سوالات کودک

سوالات کودک

سوال های مفهومی و غیر قابل درک کودک:

 کودک شما همیشه دارای سوالات متعددی می باشد. که

ذهن او را اشغال کرده و برای پاسخ سوال خود ابتدائا از خانواده و والدین شر.وع می کند. اگر شما برای پاسخگویی به سوال او  تعلیم دیده باشید او هرگز نیازی حس نمی کند که سوال خود را بیرون از محیط خانواده جستجو کند که البته بسیار برای او خطرناک می باشد.

کودک شما کنجکاو بوده و اگر بتوانید او را در مورد  سوالاتش قانع کنید همیشه سوالات خود را با شما مطرح کرده و خدای ناکرده در محیط بیرون از خانه با گرفتن پاسخ نادرست به رههای بد و بزه نمی رود.

سوال کودک در چه زمینه هایی ممکن است باشد:

 د رذهن کودک شما ممکن است سوالات گوناگونی وجود داشته باشد البته نسبت به سنش حتی او ممکن است سوالاتی در مورد دین، و مسائل پیچیده داشته باشد که باید با صبر و حوصله و دقیق جواب او را بدهید.

نحوه پاسخگویی به سوال کودک چگونه است؟

 سعی کنید همواره سوال او را تایید کنید و اوا را تشویق کنید .کودک نسبت به اطراف خود و مسائل پیرامون کنجکاو بوده و البته اغراق نکنید.والدینی که نسبت به سوالات کودک خود واکنش منفی نشان می دهند و حوصله پاسخگویی ندارند و در حقیقت ذهن کودک  خود را محدود می کنند و باعث می شوند کودک کمتر و دیرتر رشد ذهنی داشته باشد.

زمان مناسب برای پاسخگویی به سوال کودک:

کودک شما مسائل و مشکلات شما را درک نمی کند و ممکن است سوال خود را هر زمان و در هر مکانی طرح نماید و این وظیفه شماست که با نادیده گرفتن او و تشویق ، پاسخ مناسب برای سوال کودک خود داشته باشید.

درک پاسخ بعضی سوال ها برای کودک:

 همانطور که اشاره شد کودکان کنجکاو بوده و ممکن است سوالاتی مطرح کند که پاسخ آن در ح فهم و درک کودک نباشد بنابراین شما باید جواب را حتی الامکان بصورت ساده ر بگویید تا او بتواند بهتر و راحت تر درک کند. بعضی وقت ها ممکن است حتی زیاد شود . شما خود را در حد سن او گذاشته و با مفاهیم دیگری پاسخ سوال او را بدهید.

پاسخ های مفهومی و غیر قابل درک برای کودک:

 کودک شما بطور مثال ممکن است از شما بپرسد مهربانی یعنی چه؟جواب این سوال در حد سن کودک به این صورت باید باشد ، مهربانی یعنی اینکه عمو برایت شکلات بخرد یا دایی شما را به پارک ببرد. شما نمی توانید بعشی از سوالات کودک خود را بصورت منطقی و کامل پاسخ دهید البته هرگز از پاسخ سوال کودک فرار نکنید.

حتی اگر جواب بعضی از سوالات کودک را نمی دانید صادقانه به کودک خود بگویید من جواب این سوال را نمی دانم ولی می پرسم.وقتی فرزند شما هنوز درک بعضی از مفاهیم برایش مشکل است آن وقت پاسخ سوال کودک پیچیده خواهد بود.چون ممکن است رشته افکار و ترسیمات ذهنی کودک را به هم ریزد.

تذکر مهم:

 شما باید به کودک خود بفهمانید که هر سخنی که می شنوی ضرورتا نمی تواند درست باشد و به او یاد بدهید تمام حرفه ها را با شما در میان گذاشته تا شما انها را تفکیک نمایید و انهایی را که صحیح است برای کودک خود توضیح دهید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.