استحکام خانواده

استحکام خانواده
سالهاست که مسئولین و مشاورین خانواده در صدد پیدا کردن راه حلی برای استحکام خانواده می باشند . چرا استحکام خانواده امری مهمی است؟
جامعه تشکیل شده از مجموعه خانواده پس بنابراین هرگاه بخواهیم جامعه ای پاک و آری از مشکلات محیطی داشته باشیم باید از ریشه یعنی خانواده آن را سر و سامان بدهیم . بنابراین استحکام و گرمی این بنیان باید برنامه ریزی دقیق داشته باشیم تا جامعه ای سلامت و محیطی آرام برای زندگی خود و جامعه پدیدار گردد

.
وظایف پدر و مادر برای استحکام خانواده:
مسائل و وقایعی که فرزندان در خارج از خانواده تجربه می کنند برایشان الزام آور نیست ولی اگر همان مسائل و روابط را در درون خانواده مشاهده کنند به دید حتمی به آن نگاه کرده و باورشان بر این است که صحیح و قابل اجرا است. پس اولین وظیفه والدین الگوی خوب و مناسب برای فرزندان می باشد . یه به عبارتی پدر و مادر ها باید بسیار دقت کنند که خدای ناکرده الگوی نامناسبی برای فرزندان خود نباشند.

فرهنگ خانواده :
پایه تربیت و فرهنگ هر خانواده اگر صحیح باشد کانون آن همواره استوار و منظم پیش می رود. پدر و مادر نقش ستون این بنیان را دارند که اگر این ستون ضعیف باشد و دقیق عمل نکند شیرازه خانواده بهم ریخته و هرگز خانواده ای با مهر و محبت ایجاد نخواهد شد.
الگوهای یک خانواده خوب .
اینکه می گویند در جامعه کنونی روابط اینطور شده و ما هم نباید توقع زیادی از خانواده داشته باشیم به معنی کلی غلط می باشد. ما باید سعی کنیم الگوهایمان را عوض کنیم و با سیاست و درایت سعی کنیم انسجام در خانواده ایجاد نمائیم .
آمار اختلافات و طلاق در خانواده :
متاسفانه آمار تکان دهنده ای در مورد جدایی در خانواده موجود است که اگر کمی فکر کنیم در آینده فاجعه بوجود خواهد آمد . طبق آمار از هر 4 ازدواج یک مورد به طلاق می انجامد و البته در کلان شهر تهران از هر 4 مورد ازدواج 2 مورد به طلاق ختم می شود.
خواسته های فرزندان در خانواده:
بطور کلی والدین در مورد تربیت فرزندان و خواسته های آنها دچار سردرگمی بوده و نمی دانند چگونه عمل کنند . مشاورین خانواده بر این عقیده اند که خواسته های فرزندان بر مبنای اولویت باید دسته بندی شود. الف- خواسته های منطقی و قابل دسترس در حد توان خانواده که باید حتما رعایت شود ب- خواسته های غیر منطقی و غیر قابل انجام در این موارد با توضیح موقعیت به فرزندان باید آنها را توجیه کرده و به هیچ عنوان زیر بار انجام آن نروند چون در آینده زندگی آنها تاثیرات منفی بسیاری خواهد داشت.
روابط درون خانواده :
هنوز هم در شهرهای کوچک روابط درون خانواده بر مبنای احترام و محبت و گرمی استوار است . ولی در شهرهای بزرگ مخصوصا تهران متاسفانه روابط درون خانواده تا حد زیادی از بین رفته و حتی رفت و آمد فرزندان خضورشان با یکدیگر و محبت فی ما بین بسیار ضعیف و در بعضی خانواده ها کاملا از بین رفته است.
مرکز مشاوره نیاوران- مشاوره تلفنی و حضوری – 26851286
نیاوران – نبش چهارراه مژده – طبقه 4 بانک پاسارگاد

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.