ضرورت مشاوره

ضرورت مشاوره
مشاوره از کلمه مشورت می آید
.(و امرهم شوری بینهم)
مشورت در دین مبین اسلام تاکید و تایید شده و گفته شده از تجارب و مهارتهای دیگران استفاده کنید 

و در مواقعی که برای انجام کاری شک و تردید دارید و نگران آینده انجام کار یا موردی هستید حتما از کسانی که تجربه کامل در این رابطه دارند مشورت  بگیرید.
با چه کسانی مشاوره کنیم؟
البته پیدا کردن  شخص مورد نظر بسیار اهمیت دارد .چ.ن ممکن است اگر دقت در مشورت با شخص مورد نظر را نداشته باشید خدای ناکرده بامشاوره نادرست جواب عکس گرفته و از راه خود نیز منحرف شوید..بنابراین انتخاب فرد مناسب و با تجربه بسیار اهمیت دارد. مثلا اگر در مورد انتخاب شغل بخواهید مشاوره بگیرید این مشاوره را باید از کسی بگیرید که خود نیز در امور زندگی و شغلش موفق عمل کرده و قابل اطمینان باشد نه صرفا به اینکه دوست شماست یا کسی معرفی کرده و یا یکی از اقوام شما می باشد.این به تنهایی دلالت بر گرفتن مشاوره از او نبوده و چه بس با مشاوره اشتباه ،ا بیشتر اوقات شما را منحرف کرده و از گرفتن تصمیم مناسب نیز دور می کند.بعضی افراد هستند که همیشه مایلند در امور دیگران وارد شده و دخالت نابجا داشته باشند و هرچند که درباره آن مسئله هیچ نوع اطلاعاتی ندارند فقط می خواهند در جمع وانمود کنند که دارای معلومات زیاد و اطلاعات کامل هستند و مشاوره و راهنمایی گرفتن از این گونه افراد می تواند ضرر بزرگی بوده و ما را از تصمیم درست دور نماید.
مشاوره در گذشته و امروز :
در قدیم الایام بزرگتر ها با استفاده از تجارب کسب کرده خویش سعی بر این داشتند که مشکلات و مسائل خانواده و اقوام خود را حتی الامکان با صحبت و نصیحت و دلایل خاص خود برطرف نمایند.از این رو اگر در زندگی ومسائل دیگران مشکلی پیش می آمد با رجوع به بزرگترها ی فامیل سعی در برطرف کردن آن می نمودند.
امروزه تقریبا این روش منسوخ شده .به چند علت:
1-دوری راهها
2- فاصله گرفتن اقوام و خانواده های از یکدیگر و تغییر تعریف بزرگ تر و کوچک تر
3- قبول نداشتن تجارب بزرگ تر ها ی فامیل و به عبارتی که همیشه جوانها تکرار می کنند؟(شما برای نسل قبل هستید و مشکل ما جوانها را در این نسل نمی شناسید)
4- جوانها و خانواده های امروزی مایل نیستند با مطرح کردن مشکلاتشان در فامیل و نزد بزرگتر ها زبانزد تمام خانواده و اقوام شوند.
بنابراین بهترین،عاقلانه ترین و منطقی ترین نوع مشاوره مراجعه به مراکز مشاوره و گرفتن مشاوره علمی می باشد.
مرکز مشاوره :
در راستای این امر مرکز مشاوره با برخورداری از تجربه چندین ساله و مدیریت یکپارچه و همکاری بهترین و مجربترین کادر علمی با دادن مشاوره در زمینه های مختلف از جمله ازدواج-خانواده - کودک-نوجوان-طلاق-تحصیلی-شغلی و غیره همواره سعی بر این داشته اند تا جامعه ای شاداب و با انگیزه داشته باشیم و حتی الامکان با آرامش و بدونه تنش و مسائل و مشکلات جانبی زندگی خوبی را در کنار خانواده خود داشته باشیم.
مرکز مشاوره نیاوران -مشاوره تلفنی رایگان 26851286
نیاوران - چهارراه مژده - نبش نجابت جو- پلاک 352 - طبقه 4 شمالی

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.