خواستگاری

خواستگاری
اهمیت جلسه خواستگاری و صحبت های میان دو خانواده چیست؟

مراحل قبل از خواستگاری کدامند ؟
خواستگاری سختی بهتر است یا آشنائی قبل از خواستگاری؟
مراحل بعد از خواستگاری کدامند؟
شما خانواده محترم (دختر) باید بدانید که قبل از تائید خواستگاری از طرف شما باید شناخت های نسبی از طرف مقابل و خانواده او داشته باشید و صرف به اینکه خواستگاری برای دختر شما پیدا شد و بدون شناخت و تحقیق اولیه قرار خواستگاری را بگذارید.
در این ضمینه مشکلاتی که ممکن است پیش آید این است که شما هرچند گاه افرادی را به عنوان خواستگار به منزل خود راه می دهید و چون شناخت کامل و کافی ندارید معمولا به نتیجه و ایده آل شما نزدیک نبوده و مورد توافق قرار نمی گیرد از این رو و دیگران ممکن است بگوئید چه مشکلی وجود دارد که خواستگارهای مختلف همیشه در رفت و آمد هستند.
پس چه باید بکنیم؟
قبل از قرار خواستگاری سعی کنید با تحقیق و بررسی شناخت نسبی از خانواده مقابل پیدا کرده و آن را با آرمان های خود و دخترتان منطبق نموده و اگر حدود 60% مثبت بود آن وقت اجازه خواستگاری را بدهید .
مراحل بعد از خواستگاری :
بعد از اینکه خواستگاری انجام شد آن وقت باید برای شناخت کامل و نقطه نظرها و دیدگاه های طرفین برنامه ریزی نمائید . با سوال و جواب هایی که دو خانواده محترم در مراسم خواستگاری انجام می دهند اگر به توافق نسبی دست پیدا کردند آن موقع باید با مراجعه به یکی از مراکز مشاوره ازدواج و گرفتن تست های شخصیتی مرتبط نسبت به یکدیگر شناخت کامل پیدا کرده تا بتوانند قرار مراحل بعدی را بگذارند.
هرگز عجله نکنید :
ازدواج یک امر بسیار مهم بوده که باید در طول عمر یکبار انجام شود پس بنابراین با دقت و بررسی لازم تصمیم گیری نمائید .
خواستگاری سنتی : بعضی از مراسم خواستگاری به شیوه سنتی بوده یعنی نفر سومی فردی را به عنوان خواستگار معرفی می کند و نسبت به او و خانواده اش شناخت نسبی دارد. در این شیوه اگر فرد سوم مورد تایید شما باشد مقداری از دغدغه های فکری شما کم می شود و با اطمینان بیشتری وارد مراحل بعدی می شوید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.