مشاوره تغذیه

مشاوره تغذیه

اهمیت تغذیه:

اهمیت تغذیه ، نوع غذ ، وعده های غذایی و حتی نوع خوردن

و محیط غذا خوری بسیار مهم بوده و هرکدام از موارد بالا در اشتها و بی اشتهایی اثر مستقیم دارد.یک مشاور تغذیه تمامی موارد مورد نظر و مهم را برای شما بازکو نموده و سعی بر این می کند که بهترین نوع نغذیه را به شما پیشنهاد نماید.

مشاوره تغذیه:

هر فردی و در هر سنی نیاز دارد هرچند گاهی با مراجعه به مراکز مشاوره ای از یک مشاوره تغذیه خوب استفاده کرده و با در نظر گرفتن وزن و دادن آزمایشهای مختلف تغذیه مناسب بدن خود را از مشاوره تغذیه دریافت و با رعایت تمامی موارد مورد نظر همیشه بدنی سالم داشته باشد.

یه سالم و مناسب با روحیه شما: تغذ

اگر شما بتوانید همواره به بهره بری از مشاوره تغذیه غذای سالم و مورد نیاز بدن خود را شناخته و از آن پیروی کنید مطمئن باشید نسبت بسیار مستقیم با روح و روانم و شادابی شما خواهد داشت.البته نوع ورزش نیز باید از مشاوره تغذیه پرسیده شود.برای شما ممکن است روزانه 20 دقیقه پیاده روی و ورزشهای سبک نیاز باشد در صورتیکه برای شخص دیگری این نوع ورزش بسیار متفاوت تر و متنوع تر خواهد بود که البته با نظر مشاوره تغذیه و نیاز بدن و وزن شما تعیین می گردد.

نوع تغذیه:

غذایی که شما در طول روز باید میل کنید نیز مانند بقیه موارد باید تحت نظر مشاوره تغذیه باشد.یک مشاوره تغذیه با در نظر گرفتن وزن ، قد و روحیه شما و در نتیجه آزمایش های لازمه از قبیل چربی(کلسترول)و نیاز بدن شما به ویتامین های مختاف دستور غذایی مناسب را داده تا همیشه بدنی سالم داشته باشید.

مقدار مناسب غذا برای افراد مختلف در طول روز بسیار متفاوات میباشد که این مقدار نیز با دستور و نظر مشاوره تغذیه تعیین می گردد.

تعداد وعده های غذایی:

بطور مرسوم از قدیم تعداد وعده های غذایی در مملکت ما سه وعده صبحانه، نهار و شام می باشد که البته این روش با درنظر گرفتن فعالیت های بدنی در مردم آن زمان حتما مناسبت داشته . ولی امروزه که جوامع بشری تحرک و فعالیت بدنی بسیار کمتری نسبت به گذشته دارند لزوم بازنگری در نوع غذا و وعده های غذایی اهمیت دارد مثلا در گذشته کشاورزی که حدااقل روزانه فعالیت بدنی 8 ساعته داشت خوردن غذایی مانند آبکوشت که حجم غذایی فراوانی دارد برای او نه تنها مضر نبود بلکه مناسب و سودمند نیز بود ولی امروزه این نوع غذا اگر هم توصیه شود درماه یکبار و برای افراد خاص خواهد بود.

یک مشاوره تغذیه معتقد است که وعده های غذایی خود را اضافه کردهو از حجم آن بکاهد.مشاوره تغذیه در مورد وعده های غذایی اینطور می گوید:

صبحانه را کاملتر میل کرده و بیش تر به آن اهمیت دهید.حدود ساعت 10/30 صبح یک نیم چاشت سبک میل کنید . نهار را حتیالامکان با کالری و پروتیین مناسب میل فرمایید.حدود ساعت 4 عصرانه مختصر داشته باشید و حدااقل 2 ساعت قبل از استراحت شبانه شام را سبک میل فرمایید تا بتئانید راحت تر و با معده سبک تری بخوابید.این مثال نیز از قدیم بوده که می گفتند صبحانه را تنها بخور، نهار راه با دوستت میل کن و شام را به دشمنت تعارف کن.

عواقب پرخوری:

به عقیده مشاوره تغذیه پرخوری نه تنها باعث چاقی و از دست دادن اعتماد به نفس می شود بلکه بسیاری از بیماری ها از پرخوری بوجود می آید بنابراین با مراجعه به مشاوره تغذیه سعی نماییم با درست خوردن اندامی مناسب و بدنی سالم داشته باشیم.

عقل سالم در بدن سالم است.

مرکز مشاوره نیاوران - مشاوره تلفنی رایگان 26851286

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.