مشاوره روانپزشکی

مشاوره روانپزشکی


یک روانپزشک همان متخصص اعصاب و وران است.

مشاوره روانپزشکی برای درمان بیماریهای اعصاب و روان بوده و ترجیحا برای تشخیص بیماری ابتدا باید به روانشناس یا مشاور مجرب مراجعه کرده و با ویزیت و گرفتن تست های روان شناختی و شخصیتی نوع بیماری ، منشا بیماری و درجه حاد بودن بیماری را مشخص کرده و برای گرفتن دارو ، پرونده به شماوره روانپزشکی ارجاع خواهد شد.
ضرورت مشاوره روانشناسی قبل از مشاوره روانپزشکی:
 بر طبق عادت وقتی ما دچار تنش ، اضطراب و هر نوع بیماری روحی می شویم بلافاصله به مشاوره روانپزشکی مراجعه می کنیم که این راه بسیار نادرستی می باشد که البته علت های آنرا بررسی می کنیم:
 1-وقتی شما به مشاوره ورانپزشکی مراجعه می کنید در اولین ویزیت بلافاصله روانپزشک برای آرام کردن شما دارو تجویز می نماید.شما با مصرف دارو احساس آرامش کرده و فکر می کنید مشکلتان حل شده و دیگر پیگیر ادامه در مان خود نمی شوید و این بسیار خطرناک است چون در حقیقت راحت ترین و کوتاه ترین راه را برای بیماری خود انتخاب کرده و هرگاه دچار حالات روحی بد از هر نوع می شوید .با خوردن داروهای مشاوره روانپزشکی آرام شده که در حقیقت مسئله را حل کنید فقط صورت مسئله را پاک کردید.
2- مصرف داروهای تجویز شده از طرف مشاوره روانپزشکی در حد تشخیص پزشک مربوطه اشکال خاصی ندارد ولی وقتی شما از خوردن دارو احساس آرامش می کنید و به خیال خود مشکلتان حل می شود .مصرف دارو را ادامه داده و این بسیار مضر می باشد چون مصرف بیش از حد و طولانی مدت داروهای مشاوره روانپزشکی خود بخود افسردگی آورده و در طولانی مدت اثر دارو از بین رفته و مجبورید با داروهای مشابه قویتر و دوز بالاتر شروع کرده و درنهایت هیچ کدام از این داروهای مشاوره روانپزشکی جواب نمی دهد.مانند بیماری که درگیر اعتیاد بوده اول با مصرف کم تریاک شروع کرده ولی پس از مدتی روی اوتاثیری نداشته بنابراین سراغ مصرف قوی تر و بالاتر رفته و همینطور پیش می رود تا کاملا بدنش پر از سم می گردد.
راه حل مناسب چیست؟
 همانطور که قبلا اشاره کردیم هر زمان و بهر دلیل و نوع بیماری از قبیل اضطراب ، استرس ، افسردگی ، وسواس و.. اول به یک مشاوره روانشناس مراجعه کنید بعد از جلسات مشاوره و ویزیت حضوری و تشکیل پرونده پزشکی و احتمالا دادن تست های روانشناختی و شخصیتی مشاور نسبت به نوع بیماری و مسئله موجود در روان شما تشخیص کامل و مناسب را داده و در صورت نیاز به مشاوره روانپزشکی و گرفتن دارو پرونده را به مشاوره روانپزشکی گروه انتقال می دهد تا شما با مراجعه به مشاوره روانپزشکی بقیه مرحله درمان را طی کنید.
در این مسیر درمان اکثر اوقات مشکلات بصوذت ریشه ای مشخص شده و علت آن پیدا می شود. و معمولا در همان جلسات مشاوره درمانی و روانشناسی سعی بر برطرف کردن مشکل و دادن راهکارهای مناسب می شود تا از ادامه بیماری جلوگیری شود.همیشه سعی کنید یک مشاور خوب خانواده داشته باشید و بصورت منظم حداقل ماهی یکبار با او در تماس بوده و مسائل و مشکلات روحی و روانی خود را با او درمیان گذرانید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.