2 ازدواج موفق

ازدواج موفق
با دانستن فاکتورهای مهم ازدواج موفق می توان ارزیابی دقیقی انجام داد و آینده را تا حدی پیش بینی کرد که دلخواه زوجین باشد. همخوانی زوجین و پذیرش و احترام به تفاوت های فرهنگی عقیدتی تربیتی در قبل از ازدواج و دوران عقد و سنجش آنها توسط متخصص مربوطه و تغییر رفتار و الگوهای فکری از جمله مواردی است که به

مرور زمان تاثیر خود را آشکار می گرداند. برای داشتن ازدواج موفق توجه به نکات زیر ضروری است:
همخوان بودن در سن تحصیلات وضعیت اقتصادی اجتماعی و هیکل و طبع جنسی مذهب و غیره
هر چه که دو فرد بیشتر به هم شبیه باشند و علایق مشترک داشته باشند کیفیت گذراندن اوقات دونفره آنها بهتر است مثلا فردی برون گرا که عاشق ورزش کوهنوردی است و فردی درونگرا که عاشق نقاشی کشیدن است می‌بایست تفریحات مشترکی را پیدا کنند تا بتوانند به تفاوت های هم احترام بگذارند و تا همدیگر را همراهی کنند.
تجربه های پیش از ازدواج با همجنس ها و جنس مکمل بررسی اینکه فرد دوستانی هم جنس دارد و این ارتباط را چندین سال حفظ کرده است و یا ثبات فکری عاطفی ندارد و نمی توانند ارتباط اجتماعی مناسبی برقرار کنند حائز اهمیت است.
برای مثال پسری که شیطنت های زیادی قبل از ازدواج داشته احتمال بیشتری وجود دارد که پس از ازدواج در صورت رسیدگی نکردن همسر به و یا استرس های مختلف یا تنوع طلبی را به رابطه فرا تر زناشویی بگذارد و صد البته که همسر این فرد می‌بایست هنر زناشویی را از طریق مشاوره های قبل و بعد از ازدواج قرار گیرد و خود را با تنوع طلبی هماهنگ کنند تا بتوانند اعتماد کنند و اطمینانش جلب شود.

انعطاف پذیری در شیوه تفکر و عادات قدیمی
افراد وسواسی و حساس بر روی عادت های قدیمی خود می مانند � قاطعیت می‌خواهند حرف خود را حاکم کنند و افراد مطیع وابسته که از خود نظری ندارند و منفعل هستند مدام رنگ عوض میکنند تا تایید اطرافیان را بگیرند و از خود چیزی ندارند و سر و تعادل در عوض کردن الگو های قدیمی و پذیرش عادات جدید می‌توانند به هماهنگی دو نفر کمک کنند و با رسیدن به تفاهم به توافق دوجانبه دست یابند.

وضعیت خانواده فرد در پیش از ازدواج
دوران کودکی ساختار شخصیتی فرد را شکل می‌دهد به حدی که تجارب خود را کنار بگذارند و احساسات سرکوب شده را رها کنند تا بتوانند زندگی بهتری را بسازند و زندگی کودکی خود را تکرار کنند طلاق والدین و خشم و آسیب ها را با چندین جلسه روان درمانی پاک کرد و با حسی خوب و انتظاراتی واقع‌بینانه به زندگی نو گام گذاشت. با بالا آمدن تعارضات و خشم های کودکی در اختلافات خانوادگی دید همسر به فرد عوض می شود و الگوهای قدیمی تکرار می شوند مثلاً فردی که از والدین محبت نگرفته است و تشنه عشق است از همسر خود هم بی محبتی می بینند و بیشتر به درون خود میرود زیرا نتوانسته والدین خود را ببخشید و همیشه طلبکار است و این فرد به آسانی به راه های انحرافی کشیده می شود و با دیدن عشق کاذب جذب می‌شود و تمام سرمایه خود را میبازد.

آموزش همسرداری
مشاوره های بهنگام می‌تواند زندگی ها را بسیار متفاوت کنند گاهی یک کلام معجزه می آفریند کلامی که سرشار از عشق است و شما را به صلح و مهربانی تشویق می کنند البته واقع بینانه و از طرف متخصص و افرادی که رابطه عاطفی با شما دارند و مثل دوستی خاله خرسه تیشه به ریشه زندگی شما می زنند.
مشاوره امری فردی است که با توجه به تست روانشناختی انجام میشود هرگونه راه کار اشتباهی که برای همگان نسخه پیچیده می شود می‌تواند اوضاع را از آنچه که هست بدتر کنند لذا از افراد موفق و یا افراد متخصص مشورت بگیرید.

مثبت نگری قبل از و بعد از ازدواج
افرادی منفی باف همانند خود را جذب می کنند و افراد سالم ازدواج موفق دارند مثبت نگری را در خود ایجاد کنید و منتظر وقایع خوبی که در آینده اتفاق می افتد باشید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.