ازدواج موفق

ازدواج موفق
با دیدن طلاق و شکست های عشقی در اطرافمان به فکر فرو می‌رویم که چه ازدواج موفق است؟ در پاسخ به این سوال می بایست از خود بپرسیم چرا ازدواج می کنی و چه زمانی؟

گاهی برای فرار از تنهایی و افسردگی به فرد دیگری پناه می آوریم غافل از اینکه او هم تشنه محبت است و به ما چنگ انداخته است به مرور زمان هر دمی آب اینکه چیزی برای دادن به دیگری نداریم و همواره تشنه گرفتن عشق باقی می مانیم تا زمانی که این رشته دوستی را پاره میکنیم و یا او ما را طرد می‌کند.
بارها به ارتباط اشتباهی رو می آوریم اما به این می اندیشم که ممکن است ایراد از من باشد و انتخاب ناصحیح است زیرا با گفتن این جمله مسئولیت تصمیم گیری و حماقت های مان را برعهده می گیریم و خودمان مقصر شمرده می شویم پس چقدر راحت تر است که بگوییم طرف مقابل بی لیاقت بود.
در حالی که به جای آویزان شدن به دیگری می‌بایست خودسازی می‌کردیم و طوری ارزشمند می‌شدیم که همان برای ما می مردند.
تغییر دادن خود سخت است و ازدواج کردن برای رسیدن به خوشبختی آسان به نظر می‌رسد اما چه بسیار افرادی که درگیر این سراب شده اند و به جای درمان خود به سمت بودن با دیگری رفته اند و پس از بارها اعتماد کردن و ظرف خوردن خسته شده اند پا پس کشیده اند و دروازه قلب خود را بر روی افراد جدید بسته‌اند و خود را از موهبت‌های آشنایی با شریک واقعی زندگی شان که با آنها همخوانی دارد محروم کردند.
چه ازدواجی موفق است!؟ ازدواج موفق است که بر پایه درست بنا گذاشته شده باشد پایه درست را چه کسی تعریف می‌کند درست برای شما چیست انسان همخوان با شما کیست و چه خصوصیاتی می‌بایست داشته باشد؟
از کلی گویی ها و ابهام بپرهیزیم و از توهم و رویا به در آییم و از واقعیت کمک بگیریم با کمک گرفتن از علم روانشناسی و استفاده از آزمون های پیش از ازدواج می توان شخصیت مشابه خود را به درستی ارزیابی کرد و از استرس انتخاب بیرون آمد.
ازدواج موفق تکه همخوانی های پیش از ازدواج در آن رعایت شده باشد شخصیت های مشابه و انعطاف‌پذیر که دیدی واقع بینانه نسبت به هم دارند و ایراد های هم را می پوشانند و می‌پذیرند در پی تغییر طرف مقابل نیستند و به او همونطوری که هست عشق می ورزند و این عشق غیر مشروط لازمه داشتن شخصیت سالم است.
نمی‌توان از فردی که در رابطه پیشین آسیب دیده و به صورت ناهوشیار در پای آسیب زدن به افراد است انتظار داشت که همسر مناسبی از آب در آید مگر آنکه بر روی خود کار کرده باشد. حتی دو فرد به ظاهر سالم و شبیه به هم ممکن است تفاوت های زیادی را داشته باشند صرف وجود اختلاف نمی‌توان از ازدواج چشم پوشی کرد بلکه این نپذیرفتن تفاوت هاست که مشکل ساز است اینکه فردی فکر کند خودش عالیس و دیگران هم باید شبیه و عمل کنند و صلاح آنان را از پیش می دانند.
همسری که کنترل گری می کند مثل من پیش از ازدواج هم فردی مستقل و قوی بوده است لذا با دیدن پیشینه فرد از کودکی تا الان توسط متخصص روانشناس و گذاشتن تست های شخصیت دو نفر کنار هم بر روی میز می توان از جمع این مشاهدات بالینی به پیش بینی علمی دست یافت که بر پایه حدس و گمان نیست. خاصیت علم این است که به ما یقین می بخشد و شک و تردیدها را کنار میزند و با قلبی مطمئن پا در رابطه می گذاریم که با ساختن آن روز به روز عمیق‌تر خواهد شد.
پایه های ازدواجی که سست باشد و یا بر مبنای نیاز جنسی و یا فشارهای خانواده یا ترس از تنهایی و غیره قرار گرفته باشد با کوچکترین تلنگری از واقعیت در هم میشکند و زمان مفید هر دو نفر را میکشد بودن با کسی که تو رو مجبور میکند نقاب بزنی و خودت نباشی خسته کننده است هرچند که منفعت های مالی واعتباری زیادی هم داشته باشد اطمینان از اینکه طرف مقابل خود واقعی ما را دیده و پذیرفته باعث می شود بدون ترس از دست دادن آزادانه خودمان باشیم و از تفاوت‌ها لذت ببریم مثلا هیچکس سلطه دیگری را نمی پسندد اما در قالب احترام گذاشتن به همدیگر و دادن و گرفتن امتیازات مختلف می‌توان تغییر هایی دلنشین و خودخواسته را در عادت ها ایجاد کرد در ازدواج موفق هر دو فرد به رشد و کمال می رسند و با گذشت سالها رابطه عاطفی بین آنها قوی و قوی‌تر می‌شود و همانا این هدف زندگی است خود را دوست بداریم و کمک کنیم تا دیگران هم خود را دوست بدارند و جامعه سرشار از عشق باهم بسازیم.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.