ازدواج

ازدواج
با بالارفتن آمارهای طلاق ترس از ازدواج باعث مجرد ماندن بسیاری از افراد می شود و حال انتخاب بین بد و بدتر است طلاق یا ازدواج بد؟
ازدواج به هر قیمتی؟ آیا باید افراد را ترغیب به ازدواج کرد در حالیکه شخصیت افراد پذیرایی تعهد و خواسته‌های فردی دیگری نیست؟

بلوغ عاطفی شناختی قبل از ازدواج یعنی چه و آیا مهم است؟
همخوان بودن از نظر چه کسی تضمین کننده دوام زندگی است؟
آیا همین که دو نفر به سن بلوغ رسیدند از نظر خودشان و خانواده های شان مناسب هستند می توانند بنیاد خانواده را تشکیل دهند و بقای آن تا چه زمانی است و چه شرایطی پیش بینی کننده ی آینده آنان است؟
روانشناسی علم پیش بینی و تغییر رفتار است چه بسا بسیاری از ازدواج هایی که امروز به طلاق انجامیده است در همان ابتدا برای متخصص قابل پیش بینی بوده است اما مراجعه نکردن زوجین پیش از عقد و انجام ندادن ارزیابی های روانشناختی و تست های مربوطه باعث شده صبرشان از ته مله ناهمخوانی ها تمام شود و با داشتن بچه جدا شود و این وسط کودک تاوان اشتباه و خودخواهی و به زبان بهتر حماقت با عدم درایت والدین خود را به دوش بکشد.
ازدواج ناهمخوان بهتر است یا مجرد ماندن؟ مجرد ماندن تا چه سنی؟
وسواس های فکری و حساسیت های زیاد در هنگام انتخاب همسر و ایراد گیری های الکی و بهانه های بنی اسرائیلی در طی زمان منجر به سوختن فرصت های عالی ازدواج می شود و چه بسا با بالا رفتن سن و ترس از تنها ماندن تا آخر عمر یکهو با تصمیمات نابخردانه و به ازدواج غلط تن داد که نتیجه آن ناکامی افراد است. مجرد بمانیم یا ازدواج کنیم سوالی است که سالها ذهن دختران و پسران ۲۰ تا ۳۰ سال و حتی بیشتر را مشغول می‌کند و تردید در تصمیم گیری آنها را فلج میکند در پی استقبال بالا با چه کسی ازدواج کنند تعیین کننده است.
ازدواج آلیس بر رشد و شادی می‌شود و ازدواج ناهماهنگ تا سالها فرد را در مورد آب مشکلات نگه می دارد تا جایی که پس از جدا شدن و باز هم برای فرار از تنهایی به شکست در ازدواج دوم و سوم هم به بار مشکلات فرد اضافه می شود.
چگونه ازدواجی مورد تایید روانشناسان است؟
ازدواج همخوان به چه معناست؟ چه ملاکهایی بیمه کننده ازدواج است؟
آیا هر فردی صلاحیت ازدواج کردن را دارد؟ چه ویژگی هایی را باید پیش از ازدواج در خود تقویت کرد؟
با ازدواج کردن می‌خواهیم به چه چیزهایی برسیم؟
چه کمبود های قبل از ازدواج داریم که می خواهیم آنها را برطرف کنیم؟
پاسخ به سوالات بالا و ارزیابی منطقی و نسب عرفان احساسی از خود برای رسیدن به ملاک هایی که تعیین‌کننده ازدواج متناسب است می باشد.
جدول سود و معایب کشید:
در یک ستون مزیت های ازدواج با فرد مورد نظرتان و در طرف دیگر معایب آن را بنویسید.
خود را بسنجید آیا شما فردی هستید که می‌توانید تعهد بدهید یا نه؟
برای مثال اگر شما عاشق پسری ۲۵ ساله شده اید که شیطنت های زیادی دارد و شما تصور می‌کنید با سیراب کردن او از عشق خود تا می توانید وی را اسیر محبت خود کنید و تعهد را در او ایجاد کنید کمی تند رفته اید ! زیرا خصایص شخصیتی را به راحتی نمی‌توان تغییر داد تنوع طلبی و عدم تعهد در فرد را از پیشینه ی او می توان دید و قبل از ازدواج باید انتخاب کرد زیرا پس از مطرح شدن و آمدن فرزند نمی توان دو با دیدن خیانت به سادگی رشته زندگی را پاره کرد در اینگونه موارد باید از متخصص کمک گرفت و سنجی که آیا ماندن بهتر است یا رفتن؟
وقتی شما خود حاضر به ازدواج با فرد شده اید که قبل از متعهد نبوده و فقط تصور کرده که می توانید او را موقعیت کنید شما در اشتباه هستید اما اگر خودتان هم بخواهد رویه زندگی خود را عوض کند صرفاً با قول دادن نمی‌توان عادت ناهوشیار را عوض کرد.
