مدیریت استرس

مدیریت استرس
کنار آمدن با فشارهای زندگی مدرن و توانایی تصمیم گیری در شرایط بحرانی از جمله مهارت های مهمی است که می تواند در کاهش نگرانی های ناشی از فکر کردن به آینده موثر باشد.

امروزه با درگیر شدن افراد در نقش های متفاوت و پیچیده تر شدن جوامع استرس زیادی متوجه ما می باشد عدم شناخت کافی و ارزیابی ناصحیح از موقعیت ها می توانند به پیچیده‌تر شدن اوضاع بحران‌زا منجر شود.
لذا باید با جدی گرفتن علائم استرس ماندن تغییرات رفتاری و هیجانی و یا تغییر جدی در الگوهای جسمانی بیخوابی بیقراری پُرخوری از پیشرفت آن جلوگیری کرد.
گام اول پذیرش واقعیت موجود است به گونه ای که به طور عقلانی تمامی جوانان به مساله را بسنجیم و ببینیم و گام دوم حل کردن مسئله به وجود آمده می باشد.
به عبارت دیگر با برنامه‌ریزی صحیح و مشاوره به هنگام برقراری از بروز بسیاری آسیب‌ها جلوگیری کرد و یا مانع از پیشرفت آن شد.
روشهای مدیریت استرس می‌توانند متفاوت و متناسب با شخصیت ویژه هر فرد متغیر باشند که بنابر شرایط موجود روش‌های کاربردی متفاوتی توسط روانشناس پیشنهاد می‌شود و با پیگیری تمرینات شناختی رفتاری و بازخوردهای آن تنظیم می‌شود تا در نهایت به نتیجه بیانجامد.
به عنوان مثال یکی از راه‌های مدیریت استرس این است که به جای فرار از آن با استرس موجود مواجه شود و یا با در نظر گرفتن آن به شکل ثبت وقایع روزانه و نحوه برخورد با استرس و چگونگی باز برخورد مربوط همه جانبه به ارزیابی آن پرداخت.
ریلکسیشن. آرام سازی عضلانی نیز از جمله مواردی است که می‌تواند در هنگام استرس از آن سود جست البته راه حل های فوری که به نتایجی فوری و آرامبخش می انجامد در حد مسکن هایی هستند که به مرور زمان می‌توانند سبب مزمن شدن مشکل و بزرگ تر شدن آن شوند بهتر از با مشاوره به هنگام و تحمل درد ناشی از درمان های روانشناختی حل کامل مسئله را به جان بخریم تا اینکه در پی پانسمانی فوری باشیم.
به یاد داشته باشیم همه ما گاهی با استرس‌های مواجه می شویم و نحوه برخورد صحیح ما می‌تواند کارساز باشد پس به خود فرصت دهید و با خود مهربان باشید تحمل کردن تسلط یافتن و تبدیل استرس به فرصت هایی برای چالش های مثبت ما به رشد و تکامل انسان ها می باشد و می توان در سختی ها بزرگ شد و به خرد wisdom رسید که منجر به آرامش عمیق درونی و شادی واقعی شما می شود پس به جای فرار به دل استرس ها بروید و از لحظه لحظه های زندگی با درایت لذت ببرید.
مرکز مشاوره نیاوران – مشاوره تلفنی و حضوری – روانشناس و روانپزشک – نیاوران – نبش چهارراه مژده – طبقه 4 بانک پاسارگاد -مراجعه با هماهنگی قبلی – 26851286 -22715886 – مشاوره خانواده،ازدواج ،کودک و نوجوان –بیش فعالی و...
،

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.