کودک طلاق

کودک طلاق
طلاق یا همان جدایی در دین مبین اسلام به عنوان زشت ترین و قبیح کردن عمل به شمار می آید و همانطور که حتماً شنیده اید طلاق عرش خدا را به لرزه در می آورد   .
و

این موضوع به این معنی است که طلاق دارای تبعات منفی بسیار زیادی می‌باشد.
تبعات طلاق در خانواده:
جدایی والدین اثرات منفی زیادی در جامعه و خانواده دارد مهم‌ترین آثار طلاق همان کودک طلاق می‌باشد.
وقتی شما کودک در خانواده دارید مسئولیت شما در قبال علوم و بحث طلاق بسیار زیاد می‌شود. کودک طلاق در آینده و در دوران نوجوانی و جوانی پر استرس و پرخاشگر بوده و قالب بند اعتماد به نفس پایینی داشته و در امور اجتماعی و ارتباطی بسیار ضعیف هستند.
تبعات طلاق در جامعه:
همانطور که ذکر شد کودک طلاق ناهنجار بوده و یا با روحیه انتقام گیری و مشکلات درونی خود نظم جامعه را به خطر می اندازد. کودک طلاقم معمولا برای خود و اطرافیان مشکل زیادی به وجود می آورد.
فشار روحی طلا و والدین بر کودک نسبت به پسر و دختر متغیر است معمولاً این واکنش منفی در پسران طلاق بیشتر وجود دارد.
نیاز کودک محبت والدین:
مهمترین نیاز کودک در خانواده به محبت والدین است وقتی کودک طلاق حس کند پدر و مادرش در حال جدایی هستند ترس از دست دادن والدین و دوری از آنها برای اضطراب و استرس فراوان ایجاد کرده و در نوجوانی او را تبدیل به یک فرد پر استرس یا اعتماد به نفس پایین ناهنجار و پرخاشگر می نماید.
احساس گناه:
اکثر اوقات کودک طلاق است گناه دارد و فکر می‌کند که این طلاق و جدایی از سر کار ها یا حرفه‌ای او است. بروز افسردگی پس از طلاق در کودک بسیار شایع و مهم بوده و والدین قبل از طلاق و جدایی باید آن را کنترل کرده و با مشاور مجرد در مورد آن صحبت نمایند.
راه چاره چیست؟
اولا سعی کنید ازدواج شما به صورت منطقی و با مشاوره و تحقیق کامل و لازم انجام شود تا زندگی شاد و موفق داشته باشید ولی ممکن است به علت های گوناگون کار به طلاق بکشد در این زمان بهتر آن است که والدین واقعیت طلاق و علت آن را به صورت واضح و منصفانه برای کودک خود عنوان کرده و به او اطمینان بدهند که این جدایی باعث طرد کودک نخواهد شد.
نفاق و تفرقه:
متاسفانه پس از طلاق والدین اکثر است سعی در تخریب شخصیت یکدیگر در حضور کودک خود داشته که امر بسیار خطرناک بوده و باعث رشد ناهنجاری او در سن نوجوانی خواهد شد.
هرگز با کودک خود دردودل منفی نکنید و گذشته های تلخ دوران جدایی را به یاد او نیاورید و سعی نکنید طرف مقابل خود را در حضور کودک محکوم نماید.
مرکز مشاوره نیاوران-مشاوره تلفنی و حضوری –نیاوران نبش چهارراه مژده – 26851286 -

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.