افراد مثبت نگر

افراد مثبت نگر می توانند شکست را به موفقیت تبدیل کنند. آیا شما جز افراد مثبت نگر هستید و نیمه پر لیوان را می بینید یا مدام در حال سرزنش و انتقاد از خود و شرایط هستید؟
جذابیت افراد مثبت نگر در جمع‌های دوستانه از عوامل موفقیت آنها در انجام کارهاست آنان شبکه اجتماعی را می سازند که متشکل از افرادی مشابه خودشان است و حمایت اجتماعی که در مواقع بحرانی از اطرافیانشان می گیرند آنان را در رسیدن به اهدافشان یاری می رسانند افراد مثبت نگر شیوه خاصی از تفکر دارند که می‌توان آن را از طریق آموزش ها و تمرینات رفتاری شناختی آموخت به عبارت دیگر می‌توان به مرور زمان و انجام مشاوره های فردی یا گروهی افراد منفی نگر را به سمت افراد مثبت نگر سوق داد.

ویژگی افراد مثبت نگر:
۱_افراد مثبت نگر خلاق هستند و بدون توجه به موانع و محدودیت ها می توانند فی البداهه به راه حل های ابداعی دست یابند.
۲_ افراد مثبت نگر در تمامی ابعاد زندگی رشد می کند. افراد مثبت نگر از لحاظ معنوی، مالی، سلامتی ،ارتباطات موفقیت شغلی و غیره در سطوح بالا قرار می‌گیرند.
۳_افراد مثبت نگر به اطرافیان خود کمک می کنند تا آنها هم موفق شوند.
۴_ افراد مثبت نگر همواره سرشار از انرژی زندگانی هستند تا در سنین بالا.
۵_ افراد مثبت نگر خود شکوفا هستند و استعداد های بالقوه خود را بلفعل می گردانند.
۶_افراد مثبت نگر احترام گذاشتن به خود و خود دوستی از صفات بارز افراد مثبت نگر است.
۷_ افراد مثبت نگر از شکست های سطحی نمی هراسند و آنرا پولی برای رسیدن به رویاهای شان می سازد.
۸_ افراد مثبت نگر تخیل بالایی دارند و میتوانند آرزوهای خود را مجسم کنند.
۹_ افراد مثبت نگر برای رسیدن به اهدافشان برنامه‌ریزی می‌کنند.
۱۰_ افراد مثبت نگر به همنوعان خود اهمیت می‌دهند و در کارهای بشردوستانه شرکت می‌کنند.
چگونه جز افراد مثبت نگر شویم؟
با تمریناتی ساده می توان روحیه افراد مثبت نگر را در خود تقویت کرده البته تمرین های کوچک در دراز مدت به تغییر عادت ها منجر می شود و برای اثبات آنها می باید به تکرار آنها را انجام داد.
۱_ هر شب قبل از خواب ۱۰ مورد از وقایع مثبت و یا چیزهایی که حال شما را خوب میکند بنویسید و بابت آن از خداوند تشکر کنید.
۲_ جملات تاکیدی مثبت را بر روی برگهای کوچک بنویسید و آنها را بر روی آینه کمد لباس یخچال و هر کجا که بیشتر در معرض دیدتان است بچسبانید.
۳_ اطرافیانتان را از افراد مثبت نگر و موفق برگزینید به روابطی که شما را هم تمرکز بر منفی نگری می کند خط بکشید و دوروبر خود را پر کنید از افراد شاد.
۴_ کارهایی را که دوست دارید انجام دهید زمانی را برای تفریح و استراحت برگزینید و به اموری مشغول بشوید که احساسی عالی در شما ایجاد می کند.
۵_ برنامه ریزی کنید و کارهای ضروری و اولویت‌ها را انجام دهید تا استرس کمتری در طول روز داشته باشید بدین منظور از چک لیست استفاده کنید و پس از انجام هر مورد آن را از لیست مربوط خط بزنید.
۶_ در طول روز بر روی موارد مثبت افراد و امور متمرکز شوید و کلماتی زیبا استفاده کنید کلماتی محترمانه و روی گشاده می توانند معجزه بیافزایند.
۷_ صفات مثبت افراد را به آنان یادآوری کنید و سپاسگزاری را جزئی از شخصیت تان کنید به اطرافیان عشق بورزید و کمک دهنده باشید.
