خانواده و فرزند پروری

خانواده و فرزند پروری
خانواده به مجموعه ای گفته می شود که به طور نرمال پدر رئیس خانواده و مادر مدیر خانواده و فرزندان کارمندان خانواده هستند.

البته همانطور که ذکر شد این سیستم نرمال خانواده می باشد ولی امروزه در بعضی از خانواده ها رعایت این سلسله مراتب نمی شود و نظام این نوع خانواده ها از پایه مشکل دارد .
نظم درون خانواده :
شما نمی توانید خانواده ای یکدل و همدل داشته باشید . کانونی از مهر و محبت و یکرنگی را تجربه کنید مگر اینکه همه افراد خانواده بطور منظم و قانونمند به وظایف خود عمل کرده و به یکدیگر احترام بگذارند .
قانون خانواده :
خانواده عضو کوچکی از جامعه است همانطور که در شهر و کشور شما باید قوانین و مقرارات منظم و قاطعی وضع شود تا جلوی هرج و مرج از هم پاشیدگی و خدای ناکرده مسائل دیگر گرفته شود و جرائمی حتما در نظر گرفته می شود برای آدمهای خاطی و کسانی که از قوانین سرپیچی می کنند که البته این حکم باز دارنده و جلوگیری از فساد و بی نظمی در جامعه می باشد و حتما الزامی است.
در خانواده نیز پدر و مادر قانون گذار بوده و بقیه اعضا خانواده باید از این قوانین اطاعت کرده و پیروی کنند که البته در صورت عدم اجراء آن باید جرائمی در نظر گرفته شود . در موضوع قابل ذکر است :
1- تعیین جرائم گاهی اوقات بهتر است با نظر خواهی از فرزندان مشخص گردد.
2- اجراءِ قوانین و جرائم خانواده باید با کمی تنعطاف و گذشت همراه باشد. مثلا اگر قرار است که فرزند خانواده بعد از شام حتما مسواک بزند ولی استثنائآ یک شب خوابش برده و فراموش کرده نیازی است که با حکم و عصبانیت او را بیدار کنید تا مسواک بزند ولی می توانند فردا به او یادآوری کرده و از او بخواهید که دیگر تکرار نشود که البته این طرز تربیت بهتر جواب می دهد.
تقسیم خانواده : ما پنج نوع خانواده داریم:
1- خانواده مستقل
2- خانواده سخت گیر
3- خانواده آسان گیر
4- خانواده بی توجه
5- خانواده مقتدر
فرزند پروری :
تربیت فرزند یا فرزند پروری باید بگونه ای باشد که احترام در کانون خانواده حرف اول را بزند . نه آنقدر به فرزند خود بها دهید که دیگر نتوانید او را کنترل کنید و نه آنقدر مستبد و با قوانین سخت با او برخورد نمائید . این مسئله حتی در تحصیلات فرزند نیز صدق می کند . مثلا در موقع تعیین رشته تحصیلی او سعی کنید او را راهنمایی کنید نه تصمیمات و نظرات خود را به او القا نمائید . بدانید اگر دانش آموزی به رشته تحصیلی خود علاقه نداشته باشد قطعا موفقیتی نخواهد داشت.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.