مادر و کودک

مادر و کودک
مادر و کودک به هم آمیخته اند و کودک ادامه دهنده مادر است بر طبق نظریه های قدیمی روانشناسی دختر با مادر همانند سازی می کنند و پسر با پدر در تهیه فرایند رشد تاثیر مادر بر شکل گیری شخصیت کودک را نمیتوان انکار یا کمرنگ کرد گرچه امروزه با افزایش طلاق‌ها و از هم پاشیدگی خانواده‌ها مسئولیت مادران در تربیت

کودکان کاهش یافته اما احساس گناه مادر در عدم سرپرستی مناسب کودک افزایش یافته است و مادران بسیاری از اینکه نمی توانند وقت بیشتری را با کیفیت بهتری با کودکان خود بگذراند احساس گناه زیادی را تجربه می‌کنند.
نارضایتی مادر در قبل از ازدواج و یا وجود ترس هایی در رونق او که میخواسته با ازدواج کردند به درمان آنها بپردازد و نه ریشه ای مسائل اش را حل کند منجر به آشفتگی بیشتر و هنگامی که کودک پا به خانواده می‌گذارد می گردد.
مادرانی که از خیانت های همسر خود ناراحت هستند و یا می‌خواهند جایگاهشان را با آمدن فرزند تصویر کنند به گردابی می افتند که لحظه به لحظه مشکلات بیشتری را به خود جذب می کنند.
لزوم خودسازی پیش از ازدواج مخصوصا برای بانوان که از امتیازهای اجتماعی کمتری برخوردارند بر هیچ کس پوشیده نیست اما چرا عادت کرده ایم که پس از اینکه مشکلی غیرقابل حل به وجود آمد به روانشناس مراجعه کنیم!؟
پیشگیری بهتر از درمان است هموار شعار می‌دهیم اما باز هم به محض ورود به مشکلی که حل کردنش برایمان سخت است تا با ظاهر شدن نشانه های استرس مانند سردرد باز هم به مسکن ها پناه می آوریم و با خوردن قرص و یا خواندن کتاب های روانشناسی خود درمانی می کنیم روی صحبت با مادران عزیز است چرا صبر میکنید و هنگامی که با کودک خود به مشکل بر می خورید باز هم بر رفتار خود پافشاری می‌کنید و یا نوسان عاطفی دارید و سریع پشیمان می شوید؟
داشتن ثبات شخصیتی مادر می‌تواند به رشد صحیح کودک منجر گردد اگر شما طلاق گرفته اید وکودک شما در کشور که میان شما و شوهرتان گیر کرده است و از او به عنوان ابزار قدرت استفاده می کنید بدانید که در حال آسیب زدن و نصف کردن وی هستید احساس گناه با شما امری طبیعی است با آن جنگید بلکه کمک تخصص بگیرید به طوری که فرزندانتان کمتر آسیب ببینند و خسارت ها را جبران کنید.
احساساتی برخورد کردن مادر با کودک در طی زمان به بی‌ثباتی کودک منجر می گردد به طوری که مادر احساس بیچارگی می کند و خود را کلافه می‌کند هرچه بیشتر زور میزنی کمتر به نتیجه می رسید و لجبازی اولیه کودک که نشانی از رشد شخصیت مستقل دارد را زیر پا له میکنند و با کنترل گیری افراطی و یا آسان گیری بی حساب و کتاب مسئولیت پذیری را در کودک پرورش نمی دهد و در سالهای نوجوانی فرزندش گریه می کند که نمی تواند رابطه صحیح با هم داشته باشند. کودک خود را دریابید با دنیای او آشنا شوید و با کار کردن به روی خود به ساختن نسلی جدید و شاد سلام کنید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.