مشاوره میانسالی و سالمندی

مشاوره میانسالی و سالمندی
میانسالی بسیار مقطع حساس و پراهمیت است.

از 50 سالگی تا 65 سالگی را دوره میانسالی می نامند.از 65 سالگی به بالا را دوره سالمندی می گویند.این دوره گروه سنی را اصطلاحا جهاندیدگان می گویند.یعنی کسانی که جهانی را دیدند و تجربه های فراوانی در زمینه های مختلف دارند  و با کوله باری از تجارب حالا نیازمند احترام وتوجه اطرافیان و خانواده های خود می باشند.
در این مقطع، مشاوره میانسالی و سالمندی نقش بسیار پررزنگی دارد .د راین دوران آنها نیاز دارند حرفهای خود را با شخصی درمیان گذاشته و تخلیه روانی شوند.پس آنها را بطور منظم و با برنامه نزد مشاوره میانسالی برده تا حرفهایی که گاه نمی توانند با خانواده و اطرافیان خود در میان بگذارند را به مشاوره میانسالی خود گفته و راهکارهای مناسب را دریافت نمایند.
سالمندی که زوج خود را به هر علتی از دست داده و تنها شده بدترین حالت روحی خود را تجربه می کند و این وظیفه اطرافیان و خانواده اوست که اورا حمایت کرده و با او همدردی نمایند.و با استاده از مشاورین میانسالی و سالمندی مجرب درصدد رفع مشکلات و فرهم کردن آرامش و آسایش او باشند.
نیازهای یک فرد سالمند:
 یک سالمند نیاز مبرم به احترام ویژه و درک موقعیت خاص خود دراد .
سالمندی احترامی ویژه می خواهد جوان
                                                       چون تو نیز این جوانیت میشود روزی خزان
البته احترام باید از پایه تعلیم داده شود .وقتی فرزندان شما شاهد احترام گذاشتن شما به والدینتان باشند صد البته آنها نیز در دوره سالمنیدی شما بریتان احترام خاص گذاشته و مورد حمایتشان خواهید بود.
امکانات دوره های میانسالی و سالمندی:
 در کلیه جوامع بین المللی برای ارج نهادن به این دو نسل جامعه برای آنها امکانات رفاهی و آسایشی فراوان قائل شدند  از جمله استفاده رایگان از مجموعه های ورزشی،آرایشی،تفریحی ،مسافرتی و تخفیف های ویژه در زمینه های گوناگون مثل هتل ها ،استادیوم های ورزشی ،کلوپ ها و باشگاههای مختلف .در ایران عزیر ما نیز برای آرامش و آسایش این دو گروه جهاندیده با دستور دولت محترم وقت ، کانونهای مختلف و برنامه های رفاهی ف تفریحی و تورهای یک روزه درون شهری جهت پرکردن اوقات آنها در سراهای محله و خانه های فرهنگ برپانموده و از این طریق این دو گروه سنی می توانند با مشارکت در این مجموعه ها دوستانی از نسل خود پیدا کرده و تعامل مناسب برقرار نمایند و مقداری از اوقات خود را از این راه بگذرانند.
یک سالمند چه انتظاراتی از خانواده خود  دارد؟
 یک سالمند بغی را ز احترامد نیاز به سرکشی و مراقبت دارد.مخصوصا اگر مشکل فیزیکی و یل مریضی خاصی داشته باشد.بعضی از فرزندان فکر می کنند صرف به پرداخت هزینه های گوناگون از قبیل مسکن،غذا و پرستار تمامی وظایف خود را  انجام دادند در صورتیکه لااقل هفته ای یکبار باید به آنها سر بزنند .چند ساعتی با آنها صحبت و دردا کنند و گاهی حتی انها را برای سفر یا تفریح بیرون ببرند.ایرا به خاطر داشته باشید که بزرگترها نعمت های خانواده هستند و قدر آنها را متاسفانه موقعی می فهمیم که در بین ما نیستند.
چگونه با سالمند و میانسال برخورد کنیم؟
 یک مشاوره میانسال و سالمند با ویزیت مرتب این دوقشر عزیز می توانند از لحاظ روحی و روانی آنها را بررسی کرده و نیازهای عاطفی آنها و همچنین خواسته هایشان را با شما در میان بگذارند تا شما بتوانید بهتر و آگاه ه تر با آنها برخورد کرده و نیازهایشان را برطرف نمایند.
یک مشاور میانسال و سالمند حتی به آنها نیز یاد می دهد چگونه با اطرافیان و خانواده خود و نوه هایشان رفتار نموده تا مورد احترام واقع شوند و با مهربانی کردن و وفق دادن خود با جوانان و کودکان سعی بر این کنند که جایگاه خود را در خانواده محکم نمایند.
مرکز مشاوره نیاوران-مشاوره تلفنی رایگان 26851286

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.