بی علاقگی جوانان به ازدواج

علل بی علاقگی جوانان به ازدواج

ازدواج یکی از سنت های اصلی پیغمبر اکرم و دین مبین اسلام است که متاسفانه این روزها مورد بی توجهی و بی علاقگی جوانان قرار گرفته است.

در این مقاله سعی می‌کنیم الان را بررسی کنید بنده به عنوان یک مشاور خانواده و ازدواج فقط از بین پرونده‌هایی که در سال‌های اخیر مراجعه کرده و مشکلات خود را عنوان کردند به این نتیجه رسیدم:

علل بی علاقگی جوانان به ازدواج تنها مسائل و مشکلات مالی نیست که در بعضی اوقات و آمار دقیقی که دارند در افراد و جوانهای که بسیار مرفه ترند این علاقگی بیشتر است.

یکی از علایم مهم شکاکی و بدبینی جوانان نسبت به طرف مقابل و زندگی مشترک که آینده خود می باشد که البته تا حدود زیادی حق دارند.

وقتی جوانان دختر یا پسر از تجربیات خود صحبت می کنند در مورد شکست های ازدواج و ناکامی و خیانت های رایج که برای اطرافیانشان یا دوستانشان اتفاق افتاده حرف می‌زنند و همیشه ترس از این دارند که ممکن است این اتفاقات برای زندگی مشترک آینده آنها نیز پیش آید.

یکی دیگر از دلایل مهمی که جوانان ازدواج نمی کنند این است که فکر می کنند شروع زندگی یعنی اسارت و بندگی و از همه چیزهایی که داشتند باید دور شده و فقط در اختیار خانواده باشند که البته این بسیار نادرست است چرا که به راهنمایی مشاوره و دقیق انجام می شود هم گذشته و هم آینده و خانواده را با سیاست و درایت اداره کرد.

از نقش بسیار مهم فضاهای مجازی و کانال ها و غیره نباید غافل شد یکی از دلایل بسیار مهم که جوانان را از ازدواج دور می‌کند این است که با دیدن سریال های نانی و مطالب در فضاهای مجازی به این خودباوری می‌رسند که چرا اصلاً نباید ازدواج کرد وقتی به راحتی می‌توانند کمبودهای خود را به دست آورند.

با تمامی مسائلی که عنوان شود یک جوان مومن و معتقد به ارکان اسلام و خانواده باید بدانند ازدواج و گرفتن شریک برای زندگی بسیار اهمیت داشته و باعث عدم لغزش و خدای ناکرده رفتن به راه های نامناسب می گردد.

البته ازدواج باید بر اساس شناخت و مشاوره و تحقیق طرفین بوده و به عنوان یک معامله و کالا روی آن حساب باز نکنید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.