قهر و لجبازی

قهر و لجبازی

یکی از شایع ترین کشمکش های زوجین لجبازی است که منجر به قهر می شود .
قهر و لجبازی ممکن است بر اثر چیز خیلی کوچک اتفاق بیافتد که اگر مدیریت شود و یا یکی از طرفین کوتاه نیاید پیش درآمد قهر طولانی و اختلافات زیادی شود.
چه افرادی بیشتر قهر می کنند :
اغلب افرادی قهر می کنند که درون گرا هستند . افراد درون گرا به علت نداشتن اعتماد به نفس زیاد ، ضعف شخصیتی ، ناتوانی ، زودرنج بودن ، کم رو بودن ، تو دار و مرموز بودن قهر و لجبازی می کنند .
افراد درون گرا حال درونشان را اصلا نمی دانند ، و نمی توانند آن را بروز دهند بنابراین طبق ضرب المثل معروف با یک کشمش گرمی می کنند و با یک مویز سردی می کنند و خلق بالا و پایین فراوان دارند .
چرا قهر ؟
افرادی که قهر را انتخاب می کنند معمولا وقتی حالشون بد میشه چون روشهای حل مشکل را نمی دانند مجبور می شوند قهر کرده و پرخاشگر شوند .
چگونه جلوی قهر را بگیریم :
اگر شما با ویژگی های شخصی طرف مقابل خود کاملا آشنا باشید این موضوع باعث می شود که بهتر بتوانید مشکل را حل کرده و جلوی قهر و لجبازی را بگیرید.
تفکر در مورد قهر و لجبازی :
اگر کمی فکر کنید در مورد عواقب و پیامدهای قهر و لجبازی متوجه می شوید بهتر است از قبل شروع لجبازی و قهر دنبال راه حل مناسب تری بگردید.
آدمهایی که هیجان مدار هستند و نمی توانند درد دل خود را بروز دهند بیشتر قهر می کنند و با طبع خودشان نیز پشیمان شده و در صدد جبران بر می آیند .
سن قهر و لجبازی :
قهر و لجبازی بیشتر در سن جوانی اتفاق می افتد ، چون جوان ها هنوز دارای تجربه کامل نبوده و راهکارهای مناسب را بلد نیستند،
قهر بیش از سه روز همانطور که در دین اسلام گفته شده گناه می باشد .
برای جلوگیری از قهر و لجبازی باید حساسیت طرف مقابل را بشناسید و مراقب آن باشید مثلا اگر همسر شما دوست ندارد شام را تنها بخورد حتما منتظر او شوید حتی اگر خیلی گرسنه هستید با یک پیش غذا خودتان را تا موقع شام نگه دارید
قهر و لجبازی خانم و آقایان ؟
خانم ها معمولا بیشتر قهر می کنند و انتظار دارند که همسرشان از آنها جلوگیری کرده و به اصطلاح نازشان را بکشد که این ممکن است با یک شاخ گل یا کلمات محبت آمیز باشد . ولی آقایان کمتر قهر می کنند و وقتی قهر می کنند حداقل چند ساعتی را بگذارید با خودشان خلوت کنند بعد از آن با یک فنجان چای و شروع صحبتی محبت آمیز ماجرا را ختم کنید .
چند چیز را هرگز در قهر نگویید چون اثر منفی در آینده خواهد داشت :
1- ازت متنفرم ، 2- کلماتی راجع به طلاق و تبعات آن به هیچ عنوان مطرح نشود .

مرکز مشاوره نیاوران مشاوره تلفنی و حضوری 26851286

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.