خیانت

 خیانت به هر نوع و شکلی که باشد عملی بسیار زشت و جز گناهان کبیره است.

انواع: 

در امانت:

 وقتی کسی اطمینان می کند و چیزی را نزد شما به امانت می گذارد این امانت بر شما دین می گذارد و وظیف ایجاب میکند که آنرا به همان صورت و وضع به صاحبش برگرداند وگرنه خیانت کرده اید.

در شراکت:

بسیار قبیح و زشت است .دو نفر یا چند نفر وقتی تصمیم می گیرند شغلی را با هم راه اندازی کنند اگر یکی از آنها خیانت کرده  برکت آن کار ازبین می رود .خیانت کلا کار حرامی است .

خیانت در زندگی مشترک:

جز بدترین نوع خیانت می باشد .خیانت چه از طرف زن به شوهر و چه خیانت از طرف شوهر به زن باشد کانون پاک خانواده اگر به خیانت آلوده شود زندگی کلا ویران شده و گرمی و محبت آن به کینه ورزی و مشاجره و تنش های متفاوت تبدیل می شود.

هیچ تفاوتی بین خیانت زن به مرد یا خیانت مرد به زن وجود ندارد .هر دو. این خیانت به هر دلیل یا توجیهی که باشد قابل قبول نوبده و باعث ویرانی زندگی و جدایی می شود.

چرا خیانت شکل می گیرد؟

 به علل مختلفی شکل می گیرد که به چند نمونه آن اشاره می کنیم:

 تنوع طلبی:

 خیانت در این نوع افراد بسیار مخرب بوده و مرد و زنی که تنوع طلب هستند و در حقیقت دارای اختلالات رفتاری و شخصیتی بوده و بسیار ضعیف الاراده می باشندو وسوسه های شیطانی و ظاهر فریبنده آنها را خیلی سریع جذب می کند وارد خیانت می شوند که البته در بعضی افراد قابل کنترل و درمان می باشد.

تاثیر منفی فضاهای مجازی و سایت ها:

 با کمی دقت متوجه می شویم فیلم هایی که در شبکه های ماهواده ای تهیه شده هدفی جز نابودی کانون گرم خانواده ها را نداد و این نوع فیلم ها و تبلیغات منحرف کننده صرفا جهت کشورهای اسلامی با هدف از بین بردن اعتقادات دینی که نتیجه مستقیم آن به انحراف کشیدن زندگی های مشترک می باشد ساختهشده اند.

در این نوع فیلم ها علنا داشتن روابط نامشروع و خیانت چیز خوبی تعریف شده و لذت های آنی و جذاب را برای ما به نمایش می گذارند. تاثیر بد این نوع شبکه های ماهواره ای زمانی مشخص می شود که زن و مرد با دیدن این نوع فیلم ها و تبلیغات دچار وسوسه های شیطانی شده و مایلد حتی برای یکبار که شده خودشان را امتحان کنند.

وعده های فریبنده و پوچ:

 گاهی اوقات خیانت به علت وعده های فریبنده و بی اساس انجام می شود .مثلا در برخوردی اتفاقی در خیابان یا مهمانی با دیدن ماشین و سر و ضع مرد گول خورده و شروع یک رابطه نا مشروع آغاز می شود که از پایه به دروغ و ووعده های پوچ شروع شده است.

فکر و خیال پردازی های واهی:

 مثال مرغ همسایه غازه را که شنیده اید این مثال د رابن نوع خیانت بسیار آشکار است . زن و مرد برای رسیدن به خواسته ای زیاد خود پردازشهای واهی و پوچ در فکر خود دارند که نتیجه ای جز بر هم زدن زندگی خود نداشته و در انتها هم از اینجا رانده  و از انجا مانده می شود. یعنی نه  به آرمانهای پوچ خود رسیدند نه دیگر زندگی آرام قبل را دارند.

انواع روابط با خیانت و نامشروع:

 زن به مرد:

 زن ها اکثرا احساساتی و دارای شامه قوی نسبت به خیانت همسرشان هستند .زن به طور ژنتیکی نیازمند محبت است و هرگاه حس کند یا شک کند که همسرش به او کمتر محبت می کند به طور ناخود آگاه ذهنش به خیانت رفته و حتی ممکن است اوایل فقط برای شیطنت وارد رابطه ناصحیح گردد.

مرد به زن:

 مردان اغلب تنوع طلب هستند. این نوع تنوع طلبی اگر کنترل نشود صد در صد تبدیل به خیانت می گردد.روابط عاطفی زن به مرد و حس همدردی و هم نوعی از طرف زن ها باعث می شود که مردها کمتر به خیانت فکر کنند.

همزمان:

 عمق فاجعه وقتی اتفاق می افتد که در یک خانواده خیانت همزمان شکل می گیرد یعنی هم زن به مرد خیانت می کند و هم مرد به زن. که البته گاهی اوقات ناشی از حرکات تلافی جویانه نیز می باشد. یعنی زن به محض حس کردن خیانت از طرف مرد به جای اینکه در صدد حل مشکل و گرفتن مشاوره برآید به فکر گرفتن انتقامو خیانت می افتد.

چگونه شکل می گیرد؟

با یک برخورد بسیار ساده و یک نگاه شروع شده و در صورتیکه حریم نگاه ها و برخوردها حفظ نشود روز به روز پیشرفت کرده و نهایتا به خیانت منجر میشود .

راه های جلوگیری:

توصیه های کارشناسان امر نسبت به جلوگیری از خیانت به صورت عام:

 برقراری روابط محبت آمیز در کانون خانواده

غمخوار بودن و هم فکری زن و مرد با هم

دیدن حسن های یکدیگر و سعی در برطرف کردن مسائل قبل از آنکه  تبدیل به مشکلات بزرگ شوند.

زن ومرد باید برای هم وقت بگذارند و به خواسته ای هم احترام گذاشته و برای جلب رضایت طرف مقابل در هر مسیری کوشا باشند.

توصیه های کارشناسان نسبت به جلوگیری از خیانت به صورت خاص:

شناخت شخصیتی لازم است.برای شناخت شخصیتی و گرفتن مشاوره صحیح و دقیق قبل از وقوع هر نوع خیانت حتما با مشاورین مجرب تماس گرفته و راهکارهای مناسب دریافت کنید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.