خانواده همسر

چگونگی روابط با خانواده همسر

خیلی از فرزندان چه دختر چه پسر از همه قبیل ها مانند تحصیلات ، نگرش ها ، خصوصیات فردی و .... با والدینشان فرق دارند . به خاطر همین خیلی از فرزندان ما این اشتباه فاحش را میکنند که اگر کسی رو دوس داشته باشه  باهاش خوب و راحت باشه قطعا می تونه سعادتمند در زندگی باشه. انها با این فکر که بالاخره ما باهم ازدواج می کنیم و باهم زیر سقف یک خانه می رویم و بر اساس مخالفت های خانواده برای ازدواج پافشاری می کنند. اما ناغافل از این هستند که همین تفاوت هایی که به وجود آمده باعث ایجاد مشکل شده و شیرازه ی زندگی را از هم می پاشاند.

شما می توانید آن را با این مثالی که خدمتتان عرض می کنم گوش کنید ، تصور کنید زن و شوهر نوازندگان اصلی و شاخص یک گروه ارکستر هستند ، با این وجود اگر دیگر نوازندگان گروه شروع به نواختن نا میزان بکنند صدای بد و اجرای ضعیفی به گوش شما خواهد رسید.

حالا سوالی که پیش می آید این هست که همسر ( زن و شوهر ) چگونه حساسیت بین خانواده را به پایین ترین حد خود برساند و آن را کاهش دهد ،

به هیچ عنوان نمی توان منکر این قضیه شد که خانم ها حسادت نمی کنند ، قطعا خانم ها حس حسادت گونه ای دارند ، اما این آقایان هستند که می توانند با مدیریت عالی خود جلوی این حس ها و عوامل ایجاد شده در حس حسادت خانم ها را بگیرند یا حداقل کم کنند ،

یکی از روشهای این است که مردان به هیچ عنوان حرف ها و نارضایتی های طرفین را به یکدیگر منتقل نکنند،

به طور مثال آقا نباید به منزل مادرش برود و بگوید چرا فلان روز در مهمانی به همسرم بی محلی کردی ، به جای رفع مشکل بیشتر به دامن آن آتش زده می شود ،

به جای آن باید با تدبیر و ملایمت و ملاطفت و نرمی موضوع رو بررسی کندو با استدلال بگوید به نظر شما چه چیز درست است چه چیز غلط است. سعی کنید به جای تعبیر خود به بیان حقایق اشاره کنید . اگر دلایل خوبی برای انجام یا عدم انجام آن دارید به صراحت بیان کنید . این گونه می شود برداشت کرد که تشویق و ترغیب را جای گزین تهدید ها کنید  . مراقب باشید که هیچ کدام نباید حس کنند که دیگری پشت آنها بد گویی کرده و به قول معروف شما را پر کرده!!!

اگر روزی همسرتان از دستپخت مادرتان تعریف کرد آن را برای مادرتان به صورت اغراق آمیز بگویید ، و اگر هم مادرتان از تمیزی و کدبانو بودن همرستان تعریف کرد موضوع را با شرح و وصف زیاد برای همسرتان تعریف کنید.

دعوای مادر و همسرتان بخاطر بدست آوردن قلب و توجه شما است ، باید جوری مدیریت کنید که هریک وظایف و جایگاه خود را بداند ، و بداند محبت دیگری منافاتی با محبت شما ندارد.

اگر شما همسر وقتی به سر کار می رود هروز به زن خود زنگ بزند مسیج بدهد و پیامک عاشقانه بزند و وقتی شب به خانه آمد به مادرش هم زنگ بزند و جویای احوالش بشود قطعا مشکل و حسادتی پیش نمیاد و همچنین می تواند از مادرشوهر و همسر یک مادر و دختر خوب بسازد.

برای اینکه به مشکل بر نخورید به این نکات توجه کنید :

1-      خانواده ی همسر را عین خانواده ی خود بدانید.

2-      حتما به خانواده همسر احترام بذارید.

3-      به هیچ عنوان به خانواده ی همسرتان زیاد نزدیک نشوید و کل اتفاقات زندگیتان را با انها در میان نگذارید.

4-      این را بپذیرید که پدر  و مادر همسرتان همچنان والدین همسر شما می باشد.

5-      سعی کنید به جای تشنج بین همر و والدینتان حساسیت ها را از بین ببرید.

6-      سعی کنید غیبت آن ها را که از هم می کنند نشنوید و دقت نکنید.

7-      اگرچه همسرتان از والدین شما تمجید کرد آن را حتما در اختیار والدینتان بگذارید.

8-      با همسرتان زیاد تماس بگیرید و جویای احوالش شوید تا اگر به مادرتان زنگ زدید حس حسادت نکند.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.