریز و سرشار از عشق باشیم می توانیم در لحظه حال زندگی کنیم اما زیستن در خاطرات گذشته و ترس های آینده سبب کرختی و منفعل شدن و در نتیجه کشتن فرصت ها و یا ندیدن محبت های اطرافمان می شودمی بایست هوشیار باشیم و تفسیرهای مثبتی از وقایع به ظاهر دردناک داشته باشیم تا بتوانیم از چالش ها استفاده کنیم.

مرگ رویاها یعنی غمگین شدن و بی هدف شدن به گم شدن در والی زندگی  می انجامد باید خود را بشناسیم تجربه کنی و بدونیم چه ها دوست داریم و چه ها دوست نداریم با احساسات واقعی خودمان آشتی کنیم زندگی نزیسته  والدینمان را ادامه ندهیم.

تعیین هدفها می‌توانند از سر عشق باشد و می توانند با هسته اجبار و فشار اثر کمبود ها ناشی شود در جریان رسیدن به آرزوها می‌توان در طول مسیر لذت برد اما چگونه شما به یک راهنما یا مردی نیاز دارید و نه فقط خواندن کتاب های خود درمانی زیرا یک راهنمای کار آزموده می‌توانند دست شما را بگیرد و ترس شما را کاهش دهد و با تشویق شما به پیمودن مسیر جدید شما را ترغیب کنند تا احساسات ای متفاوت را تجربه کنید و شکستن تر ساعت تا یک بار می‌توانند باورهای کهنه و پوسیده ناکارآمد را کنار بزند و ایمان شما را قوی کند.

زندگی کردن  نعمتی است که به شما داده شده است و با استفاده بهینه از آن می توانید امید به زندگی را در اطرافیانتان هم بهبود بدهید شما الگوی جامعه باشید شما مرز شکن باشید و به زیبایی به قله های جدید بروید و اجازه دهید مردم آن شکوه رسیدن به آرزوهای تان را ببینند کمال طلبی و خواستن بهترینها حق مسلم شماست لذت ببرید و حال خوب خود را به اطرافیانتان هم منتقل کنید آینده نگر باشید و آینده را پس پرده ای ابهام و نبینید بلکه هر چه که خود می‌خواهید می‌توانید به آن برسید با برنامه‌ریزی و شناخت خودتان و کمک گرفتن از متخصصان علم رفتاری می توانید بر عادت های ناهوشیار تان غلبه کنید و عادات مثبت هر چند کوچک در خود ایجاد کنید و با تکرار و تمرین آن را تقویت و پایدار کنید.

عشق ورزی و مهربان بودن با ترحم متفاوت است از دیدی برابر به همه نگاه کنیم و خود را بالاتر از افراد ندانیم و هر آنچه که می کنیم برای دل خودمان باشد تر هم با احساس گناه همراه است اما عشق ورزی با لذت و شادی و آرامش درونی عجین شده است فداکاری و ایثار و گذشت از خود اگر به معنای دوست داشتن دیگران بیشتر از خود باشد بوی تایید طلبی و مهرطلبی به خود بگیرید در مقابل خود دوستی و خود احترامی قرار می گیرد و انتخاب بین خوشحال کردن خودتان در برابر انجام دادن خواسته های دیگران و ترس از ناراحت شدن بقیه است.

انتخاب بین خود و دیگران آسان نیز خود ارزش دهی لذت بردن از لحظه حال دنبال کردن آرزوهای فردی می‌تواند منجر به احساس گناه در فرد کرده است فردی که در جامعه ای رشد کرده که همیشه لباس ها و ضعف های قشنگ برای مهمان بوده است و از کودکی والدین به او گفته اند زشت جلوی دیگران بچه خوبی باش تا دوست داشته شوی.

دور شدن از خود واقعی و تبدیل شدن به عروسکی برای خوشحالی دیگران به مرور سبب مرگ خاموش کودک درون میشود و پس از مدتی دیگر چیزی فرد را خوشحال نمی‌کند چون از خود واقعی خود از سالها دور افتاده و حتی نمی دانند که دقیقاً کیست و چه میخواهد!

سکوت کنیم و به درون خود برویم مشق بگیریم و به اسباب‌بازی‌های بیرون چند نیندازیم برای رفع تنهایی

چرا از تنهایی فرار می‌کنیم چرا ترس از انتقاد داریم با زور زدن و رسیدن به آرزوهای دیگران و نه خودمان در پی اثبات چه چیزی به چه کسانی هستیم و برای آنچه هزینه ی روانی می پردازیم؟

به جای مردن در لحظه حال به فکر زندگی کردن و ساختن آینده‌ای درخشان مطابق سلیقه شخصی خود در آینده باشیم و به یاد داشته باشیم از تو حرکت و از خدا برکت.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.