علائم افسردگی

علائم افسردگی
علائم افسردگی چیست؟
درمان افسردگی چیست؟
راه های برخورد با فرد افسرده کدامند؟
افسردگی چه تاثیری در روند ارتباطی فرد افسرده به وجود می آورد؟

از علائم افسردگی می توان به موارد زیر اشاره کرد.
۱_ فرد افسرده در اغلب اوقات میل جنسی کمتری دارد البته در بعضی از موارد فرد افسرده به رابطه جنسی پرخطر روی می‌آورد. فرد افسرده معمولاً بی بندوبار میشود و از لحاظ روابط خانوادگی بسیار بی عاطفه و نامهربان میشود. این رفتارها تأثیرات منفی جدی بر سلامت و کیفیت زندگی فرد می گذارد.
۲_ عدم توجه به خود . یکی دیگر از علائم افسردگی این است که فرد افسرده به هیچ عنوان به خود و پیرامون خود توجه نکرده و برای خود ارزش قائل نمی‌شود مثلاً کارهای عادی روزمره را یافت می کنند و یا به تاخیر انجام می دهد. کلاس های خود را نامرتب می‌رود به لباس و سر و وضع خود نمی رسد . و چون عزت نفس پایینی دارد از فصل کارهای خود بر نیامده و هدفمند حرکت نمی کند.
۳_ مواد مخدر . کشیدن سیگار و مصرف مواد مخدر دیگر از علائم دیگر افسردگی می باشد فرد افسرده معمولاً روی به سیگار و غیره می آورد و سعی می کند افسردگی خود را با کشیدن سیگار جبران نمایند البته این نوع افراد در حقیقت بهای درمان افسردگی بیماری دیگری به نام اعتیاد پیدا می کنند.
۴_ قمار و تفریحات ناسالم . کسانی که عادت به قمر و تفریحات ناسالم دارند چون دارای هیجان زیاد می شود افسردگی گرفته و احتمالاً دچار سوء استعمال الکل می شوند. این افراد قبل از شروع قمار و اضطراب و افسرده هستند و نتیجه قمار هر چه که باشد از نظر روانی حاصل برای فرداشب احساس افسردگی را آرام نمی‌کند.
۵_ رفتارهای هیجانی . افراد افسرده می توانند هر دو حالت هیجانی را داشته باشند یعنی بعضی وقتا دارای احساس شدید غم نا امیدی و نگران و هیجان ضعیف بوده و در بعضی اوقات دیگر هیجان‌های بسیار بالا که تبدیل به پرخاشگری می شود را دارا باشند.
۶_ پرخوری . طبق آمار و مطالعات بین پرخوری و افسردگی مخصوصن در افراد میانسال رابطه مستقیم وجود دارد به این معنی که افراد افسرده معمولاً غذایی بیشتری می خورد البته لذت کامل اذان نمی‌برند.
۷_ فراموشکاری و سهل انگاری . در افراد افسرده بخشی از مغز که به حافظه و یادگیری مرتبط است کوچک و ضعیف می شود البته این موضوع در افراد مسن بیشتر می‌شود که البته با درمان افسردگی این موضوع نیز کنترل شده و درمان میگردد.
۸_ پرت کردن حواس یا انجام کارهای مختلف برای سرخوشی کوتاه مدت. از علائم افسردگی زیاده روی در خرید اعتیاد به اینترنت مصرف الکل و غیره را می توان برشمرد که البته فرد افسرده سعی می‌کند حتی برای مدت کوتاه هم شده این اعمال را انجام داده و سرخوشی کوتاه مدت برای فرد ایجاد نماید مطمئناً روشی برای درمان افسردگی نیست.
مرکز مشاوره نیاوران – مشاوره تلفنی و حضوری – نیاوران نبش چهارراه مژده –طبقه 4 بانک پاسارگاد – همه روزه به جز ایام تعطیل 8 صبح تا 8 شب
رواشناس و روانپزشک – مراجعه با هماهنگی قبلی 26851286

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.