مشاوره خانواده خوب

مشاوره خانواده ی خوب
مشاوره خانواده ی خوب کسی است که از اهداف و برنامه ریزی کامل زندگی شما مطلع بوده و نسبت به آن مشاور خانواده شما باشد.
به عبارتی اول مشاوره خانواده شما باید از مسیر هدفمند شما در زندگی آگاه باشد تا

بتواند بهترین مشاوره و راهکار را به شما بدهد. بطور مثال وقتی شخصی جهت برنامه ریزی زندگی خود به مشاور خانواده رجوع می کند باید تمام نکات و نقطه نظر و دیدگاه های خود و خانواده اش را به مشاور خانواده بگوید و او را در جریان در آمد ها و نوع شغل و تحصیلات افراد خانواده گذاشته و از هدفهای ارزشمند خانواده خود برای آینده بهتر توضیح بدهد تا مشاور خانواده خوب بتواند به نسبت توانائیهای آن خانواده برنامه ریزی مناسب نماید .
آنچه به صورت کلی برای اهداف خانواده توسط مشاوره خانواده تعیین شده عبارت اند از :
شنبه : اهداف کلی خود را یادداشت کنید . اهداف شما باید در سه زمینه سلامتی . امور خانواده و امور مالی باشد . منظور از این اهداف حداقل برای یک هفته برنامه ریزی شود که در این هفته آیا نیازی هست برای سلامتی خانواده نزد دکتر بروید و همچنین امور مالی خود را برنامه ریزی کرده و آن را مدیریت کنید .
یکشنبه : در این روز باید اهداف کلی را که روز شنبه نوشته اید به اجرا گذشاته و معیار خانواده خود را کنترل و در صورت نیاز برای خانواده وقت بگذارید تا حتی الامکان مسائل جاری را حل نمائید.
دوشنبه : یک مشاور خانواده لازم میداند که در این روز شما جزئیات اهداف کلی خود را بنویسید و بهتر است که نکات مثبت و بعد خوب آنرا در نظر بگیرید مثلا نگوئید دیگر پارک نمی روم بگوئید حتما هفته ای دوبار پارک می روم.
سه شنبه :
حالا بهتر است برای اهداف خود زمان مشخص کنید و برنامه ریزی نمائید که البته این امر توسط یک مشاور خانواده خوب انجام می شود . مثلا برای هدف هایتان با ذکر زمان معین برنامه ریزی کنید و هرگز نگذارید کارهایتان با بی نظمی و بی برنامگی باهم ادغام شوند.
چهارشنبه:
اهداف خود را طبقه بندی کنید و هردفعه را برای چند هدف مشخص نمائید و سعی کنید صبح که بیدار می شوید دارای برنامه مشخص آنروز باشید و سردرگم حرکت نکنید و بیشتر از توان خود و زمان موجود برنامه ریزی نکنید چون اگر هدفی را نتوانید انجام دهید خسته و مایوس می شوید
پنجشنبه : با بهره گیری از تجارب یک مشاور خانواده خوب موانعی که قبلا سر راه اهداف شما بوده بردارید تا بهترین نتیجه را آن روز گرفته و روز خوب و کاملی داشته باشید

جمعه : هدف های خود را مرتب در ذهن خود تکرار کنید جملاتی که باعث می شود حس بهتری داشته باشید یا به عبارتی انرژِ خوبی بگیرید را تکرار کنید . این باعث می شود که اهدافتان در ذهن شما باقی مانده و آنها را به نوبت انجام دهید .

مرکز مشاوره نیاوران - مشاوره تلفنی و  حضوری 22715886 

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.