مشاور خوب

مشاور خوب کیست؟
یک مشاور خوب چه ویژگی هایی دارد؟


 1-صبر و آرامش داشته باشد :
یک مشاوره با تجربه برای گرفتن نتیجه بهتر باید صبور بوده و همواره در جلسات مشاوره با آرامش با مددجوی خود برخورد نماید.
2-شنونده خوبی باشد :
 برای گرفتن  نتیجه  خوب و دادن راهکارهای مناسب و راهنمایی دقیق به مددجو باید با حوصله فراوان به صحبت ها و مسائل مددجوی خود گوش کرده تا بتواند بهترین راه حل  و مشاوره  را پیشنهاد نماید.
3-معتمد باشد :
 مددجو باید آنقدر به مشاور خود اعتماد کرده باشد تا تمامی مسائل و رازهای خود را با او در میان بگذارد. در اینصورت مشاور می تواند با کمال بی طرفی و رازداری در حل مشکل مددجوی خود راهکارهای بهتری را  ارئه نماید.
4-مهربان و دلسوز باشد :
 مددجو باید حس کند که مشاورش مسائل اورا درک می کند و دلسوز و غمخوار اوست و هرگز نباید برای بروز مشکلات مددجوی خود اورا سرزنش کرده و با تندی و بدخلقی با او رفتار نماید.
5-تشویق و امیدواری(مشوق باشد):
 بعضی از مددجویان آنقدر ناامید و افسرده هستند که نیاز به تشویق های مداوم دارند. یک مشاور مجرب و خوب با تشویق و  القای حس امیدورای به مددجوی خود در او انگیزه ایجاد کرده و به زندگی امیدوراش می کند. و این باعث می شود که مددجو راهکارها و تمرین های مشاور خود را با امید و آرزوی حل مشکلات دنبال کرده و زودتر به هدف خود برسد .

تفاوت مشاوره و نصیحت در  چیست؟
 اکثر جوانها از نصیحت شنیدن و گوش کردن به نصایح دیگران بیزارند و نیازمند یک متد علمی و منطقی هستند و این روش توسط مشاوران با تجربه انجام می پذیرد. برای حل مشکلات  جوانان خود با مراجعه به مراکز مشاوره و بهره وری از مشاوران متخصص و آگاه مسائل را منطقی تر و سریع تر حل نمایید.
چه زمانی به مشاوره نیاز داریم؟
 آنچه در بین مردم شایع است، این که  زمانی برای مشاوره اقدام می کنند که مشکلاتشان حاد شده و یا به بن بست رسیده اند.این بدترین نوع وزمان  مشاوره است. بطور صحیح هر فرد باید یک مشاور داشته باشد و بطور منظم هر ماه یکبار (حداقل) به او سر بزند و کلیه مسائلی را که درآن ماه داشته را برای او بازگو نموده و راهکارهای لازمه را آموزش ببیند . با این روش همیشه شما جلوتر از مشکلات خود حرکت میکنیدو هیچ گاه روزهای پر استرس و با نگرانی را تجربه نخواهید کرد چرا که همه مانند یک روانشناس با مشکلات برخورد کرده چرا  راهکارهای لازم را در مورد مسائل از قبل آموزش دیده اید و در برابر تمام مسائل پیش بینی نشدهامادگی لازم را دارید.
فرق مشاوره و تایید چیست؟
 بعضی از مراجعین متاسفانه قبل از مراجعه به مشاور، تصمیم خود را گرفته و فقط منتظر تایید مشاور هستند که در نهایت نتیجه خوب و مناسبی نخواهند داشت. برای گرفتن بهترین نتیجه یک مددجو باید سوال خود را بطور صریح نه کلی بیان نموده و جزییات آنرا توضیح دهد تا مشاور بتواند بهترین راه حل را به او بدهد.
مرکز مشاوره نیاوران – مشاوره تلفنی رایگان 26851286-22728904 نیاوران چهارراه مژده نبش نجابت جو پلاک 352 طبقه 4 شمالی

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.