مشاوره طلاق 2

مشاوره طلاق

طلاق عرش خدار ا به لرزه در می آورد در صورتیکه عملی است شرعی.

چرا طلاق ؟ طلاق اولین و تنهاراه

حل مشکلات زندگی نیست.

 طلاق به عبارت ساده یعنی بن بست زندگی مشترک.نداشتن تفاهم، عدم درک متقابل .

عدم تحقیق و بررسی دقیق قبل از ازدواج، نداشتن حس مشترک و تعامل در مقابل مسائل و مشکلات زندگی، نبود گذشت برای بهبود زندگی ، داشتن درخواستهای غیر متعارف و بیش از حد ، انتظارات زیاد که ریشه آن چشم و هم شچمی و مقایسه کردن زندگی خود با دیگران است، دخالت بی جا خانواده ها و اطرافیان و مسائل مختلف دیگر .این ها همه عواملی هستند که متاسفانه منجر به طلاق و جدایی و به هم پاشیدن کانون گرم خانواده می شود.

عواقب طلاق :

 طلاق دارای آثار و پیامدهای نتامطلوبی در جامعه می باشد.از جمله این آثار می توان به موراد زیر اشاره کرد:

 دیدگاه نامناسب و بد جامعه مخصوصا در مورد خانم های مطلقه یکی از بدترین نوع آثار طلاق می باشد که حتی بدون در نظر گرفتن علل طلاق ، مورد قضاوت بیجا و ناعادلانه مردم واقع می شوند که اثرات روحی و روانی بسیار شدیدی بر زوجه می گذارد.

افسردگی های روحی و عاطفی پس از طلاق که بسیار شایع بوده و هر چند که با خواسته خودشان انجام شده ولی آثار پس از طلاق همیشه تا م دت های طولانی با آنها بوده و از هر چیز و محلی به علت وجود خاطرات زجر کشیده و دچار بیماری تنهایی می گردند.

خطر برقراری ارتباط مجدد بلافاصله پس از طلاق :

 اکثر اوقات یکی از طرفین که خاطرات بهتری از زندگی مشترک داشته و تمایل زیادی به طلاق نداشته است به فاصله کوتاهی پس از طلاق بخاطر رهایی از افسردگی و تنهایی به اولین پیشنهاد رابطه جواب مثبت می دهد که این مسئله بسیار خطرناک خواهد بود چرا که او احساس تنهایی شدید کرده و نیاز به محبت و حمایت دارد ولی انگیزه طف مقابل معلوم نیست.

ترس از ازدواج مجدد و تشکیل خانواده:

 یکی از بدترین آثار طلاق این است که طرفین نسبت به ازدواج مجدد خودداری کرده و به علت ترس از وقوع مجدد و تکرار زندگی قبلی ترجیح می دهند دیگر ازدواج نکنند که این خود مسئله ای بزرگ تر است.وقتی شما تن به ازدواج نمی دهید برای برطرف کردن غریضه های عاطفی و جنسی خود ممکن است به راههای خطرناک رفته و خود را نابود کند.

آثار مخرب طلاق در مورد فرزندان:

 بیشترین کارهای بزه در جامعه توسط فرزندان طلاق انجام می گیرد. بچه های طلاق همواره به علت دشواری های زندگی از لحاظ مادی و معنوی (محبت وآرامش ) در سنین نوجوانی و جوانی دچار بیماریه ای روحی و روانی شده و همیشه کمبود یکی از والدین برای آنها کابوس وحشتناک بوده و نسبت به ازدواج و تشکیل خانواده بسیار ضعیف عمل می کنند.

نقش مشاوره طلاق:

 یک مشاور خوب و با تجربه در زمینه طلاق با بیان مشکلات بعد از طلاق برای طرفین می تواند آنها را آگاه ساخته تا بتوانند تصمیم مناسب تری بگیرند .وقتی زن و شوهر به مشاوره طلاق رجوع می کنند مشاوره طلاق باید به صورتی باشد که حتی الامکان با دادن راهکارهای مناسب و منطقی و علمی سعی کنند طرفین را به صلح و ادامه زندگی تشویق نمایند .ولی اگر با تمام تلاشها مشاوره طلاق نتوانست بین انها صلح برقرار کند لازم است مسیرهای طلاق و دادگاه و انواع طلاق را برای طرفین بگویدد.

انواع طلاق:

 طلاق توافقی:

 این بهترین نوع طلاق بوده همانطور که از اسم آن پیداست در این نوع طلاق طرفین همانند ازدواج در حضور مشاور طلاق توافقات خود را برای جدایی بازگو کرده و مثل دو انسان  عاقل و بالغ و بدون درگیری و مراجعات مکرر به دادگاه طلاق می گیرند.

طلاق رجعی:

 در این نوع طلاق با توافق طرفین رد حق رجوع به شرط آنکه زمان عده تمام نشده باشد دارد. این نوع طاق به طرفین فرصت مناسب می دهد تا اگر هنوز راهی برای رجوع و زندگی مجدد دارند اقدام کرده و نیازی به جاری شدن صیغه طلاق نمی باشد.

طلاق بائن:

منظور از طلاق بائن طلاقی است که در قبال آن شوهر نمی تواند دوباره نزد همسر خود بازگردد و در صورتیکه بخواهد بار دیگر رابطه برقرار کرده و زندگی را شروع کند باید صیغه عقد ازدواج جدید بین آنها جاری گردد.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.