مشاوره خلاقیت کودک

مشاوره خلاقیت کودک
ضرورت مشاوره کودک:
اکثر والدین بر این باورند که کودکانی با هوش و با ضریب استعدای بالا داشته و بزرگترین آرزو و هدفشان بازپروری این هوش و استعداد و خلاقیت است که البته امری کاملا طبیعی می باشد

.بازپرروری و هدف مند کردن این خلاقیت ها نیازمند به دانش و مشاوره کودک دارد.مشاوره کودک یکی از مهم ت رین و اسای ترین مشاوره های علمی بوده و اهمیت به امر مشاوره کودک و استفاده و مشورت با مشاورین کودک در امر تربیت،خلاقیتو هوش و استعداد بسیار اهمیت دارد و سرمنشا یک زندگی و انسان موفق در آینده خواهد بود. تربیت و رشد کودک هم مانند خیلی از مسائل دیگر نیازمند مشورت و شناخت علمی بوده و حتما در این زمینه باید از مشاورین آگاه و با تجربه کودک استفاده شود.
هرگاه شما مثلا قصد ساخت یک ساختمان چند طبقه را داشته باشید پی و ستون ساختمان اصلی ترین و مهم ترین قسمت کار شماست . یا اگر بخواهید در زمینه تولید و ساخت قطعه ای سرمایه گذاری کنید قبل از شروع هرکاری باید مواد لازم ،بازار کار و پایه و اساس تجارت را بطور کامل و دقیق بررسی کرده تا انشاالله کسب و کاری موفق داشته باشید.تربیت و مشاوره کودک نیز بسیار پر اهمیت بوده و اگر والدین بخواهند فرزندشان در آینده فردی موفق ، مفید و.. باشد ،باید برای تربیت او از همان کودکی برنامه منظم داشته و همواره با مشاوره کودک در تماس باشند.
عوامل موثر در خلاقیت کودک:
 1- تشویق والدین و اطرافیان حتی زمانی که کودک شما کاری نه چندان بزرگ انجام می دهد نیاز به تشویق و ترغیب اطرافیان دارد تا به خود باوری و اعتماد به نفس کامل رسیده و این امر باعث تسریع در خلاقیت و ذهن او می گردد.
2-محیط محرک:که همان خانواده و مدرسه می باشد.
نقش خانواده و والدین و اطرافیان و مربیان در مدرسه بسایر مهم می باشد و آنها می توانند با راهنمایی های خود در خلق ذهن باز و بروز استعداد های درخشان کودکان خود نقش مهمی را ایفا نمایند که همان توصیه های مشاوره کودک می باشد.
3-روابط غیر انحصاری والدین:
والدینی که نه حامی افراطی وو نه انحصارگر افراطی فرزند خود هستند طبعا اورا به استقلال و اتکا به خویش تشویق کرده و این دو با هم تاثیر بیش تری در خلاقیت کودک دارند.
در نتیجه اگر بخواهی درختت محصول خوبی داشته باشد باید از ابتدا کود، آب ، خاک و مراقبت صحیح انجام دهی .در مورد کودکان نیز این مسئه صدق داشته و والیدینی موفق عمل می کنند که درد تمامی امور از قبیل تربیت، تحصیل و دوره نوجوانی و بلوغ و حتی ازدواج فرزند با مشاوره کودک در ارتباط باشند و مشورت را سرلوحه کار خود قرار دهند. متخصصین در زمینه مشاوره کودک  بر این عقیده هستند که شروع بهترین سن برای تربیت فرزندان از 3 سالگی بوده و آنموقع است که کودک نقش پذیری و الگو پذیری را تجربه و شروع می کند و کلیه حرکات و رفتار خانواده و اطرافیان را مانند دوربین ضبط ودر حافظه خود می سپارد.
بنابراین برای تربیت کودک  باید مراقبت رفتار و حرکات دقیق خود و خانواده بوده و همواره در برقراری ارتباطات اجتماعی خانواده و کودک خود مراقبت لارم را به عمل آوریم. که در ان راه هموراه9 مرجعه به مشاوره کودک توصیه می گردد.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.