افزایش اعتماد به نفس

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید
اعتماد به نفس به معنای آگاهی از توانایی های خود است. برای افزایش اعتماد به نفس بهتر است عقاید دیگران در مورد خودتان را دور بریزید

. یا اینکه از عقاید خودتان دفاع کنید. نوزاد که به دنیا می آید دارای اعتماد به نفس خوبی است. اما تجربه هایی که به دست می آورد باعث افزایش یا کاهش این ویژگی می شود. اعتماد به نفس به معنای قبول و پذیرش خودتان است. اگر فردی در کاری تبحر داشته باشد، می تواند آن کار را به خوبی انجام دهد. پس در ارائه آن کار دچار نقصان نخواهد شد.
برای بالا رفتن اعتماد به نفس راهکارهایی  را باید رعایت کرد.
1-در مکانی که وارد می شوید بهترین جا را برای خود انتخاب کنید که نشان دهید لایق بهترین مکان هستید.
2- به خودتان احترام بگذارید.

3- رویاهای بزرگ داشته باشید و با اعتماد به نفس بالا برای تحقق رویاهایتان تلاش کنید. زیرا برای به دست آوردن هر چیزی در دنیا نیاز است که ابتدا نقشه ذهنی داشته باشیم. یکی از مواردی که می توان برای آن نقشه ذهنی داشت این است که در فکرآن باشیم که اعتماد به نفس خود را بالا ببریم.
4-قابلیت های ذهنی، جسمی و اجتماعی خود را بالا ببرید. مثلا  اطلاعات عمومی خود را بالا ببرید تا بتوانید در میهمانی ها، مجا لس در مورد موضوعات مورد بحث نظر بدهید.
5- شنونده خوبی باشید. یعنی سعی نکنید  به زور خود را ثابت کنید. کسانی که اعتماد به نفس خوبی دارند دائما در صدد یاد گرفتن هستند و آنهایی که اعتماد به نفس پایینی دارند به زور می خواهند ثابت کنند که دارای معلومات هستندد.
6- طرز ایستادن افراد نشان دهندهاین ویژگی می باشد . راست قامت باییستید. از شل و ول ایستادن دوری کنید.
7- ویژگی های مثبت خود را مرور کنید تا از درون آگاهی یابید که اعتماد به نفس عالی دارید.

8- ویژگی های مثبت دیگران را ببینید به آنها گوشزد کنید تا آنها هم در مورد ویژگی های مثبت شما بگویند یعنی تعریف کردن شما از دیگران باعث می شود آنها هم از شما تعریف کنند. وقتی به کسی می گویید: تو خیلی خوش سلیقه هستی . پاسخ او این خواهد بود تو که خودت خوش سلیقه تری. سلیقه تو کجا و سلیقه من کجا. یا وقتی می گویی لباس ت خیلی قشنگه. جواب او این خواهد بود: تو با چشمهای قشنگت لباس منو زیبا می بینی. جواب دیگران در مورد تعریف شما از آنها که از شما تعریف می کنند یک محیط پر از انرژی مثبت بوجود می آورد. در محیط های  سرشار از انرژی مثبت اعتماد به نفس افزایش شدیدی دارد.
9- به جای اینکه سعی در راضی نگه داشتن دیگران داشته باشید سعی کنید خودتان را راضی نگه دارید. مثلا برای خودتان وقت بگذارید با خودتان خلوت کنید. به داشته هایتان فکر کنید. از زندگی لذت ببرید.
10- به جای وابستگی به مال و دارایی به دانسته ها و اعتبار خود افتخار کنید.
11-کمال گرایی را در خود کاهش دهید

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.