تهاجم فرهنگی و تاثیر آن در ازدواج و خانواده

تهاجم فرهنگی و تاثیر آن در ازدواج و خانواده
وقتی امام خمینی در مورد تهاجم فرهنگی و جنگ نرم هشدار میدادند .آنقدر  توجه کامل به این موضوع نمی شد و مسئولین و مردم جدی نمی گرفتند

. دشمن که از حمله مستقیم و نظامی کاملا خود را شکست خورده می دید و مایوس شده بود تصمیم گرفت با شروع جنگ نرم و تهاجم فرهنگی مستقیما با ضربه زدن به پایه های دینی و اعتقادی مردم ایمان و پایبندی دینی را از مردم گرفته و بجای آن افکار و نظرهای غربی را ریز ریز وارد جامعه و روابط کند.
که متاسفانه تا حدود زیادی موفق به انجام این امر شده. وقتی ارتباط شما با دین قطع شده و ایمانتان سست شود .قادر به انجام هر کاری هستید بدون تفکر و ابا از انجام آن. و این امر مهم اثرات مستقیم و منفی در کلیه امور زندگی از جمله روابط اجتماعی-اقتصادی – ازدواج و غیره داشته که در اینجا ما بعد ازدواج آن را بررسی خواهیم کرد.
شروع تهاجم فرهنگی:
با شروع تهاجم فرهنگی دشمن  فیلم های شبکه های ماهواره ای کم کم روابط بین زن و شهر ها کم رنگ و بجای آن مسئله ای به نام خیانت پررنگ شد . اصولا ذات و شخصیت انسان ها تنوع پذیر و طالب خوشی و لذت های آنی است. که دقیقا این نوع فیلم ها و برنامه های ماهواره ای برای این منظور ساخته شده اند. بنابراین جوان ها با دیدن این سریال ها رو به ازدواجهای سفید، هم خانگ یهای متعدد و طولانی و شروع دوستی های بی هدف آورده و تمامی غرایض جنسی خود را در این مسیر انجام می دهند و نیازی به تشکیل خانواده و ازدواج احساس نمیکنند .
در این مسیر هم اگر جوانی واقعا مایل به ازدواج باشد با دیدن این وضعیت و بی بند و باری اجتماعی ،ترس از ازدواج و تشکیل خانواده را احساس کرده و بیم از آن دارد که مبادا زندگی آینده او نیز دست خوش سناریوهای مبتذل این فیلم ها گردد و از این رو اکثریت جوان ها ترجیح می دهند مجر بوده و این زنگ خطری است برای آینده جامعه .
نهایت تهاجم فرهنگی:
در بررسی 70 درصد ازدواج های منجر به طلاق به این مطلب می رسیم که زن و شوهر با دل مشغولی به برنامه های از پیش تعیین شده دشمن اکثر اوقات خود را سپری کرده و از رسالت خانواده و حرمت آن غافل شده و خدای ناکرده در این مسیر منحرف شده و در غالب اوقات رنگ و بوی خیانت به مشام می رسد و در نهایت فروپاشی زندگی و افسوس بی فیده .
که البته همه این ها(مسائل پیش آمده از تهاجم فرهنگی) قابل حل و حتی قابل پیش گیری نیز می باشند . پس با مراجعه به مشاوره و استفاده از علم روانشناسی میتوان زندگی سرشار از خوشبختی داشت و از آن لذت برد چرا که ازدواج سنت پیامبر است و به همه مسلمین توصیه شده و برای تکمیل دین لازم است .
مرکز مشاوره نیاوران –مشاوره تلفنی رایگان – 26851286
نیاوران – چهارراه مژده – نبش نجابت جو- پلاک 352-طبقه 4 شمالی
مشاوره ازدواج،مشاوره خانواده ،مشاوره ازدواج،تهاجم فرهنگی، تست ازدواج،مجرد بودن ،مشاوره خوب ،مرکز مشاوره خوب، مراکز مشاوره ،روانشناس، مشاوره نیاوران ،

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.