ازدواج سفید

ازدواج سفید
به تازگی شاهد پدیده ای در جامعه هستیم که ازدواج سفید دان گرفته است بدین معنا که افراد بدون ثبت دفتر ازدواج با هم زندگی میکنند و تعهدی به هم نمی دهند و به صورت دو هم خانه تا زمانی که هردو توافق داشته باشند به این سبک ادامه می‌دهند.

داشتن همخوانی در ازدواج فقط محدود به تشابه در سکس نمی‌شود شعر بسته و افراد زیادی که قبل از ازدواج با هم دوست بوده اند و از هم راضی بوده اند اما با رفتن زیر یک سقف همه چیز عوض شده و نقاب ها فرو افتاده است.
دوستی قبل از ازدواج شما را از آمدن پیش روانشناس بی‌نیاز نمی‌کند داشتن همخوانی در سطوح فرهنگی اجتماعی مالی مذهبی از پیش شرط های یک ازدواج موفق است. این که افراد فقط به یک مورد چشم بدوزند و بر روی سایر عدم همخوانی ها چشم به بندند موجب خستگی و عدم تحمل زوجین در سالهای بعد و پدیده خیانت و طلاق هم میشود.
یک تصمیم غلط و ادامه دادن آن منجر به ایجاد سلسله ای از انتخاب های اشتباه و بزرگ می شود که گاهی با بالا رفتن سن و عدم جبران آن فقط حس پشیمانی فرد را پررنگ تر می کند.
درگیر شدن در روابط مخرب عاطفی صرفاً چون شما تشنه عشق هستید و تن دادن به خواسته‌های طرف مقابل و لذت نبردن هر دو طرف رابطه به مرور زمان خود را صرف می کند و نمی تواند تصمیم منطقی بگیرد و از نظر احساسی به طرف مقابل وابسته شده است سال ها را در مورد آب نگه می‌دارد دست و پا می‌زنند و داشته‌های الانش را هم از دست می‌دهد هر توافقی دو طرفه است و می بایست همه جانبه به قضیه نگاه کرد و ده سال بعد را هم در نظر داشت ازدواجی صحیح است که از همه نظر فدراسیون کنند و نیازهای جنسی عاطفی مالی معنوی فکری فرد را ارضا کند و باعث رشد و پیشرفت بود شود نه اینکه فقط بر اساس کمبود باشد و بهتر از هیچی باشد.
ما به سمت رشد و کمال پیش می رویم چه بهتر که این حرکت دو نفره باشد تا شتاب و سهولت بیشتری بگیرد اما دو فرد همخوان در تمامی ابعاد شخصیتی و نه صرفاً یک ملاک واحد برای ادامه ارتباط.
با بررسی های روانشناختی و تست های شخصیتی می توان ناهمخوانی ها را کمرنگ کرد و تعهد را بیشتر کرد و ترس های پیش از ازدواج و پس از ازدواج و از بین برد. علم روانشناسی در عصر جدید به کمک مردم آمده است تا با استفاده از شناخت خود و همدیگر زندگی شاد و آرامی را برای خود فراهم کنند فارغ از ارزیابی ها و قضاوت های دیگران.
مجرد ماندن در سنین بالا و یا متاهل بودن و ناراضی بودن از شریک زندگی را می‌توان از راه های مختلف و آموزش های ارتباطی به جا برطرف کرد البته راه های انحرافی مثل خیانت و اعتیاد و خودکشی هم وجود دارد اما انتخاب کرد شما هستید شمایی که شخصیتی شکل یافته دارید و دنیا را با عینک خوشبینی یا بدبینی نگاه می کنید می بایست راه حل تخصصی پیدا کرده با توجه به شخصیت ویژه شما و خود را ارتقا داد و ارزشمندتر ساخت.
چرا وقتی می توان ازدواجی عالی کرد تن به کمتر از آن داد؟
چرا تحت تاثیر نیازها و فشارهای ناهشیار زندگی کرد و راضی نبود؟ میتوان هوشیارانه بر روی خودکار کرد و آمادگی ازدواج صحیح را در خود پرورش داد و با ایجاد رابطه‌ای دلگرم‌کننده و تعهد آور همراه با سایر همخوانی ها محیطی روانی امنی برای خود فراهم کرد.
جدول سود و زیان به کشید مزایا و معایب انتخاب‌های خود را ارزیابی کنید و اگر به تنهایی نمی توانید به تصمیم های قطعی رضایت آفرین برسید از متخصص روانشناس و تستهای شخصیت کمک بگیرید و زندگی بهتری برای خود بسازید.

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.