تاثیر هورمونها بر مغز انسان و تقویت شدن مناطق خاصی از مغز به مرور زمان فرد را طوری تحت کنترل در می آورد که گاهی دست خوش نیست و با اینکه نمی‌خواهد خیانت کنند اما این کار را انجام می‌دهد گرچه بعد از آن پشیمان می شود و جبران می‌کنند اما مدتی که گذشت دوباره همان آش و همان کاسه.
واقعیت نگر باشیم البته واقعیت از نظر متخصص و نه صرفاً با عینک خودمان به دنیا نگاه کنیم طرز فکرمان را عوض کنیم و تجدید نظری در ملاکهای ازدواج کردن یا ازدواج نکردن داشته باشیم با طرز فکر گذشته خود به زندگی الان رسیده ایم و اگر از شرایط فعلی ناراضی هستیم و خود را اسیر شرایط می‌دانیم هنوز دیر نشده میتوان به گونه‌ای بهتر هم فکر کرد و زندگی کرد.
با تغییر عادت های ناهوشیار و باورهای پوسیده ناکارآمد به آینده ای که دوست داریم خودمان برای خودمان رقم بزنیم نگاهی بیاندازیم برنامه‌ریزی کنیم و این بار با کمک متخصص به این نتیجه برسیم که ازدواج کنیم و یا نه؟
چگونه ازدواجی در جهت رشد و کمال ماست؟
چرا در پی تغییر هویت خود از مجرد ماندن به متاهل شدن هستیم و یا نیستیم؟
در پس افکار ما چه باور هایی ریشه دارند؟ آیا بدبین هستیم و چون خیانت ها و طلاق های زیادی دیده ایم می‌ترسیم از شروعی تازه؟
تا به حال از خود پرسیده ام که چرا عده ای با ازدواج به خوشبختی می رسند و عده ای دیگر شکست را تجربه می کنند؟ آیا آنها شانس دارند؟ من نمیدانم تو بگو آیا قانونمندیهای جهان هستی را رعایت می‌کنیم؟ اینکه قبل از ازدواج شما چگونه شخصیتی دارید مهم از خود را ارزیابی کنیم و ببینیم که انسانی مثبت نگر هستید و یا منفی نگر؟ مسلما فردی که شاکر است و خود از شاد و آرام است به احتمال زیاد تری انسان مشابه دیگری را به خود جذب میکند .
کبوتر با کبوتر باز با باز کند همجنس با همجنس پرواز
شما به خودسازی بیش از ازدواج نیازمندیم اگر از زیر آن شانه خالی کنید قبل از بچه دار شدن و در نهایت بعد از طلاق به جلسات مشاوره حتمن دروجود خواهید کرد اما چرا به دنبال پیشگیری نباشیم؟ چرا منتظر و منفعل می مانیم تا مشکل بزرگی به سراغمان بیاید و سپس مراجعه میکنیم زمانی که انواع راه حل ها را آزموده ایم و فرصت زیادی را کشتیم. پیشنهاد مشاوران به شما این است که هر پدیده ای به خودی خود نه خوب است و نه بد. شما میباید به شرایط فعلی خود نگاه کنیم و از مقایسه زندگی خود با دیگران بپرهیزید.
ازدواج مناسب می‌تواند باعث پیشرفت در همه ابعاد شود سلامتی شغلی عاطفی مالی ارتباطی معنوی و غیره.
با اندکی صرف وقت و هزینه می توان یاری مناسب انتخاب کرد و با آموزش روش های همسرداری جدید زندگی مشترک را بیمه کرد.
اگر فکر شما دائم مشغول این است که چرا تا به حال ازدواج نکرده اید و نگران هستید می بایست خود را آرام کنید و پس از بالا بردن اعتماد به نفس فردی و قوی کردن مهارت های ارتباطی اقدام به عمل کنید در خانه نشستن و حسرت خوردن و یا انواع وسواس های فکری و افسردگی را می‌توان کاهش داد و با ازدواج به موقع و مناسب از تک تک لحظات لذت بیشتری برد٬ اما تا زمانی که افسردگی خود را درمان نکرد حین ازدواج درمانی نکنید زیرا طوفانی را می‌توان پیش‌بینی کرد که به آسیب بیشتر شما و طرف مقابلتان می انجامد.
مثبت نگر شویم و از زندگی افراد موفق الگو بگیریم به طوری که در زمینه‌های مختلف پیشرفت کنیم بودن در کنار فردی که شما را دوست دارد و عشق ورزی صحیح مسلم است به آسودگی خاطر بیشتر و آرامش و شادی بیشتر شما خواهد شد.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.