ضرورت مشاوره خانواده

مشاوره خانواده
کانون اصلی هر زندگی خانواده است. برای داشتن خانواده ای خوب و با تفاهم نیازمند داشتن یک مشاوره خانواده خوب هستیم .

اگر بخواهیم در کنار خانواده زندگی با آرامش را تجربه کنیم باید همیشه از یک متخصص و مشاوره خانواده خوب بهره مند شویم.نداشتن یک مشاوره خوب خانواده برای هدایت و راهنمایی اعضا خانواده در مواقع بحران و مشکلات منجر به تشدید مشاجرات فی مابین و تنش های فراوان گشته که اگر به خوبی و مشورت یا مشاوره خانواده کنترل و هدایت نشود متاسفانه عواقب بدی خواهد داشت.
عوامل مورد بحث مشاوره خانواده :
1-معمولادر خانواده هایی که انسجام و محبت بین آنها کم است مشکلات و تنش های بیشتری بوجود می اید .
2-عدم بررسی مسائل و مشکلات و سرپوش گذاشتن روی آنها که پس از مدتی مانندآتش زیر خاک فوران کرده و کنترل آن بسیار مشکل است.
3- نداشتن یک مشاوره خانواده خوب که در صورت لزوم و مواقع حساس با مراجعه به او و گرفتن راهکار و راهنمایی لازم بتوان مسئله را بخوبی کنترل کرده و مانع گسترش و ادامه مشکل شویم.توصیه ما به خانواده ها این است که هر خانواده با یکی از مراکز مشاوره مورد اعتماد خود هماهنگ شده و حداقل هر ماه یکبار برای مشورت جریانات اتفاق افتاده  پیش مشاوره خانواده چه به صورت حضوری یا تلفنی در تماس بوده تا مشکلات در همان ماه حل و فصل شده و به ماه بعد نکشد.
4- نبودن اعتماد دوطرفه و شک و بدبینی نسبت به یکدیگر که اصلی ترین مخرب کانون خانواده همان شکاکی و بی اعتمادی است.
5-نداشتن حس غمخواری و گذشت طرفین،وقتی در خانواده هرکس ساز خود را بزند و به فکر مجموعه خانواده نباشد مسلما ساختار یک چنین خانواده ای دوام نخواهد داشت.

علت مراجعه به مشاوره خانواده:
مراجعه به یک مشاوره مجرب خانواده به شما راههای همزیستی بهتر درون خانواده و توصیه هایی در زمینه تحکیم روابط خانواده میدهد.دراینجابه چند توصیه مفید یک مشاوره خانواده اشاره می کنیم:
1-پدر خانواده به عنوان رهبر کانونه که الگوی آینده فرزندان خود است می بایت مدیریت یکپارچه خانواده را به عهده گرفته و از تفاوت گذاشتن بین افراد خانواده جدا پرهیز کرده و همواره با مهربانی و تشویق فرزندان خود، حس امنیت و نزدیکی آنها را به خود ایجاد کرده که همین موضوع باعث می شود که فرزندان در کانون خانواده آرامش داشته و کمتر نیازمند رابطه های اجتماعی ناهمگون گردند.
2- مادر خانواده نقش مهمی در تربیت و راهنمایی فرزندان خود دارد بنابراین می بایست همواره از یک مشاوره خانواده سوالات مبهمی که خود پاسخ آنرا نمیداند پرسیده و در خانه عمل نماید.مادر باید به گونه ای رفتار کند که اعضا خانواده بتوانند به او اعتماد کرده و تمامی حرفها و مسائل حاشیه ای خود را صادقانه با او در میان بگذارند.تا خدای ناکرده نیازی به برقراری ارتباط نامناسب با افراد غریبه در خارج از خانه نداشته باشند و برای تمامی سوالات خود جواب قانع کننده و منطقی شنیده تا نیازی به طرح سوالات خود با غریبه ها نشود.
3-رفتار و روابط بین پدر و مادر باید صادقانه ، با محبت و مثبت باشد و هرگز مشاجره و مسائل فی مابین را در حضور فرزندان انجام ندهند تا فرزندان به راحتی و آرامش خاطر ساعات بیش تری را در بین اعضا خانواده بگذرانند . این موضوع باعث می شود که کلیه مسائل اعضا خانواده در درون خانواده بررسی و حل شود و فرزندان هرگز نیازی نبینند که مسائل خود را با افراد خارج از خانه در میان گذارند که ممکن است با راهنمایی های غلط و مغرضانه مواجه گشته و خدای ناکرده از مسیر درست منحرف گردند.
در تمامی مسائل ذکر شده در بالا و به طو کل در تمامی مسائل خانواده نیاز به کمک گرفتن از یک مشاوره خوب خانواده احساس می شود تا به صورت مداوم با او در ارتباط باشند و مسائا را قبل  از آنکه بحرانی شوند حل نمایند و به این ترتیب همیشه خانواده در آرامش خواهد بود.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.