۸_ برای موفقیت آماده و آراسته جدید هنگامی که لباس می‌پوشید به خود یادآوری کنید که می‌خواهید روزی عالی را شروع کنید و بازخوردهای مثبت بگیرید تا جز افراد مثبت نگر باشید.
۹_ از مشاوره یا روانشناس کمک بگیرید با شرکت در جلسات منظم روانشناسی می توان از دیدگاه یک متخصص توانمندی های خود را ارزیابی کرد و موارد منفی را گام به گام با تشویق‌های به جای او کاهش داد و عاداتی جدید ایجاد کرد.
۱۰_ کتاب های مثبت و ویژگی های افراد مثبت نگر را به خانه به جای دیدن فیلم های غمناک و خیانت ها و یا گوش دادن به اخبار وحشتناک می توان در اینترنت در جستجوی مطالب مثبت بود که تاب های مثبت به مرور زمان می‌توانند باورهای جدید را در فرد نهادینه کنند و عبارت های مثبت تاییدی را می توان از دل آنها بیرون کشید.
11_ کاغذ و قلم به همراه داشته باشید هنگام عصبانیت مواردی که شما را ناراحت کرده بنویسید و سپس آنها را تحلیل کنید با تخلیه هیجانی و تنظیم احساسات می توان بهتر فکر کرد.
12_ بخشنده باشید .سختگیر نباشید و افرادی را که اشتباه کردند و موجب رنجش شما فراهم کرده اند ببخشید.
13_ با خود مهربان باشید وقتی در آینده به خودتان نگاه میکنید زیبایی های خود را می بینید و مدام در پی ایراد گرفتن از خود و سرزنشگری نباشید عبارت های مثبت را که آرزوی شنیدنشان را دارید با خود تکرار کنید.
14_ به نکات مثبت شغلی که داری توجه کنید به جای تعویض شغل به فکر بهبود شرایط موجود باشید.
15_ سپاسگزار باشید شما زنده هستید و فرصت انتخاب کردن زندگی بهتر را دارید برای رسیدن به شرایط ایده‌آل می‌بایست توانمندی‌های فعلی خود را ببینید و از آنها استفاده کنید از خودتان ستایش کنید و منتظر قدردانی بقیه نباشید انتظارات و توقعات خود را از اطرافیان کم کنید.
16_ به کودک درونتون اهمیت دهید بازی کنید و فارغ از زمان و مکان شاد باشید با برگزیدن افکار خوش احساس به جای منفی بافی های روزانه تاثیر آن را در زندگی خود ببینید.
17_ زندگینامه افرادمثبت نگر و موفق را بخوانید خانواده ناکارآمد و طلاق والدین همانقدر که می تواند نقش قربانی را در شما ایجاد کند به همان میزان هم می‌تواند خواسته شما را برای داشتن زندگی ایده‌آل قوی کند . با انداختن تقصیر شکست های خود بر گردن پدر و مادرتان و تکرار منفی بافی ها فقط فرصتهای آینده را می‌سوزانید همین حالا می‌توانید با تغییر عادت های قدیمی و الگوی فکری خود به ساختن آینده مثبت و شاد اقدام کنید.
18_ جدولی از توانمندی های خود به کشی در آن نقاط قوت خود را مشخص کنید و کارهایی را که در حال حاضر میتوانید انجام دهید را مشخص کنید به جای غصه خوردن برای نداشته ها می توانید بر روی داشته های خود متمرکز شوید.
19_ شما همین حالا به اندازه کافی هم خوب هستید لزومی به اثبات آن نیز عبارت هایی را در مورد خود بنویسید و صفات مثبت خود را از دیدگاه دیگران پرس‌وجو کنید و سپس سعی کنید موارد منفی را جایگزین کردن عادت ها و افکار جدید کمرنگ کنید البته با خود نجنگید و یا با نیمه تاریک وجود خود آشتی کنید همان مشخصه افراد مثبت نگر .
******
تغییر از منفی نگر بودن به سمت افراد مثبت نگر بودن می‌تواند به حدیث زندگی شما را عوض کند که محیطی که در آن قرار گرفته اید باعث رشد و شادی شما شود اگر خود به تنهایی نمی توانید جز افراد مثبت نگر شوید از دوستانتان یا کتاب های خودیاری و یا روانشناس استفاده کنید بعد از زندگی خود معجزاتی بیافزایید شما لیاقت داشتن بهترین زندگی را دارید شادی سلامتی آرامش توانگری عشق در جستجوی شما هستند.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.