خود مراقبتی

خود مراقبتی

خود مراقبتی ، خود توجهی ،خود احترامی، اینها واژه‌هایی هستند بسیار آشنا و مهم که البته در طول مسیر زندگی باید آنها را به کار بست و برنامه‌ریزی داشت. خود مراقبتی یعنی چه؟

خود مراقبتی یعنی هرکس باید چه از لحاظ جسمی روحی و روانی و تغذیه مراقب اوضاع و احوال خود باشد . این خود مراقبتی یا توجه به خودمان همان خود احترامی است. شما قبل از اینکه تمامی وقت خود را صرف اطرافیان خانواده و فرزندان تان کنید باید توجه داشته باشید که برنامه منظمی جهت خود مراقبتی داشته باشید. شارژ کردن خود: همیشه یادتان باشد شما هم حق داری که گاهی بنابر اقتضاء خودتان را شارژ روحی و جسمی و معنوی کنید. تا شما از لحاظ روحی و جسمی سالم نباشید هرگز قادر نخواهید بود که اطرافیان خود را سرویس بدهید. نیاز بدن مانند ماشین و همه ابزار به سرویس و مراقبت نیاز دارد و این جمله که می گویند عقل سالم در بدن سالم است را همیشه در نظر بگیرید. شما اگر خود مراقبتی و توجه به خود را نداشته باشید قطعاً در کارهای تا نیز موفق نخواهید بود. ارتباط ورزش با خودمراقبتی؟ یکی از ارکان خودمراقبتی مربوط به جسم شماست مخصوصا وقتی سن شما بالا می رود نیاز به جسم سالم دارید اگر از جوانی ورزش را در کارهای روزمره خود داشته باشید یقینآ در سن‌های بالاتر بدنی سالم تر و قوی تر خواهید داشت . خود مراقبتی روحی و روانی؟ نیاز بشر در هر سن و سالی به داشتن روحیه و انرژی مثبت است. این روحیه و انرژی با تمرین و خودمراقبتی به وجود نمی‌آید. دوستانی را انتخاب کنید که به شما احترام می‌گذارند و از شما انتظارات بیجا ندارند زمانی راحت مند برای تفریح خود اختصاص دهید. به هر آنچه از لحاظ روحی و روانی شما را ارضا می‌کند توجه کنید. افراد همفکر و هم کیش خویش را پیدا کنید و سعی کنید در روابط شما با دیگران دو طرفه باشد هرگاه احساس کردید از زندگی خسته شده اید از مشکلات فرار نکنید سعی کنید ریشه این احساس بد را پیدا کرده و آن را درمان کنید. توجه به خود و خود مراقبتی خودخواهی نیست. خیلی وقت ممکن از شما خودمراقبتی را نوعی خودخواهی بدانید این کاملاً غلط است شما حق دارید به خودتان توجه کنید و گاهی برای خودتان وقت بگذارید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.