بچه طلاق

بچه طلاق
جدا شدن پدر و مادر در دوره حساس رشد کودک تبعات زیادی را در سال های آینده خواهد داشت که آشنایی با آنها می توانند در زمانی که والدین تصمیم نهایی خود را گرفته اند آسیب کمتری را به فرزند متحمل کند.

لزوم همخوانی در ازدواج به حدی مهم است که اگر در ابتدا نادیده گرفته شود به طور قطع در پنج سال اول و یا دوم ازدواج خود را نشان خواهد داد.
تحمل والدین تمام می شود و به صورت آتشفشانی منفجر می شوند به طوری که با تصمیم نابخردانه خود آتشی را برپا می‌کنند که دود آن در چشم فرزندانشان می‌رود و گاه تا مدت‌های زیادی برچسب فرزند طلاق را یدک می کشد و خود را قربانی می داند.
باید بپذیریم که بچه طلاق قربانی شرایط ناخواسته شده اند اما گاه پس از جلسه های متعدد مشاوره و رفتن تمامی راه ها به بن بست می رسیم و طلاق آخرین راه حل است در مواردی حاد مانند اعتیاد و غیره.
اگر شما فرزند طلاق هستید و اکنون شما هم به بن بسته طلاق رسیده اید شکر کنی که خودتان هم در این روند با سررسید و دقت ۵۰ درصد مشکل در درون شماست و همسر خود را مقصر ندانید!
خود را بسازید و با پذیرفتن شرایط موجود در پی جایی دیگر برآیید.
آیا طلاق آخرین راه‌حل است؟ خوب این نظر شما شماعی که بدون مشاوره پیش از ازدواج و سر خود ازدواج کرده اید به ایجاد هماهنگی بین شما و شریک زندگیتان نبوده مسلما روزی به این مورد به خواهید کرد اما هر چند راه حل دارد گرچه به فکر خودتان نمی رسد و همه درها را بسته میابید.
مراجعه به مراکز روانشناختی و پذیرفتن حداقل ۱۰ درصد اینکه من هم از من مشکل داشتم که این فرد را برای ازدواج انتخاب کردم و جستجو به دنبال روشهایی برای بهتر ساختن خود و کمبود محبت ها و سیراب کردن خود با عشق در روم و رسیدن به شادی و آرامش فردی می‌تواند شما را از ماندن در رابطه مخرب نجات دهد.
بله لیاقت شما داشتن زندگی شاد و عاشقانه است اما نه فقط با عوض کردن شریک جنسی عاطفی بلکه با بهتر ساختن خودتان. وقتی شما غمگین بودید و برای رهایی از ناراحتی ها و تنهایی ها ازدواج کردید و به حساب خودتان ازدواج درمانی را انتخاب کردید باید نیم نگاهی هم به آینده می داشتید وقتی صبر آدم لبریز می‌شود نقاب ها می افتاد و تصمیمات هیجانی یکهویی تمام پل های پشت سر را خراب میکند.
بچه های طلاق از همان ابتدا قربانی شده اند و احتمال اینکه بارها قربانی روابط عاطفی مخرب شوند را با خود مانند یک کیف کولی پشتی دارند بچه های طلاق به سادگی به علت کمبود محبت و یا گاهی افراط محبت برای جبران شکست درگیر روابط می‌شوند که سال‌ها در آن مرداب می‌مانند و چون ترس از تنها ماندن دارند دست و پا می‌زنند و بیشتر به خود و اطرافیان شان آسیب می زنند.
بچه های طلاق نصف می شوند و در بازی ناهوشیار والدین مجبور می‌شود که به بازگشت تا حالت خود را با بردی غیرمنصفانه خوشحال کنند والدینی که هیچگاه خوشحال نمی شوند و پس از طلاق غمگین تر هم می شوند.
خود را نجات دهید در پی نجات دادن فردی که شما را به درون چاه می برد نباشید بعله خودخواه باشید به صورت مثبت به عبارت دیگر خود دوست باشید به خودتان احترام بگذارید و بدانید که شما بهترین هستید البته بهترین بودن را در همه ابعاد زندگی گسترش دهید و دهنده عشق باشید و نه صرفاً تشنه محبت و گیرنده آن.
بچه های طلاق بین تا سال ها می خواهند این پازل نیمه تمام را تکمیل کنند و پدر و مادرشان را به هم وصل کند پدر و مادری که خود و حماقت های خود را ارجح در فرزندانشان می دانند ازدواجی که از روی نادانی بوده مثل من منجر به شکستی تلخ می شود و گاهی یک پایان تلخ بهتر از یک تلخی بی پایان است.
زمانی که طلاق اجتناب ناپذیر است البته از نظر متخصص و پس از طی جلسات زیاد و در صرفا به دلخواه یکی از والدین میتوان با کاهش خشم درونی والدین و کودک نسبت به همدیگر این فرآیند را کم آسیب کرد طی کرد.
اینکه والدین با محبت افراطی سعی در کشیدن کودک به سمت خود کنند تا به طرف مقابل نشان دهند که تصمیم‌ها بر گردن اوست و بی عرضگی ها را به وی ثابت کنند و همسر در پی جبران برایت و بابت گویی های مکرر فکر کودک را سرشار از ناراحتی‌ها کنند تا مگر کودک او را انتخاب کنند یعنی بازی کثیف.
بازی کثیف بازی برد و باخت است اما میتوان زیباترین مرحله را طی کرد برد برد گرچه در بسیاری موارد می توان از طلاق های هیجانی جلوگیری کرد اما وقتی انتخاب بین بد و بدتر است و نقل بین خوب و عالی می‌بایست تمام جوانب را سنجید و سپس تصمیمی را گرفت که بر فرزند تاثیر مخرب کمتری بگذارد.
بچه های طلاق با مشاوره‌های تخصصی می توانند مانند بقیه بچه ها و حتا بهتر از آنها رشد کنند آن روی سکه را هم ببینیم آنان چون طعم شکست را چشیده اند هر کاری می کنند تا فرزندانی سالم تربیت کنند با احساس هستند و پس از کنار آمدند با شرایط موجود و کار کردن بر روی خود به افرادی موفق تبدیل می‌شوند خود را قربانی نپندارید با عوض کردن دیدگاه خود نسبت به زندگی در پی کسب قدرت های جدید و مفید باشید خود را تغییر دهید تا جهانتان تغییر کند.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.