خلاقیت کودک

خلاقیت کودک
خلاقیت چیست؟
خلاقیت کودک یعنی شکل کنترل شده یا محدود شده از تخیل اوست. خلاقیت ممکن است خلق نقاشی لباس قطعه موسیقی پخت غذا و غیره باشد.

قوه تخیل چیست؟
قوه تخیل به معنی هوش و استعداد خدادادی است که کودک در همان دوران اولیه بروز می‌دهد خلاقیت می‌تواند حتی در سنین کودکی خود را نشان دهد.
اغلب خانواده ها شاید با این پدیده ها در رفتار کردار و گفتار خود مواجه شوند البته برخی از آنها با توجه و دقت پیگیری کرده و بعضی از والدین ممکن است تا مدت ها متوجه این مسئله نشوند.
شروع خلاقیت کودک:
از همان زمانی که والدین متوجه تفاوت یعنی همون خلاقیت کودک خود شدند باید با توجه و دقت فراوان پیگیری کرده و کودک خود را به مرحله خودشکوفائی سوق دهند.
والدین می‌توانند با مراجعه به مراکز مربوطه و گرفتن مشاوره‌های لازم این کار را انجام دهند.
توصیه های پرورش خلاقیت کودک:
۱- برای بارور کردن ذهن کودکتان او را راهنمایی کنید او را به سمت پرسش های تازه هدایت نمایید.
۲_ حس کنجکاوی را در کودک خود پرورش دهید همواره پاسخ صحیح و دقیق به سوالات علوم بدهید در واقع ذهن کودک شما تشنه جواب های دقیق و منطقی می باشد.
۳_ در مورد مسائل و امور مربوط به کودک در خانه از دو کمک گرفته بعد از ظهر خواهی کنید و عقاید و نظرات او را مانند یک بزرگسال قبول نمایید.
۴_ همواره کودک خود را تشویق کنید و برای عقاید و احترام بگذارید این تشویق و حمایت می تواند در رشد خلاقیت آنها موثر واقع شود.
۵_ برای رشد خلاقیت کودک خود سعی کنید حتی‌الامکان از مراقبتها و دخالت های بیش از حد در زندگی او اجتناب کنید و اجازه دهید توانایی اش را بروز داده و خلاقیت و هرچه بیشتر شکوفا گردد.
۶_ برای رشد خلاقیت کودک خود برای اسباب بازی های جدید بخرید و اجازه دهید و آنها را تکمیل نماید و به یکدیگر متصل کند و با آنها مدلهای مختلف خلق کند.
۷_ اجازه دهید اشیا را از نزدیک لمس نماید چون باعث خلاقیت در کودک شده و ایجاد کنجکاوی در گذشته و در آینده توانایی لازم جهت کشف و اختراع را به او می دهد.
۸_ برای کودک خود هر بار چیزهای متفاوت با مارکهای مختلف تهیه نمایید و در موقع خرید نظر اروپا رسیده و سعی کنید و در مسائل مختلف دخالت دهید.
۹_ برای رشد کودک خود سعی کنید همواره او را با ابزار و کاربرد آنها آشنا کرده و نظر را در مورد آنها بپرسید.
۱۰_ از مکان های جدید و جالب دیدن کنید و او را به نمایشگاه های مختلف موزه و طبیعت ببرید.
۱۱_ برای خلاقیت کودک خود اجازه دهید دکور اتاق رو با نظر خودش تکمیل شود و حتی‌الامکان مکان مناسب برای رشد خلاقیت خود داشته باشد.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.