اختلال یادگیری کودک

اختلال یادگیری کودک LD
آیا کودک شما در یادگیری ریاضی و یا هجا کردن کلمات مشکل دارد؟

هرچند که بچه ها گاهی دچار مشکلات درسی می‌شوند اما اگر مشکل دائمی شود ممکن است نشانه ای از اختلالات یادگیری کودک باشد پس با آگاهی به هنگام و جلوگیری از بزرگ شدن مسئله می‌توان در منزل به او کمک کنید تا بر مشکلات درسی خود در مدرسه فایق آید و اعتماد به نفس کودک در جلوی همسالانش افزایش یابد.
ناتوانی های یادگیری چیست؟
کودکانی که دچار ناتوانی یادگیری هستند به گونه ای متفاوت می‌بینند و می‌شنوند و درک می‌کنند و این تفاوت می‌تواند مشکلات زیادی را در حوزه های گوناگون مهارتها در ایجاد کنند رایج‌ترین نوع ناتوانی یادگیری شامل خواندن نوشتن شنوایی ریاضیات منطق و صحبت کردن است.
مراجعه به هنگام به مراکز روانشناختی جهت رفع مشکلات یادگیری LD می‌توانند از مزمن شدن آن و عواقب ناگواری چون کاهش اعتماد به نفس کودک و غیر بکاهد.
نشانه های ناتوانی یادگیری
مشکل یادگیری الفبا رنگها و اعداد در سنین پیش دبستانی از علائم هشداردهنده شروع این اختلال میباشد. به عنوان مثال می‌توان از مشکل پیروی از دستور العمل ها و یا ناتوانی در بستن زیپ و دکمه و بند کفش نیز اشاره کرد.
مشکل تلفظ لغات و عدم یافتن لغات صحیح نیز باید در این سن جدی گرفته شود.
علائم ناتوانی یادگیری در مدرسه کودک
مشکل در یادگیری مفاهیم پایه ریاضی
کندی در یادگیری مهارت های جدید
مشکل در سوال های تشریحی
تنفر از خواندن و نوشتن و اجتناب از بلند خواندن متون
اگر نشانه های بالا به موقع تشخیص داده نشوند و حل نشوند می‌توانند سبب بروز مسائل جدی در مشکل گیری شخصیت کودک و نوجوان در سنین آن شوند به طوری که وی با شرکت در کردن در بحث آیکلاس و خجالت کشیدن از جمع و بی ارزش دانستن خود به این مشکل دامن می‌زنند به این کمبود اعتماد به نفس در یادگیری مهارت های جدید تداخل کرده و باعث عاشقت گی های زیادی در روابط اجتماعی و با همسالانش نیز می گردد.
درمان اختلالات یادگیری کودک
۱_ مشورت با متخصص روانشناس و پیگیری جلسات مشاوره فردی
۲_ بررسی تامین های اجرایی در مدرسه به کمک تیم آموزشی
۳_ ارتباط صحیح بر مبنای تشویق و نه تحقیر و تنبیه در خانواده
۴_ آموزش مهارت های ارتباط صحیح با همسالان و کمک گرفتن از آنها
به طور خلاصه در حالی که مشورت با متخصصان می‌تواند کمک زیادی به والدین بکند در عین حال نقش پررنگ پدر مادر با آموزش ها را نمی توان نادیده گرفت پس در منزل درمان را پیگیری کنید از جزئیات ناتوانی کودکتان آگاه شوید به دنبال درمان‌های جدید باشید و نقاط قوت کودک خود را تقویت کنید و به علایق و استعدادهای متفاوت و احترام بگذارید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.