بیش فعالی بزرگسالان

بیش فعالی بزرگسالان
اختلالات بیش فعالی یکی از شایع ترین و پراهمیت ترین اختلالات رفتاری شخصیتی است بیش فعالی از سنین 5-6 سالگی علائم خود را بروز داده و ممکن است حتی تا سن بزرگسالی نیز ادامه پیدا کند . اختلال بیش فعالی را باید جدی گرفته و اینکه بگویند

بزرگ شود بهتر می شود یا آرام تر می شود از نظر علمی صحیح نمی باشد . ممکن است علائم هیجانی و تکانشی فرد کمتر شود ولی اختلال بیش فعالی از بین نمی رود و ممکن است در کلیه مسیرهای زندگی فرد دچار اشکال های متنوع گرداند.
علائم عمومی بیش فعالی چیست ؟
از علائم عمومی و رایج بیش فعالی می توان به موارد زیر اشاره کرد : عدم توجه و تمرکز کامل و کافی ، بی نظمی و بی دقتی ، رفتارهای تکانشی ، انجام اعمال بدون فکر و نداشتن برنامه ریزی دقیق و کامل ، بی ثباتی هیجانی ، خلق بالا و پایین و ...
البته بیش فعالی علائم بسیار دیگر دارد که حتما باید تحت نظر پزشک و متخصص روانشناس قرار گرفته و با انجام تست های دقیق بیش فعالی و مراحل آن تعیین و تایید گردد ،
درمان پیش فعالی :
بیش فعالی را می توان را می توان کنترل کرد شرطی که سریع تر به آن اهمیت داده و با نظر و تشخیص مشاورین مجرب درمان را هرچه زوتر شروع کنیم . بیش فعالی هم نیاز به مشاوره درمانی دارد و هم در بعضی اوقات نیازمند دارو درمانی است که البته هر دو درمان به موازات هم نتیجه بهتری می دهد.
درمان نوروفیدیک در مورد بیش فعالی :
در بعضی مواقع با تشخیص دقیق روانشناسان بیش فعالی را می توان با روش نورفیدیک کنترل و معالجه کرد . نوروفیدیک روشی تقریبا مدرن جهت بهبود عملکرد مغز می باشد.
در این روش شما در مقابل یک مانیتور نشسته و الکترودی روی سر شما قرار می گیرد . الکترود امواج مغزی شما را دریافت و به صفحه دستور هدایت می کند . شما با دیدن امواج مغزی خود روی صفحه مانیتور می توانید به تنظیم و کنترل آنها بپردازید.
علائم شایع بیش فعالی در نوجوانان :
علائم بیش فعالی در سنین مختلف تاثیرهای متفاوت دارد . مثلا علائم بیش فعالی در نوجوانان ممکن است همراه با رفتارهای پرخطر مثل مصرف مواد مخدر ، وارد شدن به ارتباطات جنسی خطرناک ، رانندگی های پر خطر و حرکت های و رفتارهای تنشی و هیجانی نامناسب و خطرناک باشد.
اختلال بیش فعالی چه عواقب و مشکلاتی پدید می آورد :
اگر بیش فعالی در مراحل اولیه تشخیص داده نشود و به مراحل حاد کشیده شود ممکن است اختلالات و مشکلات زیر را به وجود آورد:
1- بی قراری و مشکلات حرکتی : فرد بسیار بی قرار بوده و از اینکه یکجا باشد اذیت می شود.
2- رفتارهای بدون فکر و منطق : ناگهانی تصمیم می گیرد و به آن فکر نمی کند .
3- بی نظمی : یک فرد بیش فعال نمی تواند منظم باشد و همواره درگیری فکری دارد.
4- هیجانی رفتار می کند : شخص بیش فعال زود رنج و حساس است . خلق او مرتب بالا و پایین می رود.
5- مطالعه و تحصیل : او نمی تواند آدم موفق در تحصیل باشد چون تمرکز و دقت کافی ندارد.
6- تربیت فرزندان : آنها زود از کوره در میروند ، فرزندانشان را به طور نامناسب تنبیه می کنند و بلافاصله پشیمان می شوند که این نشانه بی ثباتی در رفتار و تربیت آنهاست.
7- استرس : آنها نسبت به استرس های وارده واکنش شدید و غیر معمول نشان می دهند.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.