همخوانی در ازدواج

همخوانی در ازدواج:
مراجعه به مراکز مشاوره و انجام تست های شخصیت که به منظور تشخیص و ارزیابی دقیق‌تر خصایص روانی افراد توسط متخصص مربوط صورت می‌گیرد می‌تواند به همراه مشاهده بالینی منابع ارزشمندی را جهت سنجش بهتر و سریعتر مراجعان فراهم کنند پس از تفسیر کامپیوتری و سپس به کمک مصاحبه و مشاهده بالینی مواردی که روانشناس تشخیص میدهد

که با کار کردن بر روی آن زوجین می‌توانند به تفاهم بیشتری در ازدواج برسند مشخص می شود و در جلسات متعدد با آنان مطرح می کنند به علت شرایط متفاوت تربیتی و خانوادگی اختلاف سلیقه‌هایی بین افراد وجود دارد که نحوه برخورد صحیح با آن را می توان به آسانی فرا گرفت و از بروز بسیاری از اختلافات بزرگ جلوگیری کرد.
بلوغ عاطفی و فکری قبل از ازدواج به معنای گذشتن از خودخواهی ها است به عبارت دیگر تا هنگامی که جوانی که قصد تشکیل خانواده و ازدواج دارد بر روی حرف خود مصرانه تاکید کنند و انتخابی هماهنگ با عقاید و ارزشهای خود نداشته باشد و هدفش تغییر دادن طرف مقابلش باشد این خود محوری و منعطف نبودن می‌تواند زمینه‌ساز مسائل زیادی شود که پیشگیری از آنها مثل من سریع تر و کم هزینه تر از درمان آن پس از ازدواج است.
با شرکت در جلسات آموزشی می‌توان با کاهش خسارت های عاطفی روانی مالی بنیان خانواده و ازدواج را مستحکم کرد.
ارزیابی هایی که مشاور به صورت فردی و یا در حضور طرفین از آنها به عمل می آورد درجات مختلفی دارد که روشنگر پاره ای از ویژگی های روانی شکل گرفته در آنها است.
به عنوان مثال عصبانی شدن شخصر از سوال های مطرح شده و یا نگاه کردن به میزان زیاد به موبایل و ساعت همگی می‌توانند از نشانه هایی باشند که به روانشناس کمک می کنند تا تشخیص واقعی فرد را به طرف مقابل برای ازدواج بشناسانند.
مانند واکنش نشان دادن افراد به اختلاف نظرها و میزان درگیر شدن آنها در بده بستان های کلامی میزان صرف وقت و هزینه برای ساختن زندگی مشترک و شناخت از همدیگر می توانند پیش زمینه های فکری برای شناخت صحیح تر از زوجین در زندگی واقعی و ازدواج را فراهم کنند.
تناسب هدر هیکل عقاید و ارزش ها مذهبی بودند طبق تناسب هدر هیکل عقاید و ارزش ها مذهبی بودند طبع جنسی گرم یا سرد بودند جنسی گرم یا سرد بودن تحصیلات اشتغال طبقه اقتصادی اجتماعی هر کدام می بایست به طور دقیق ای سنجیده و تطابق داده شوند.
هر مشکلی راه حلی دارد اما وقتی چشمها با عشق بسته شده باشند نمی توان به صورت منطقی فرد را قانع کرد که تغییر را باید از خود شروع کنند.
توصیه ما این است که پیش از ازدواج چشم ها را حسابی باز کنید و پس از آن بر روی بسیاری موارد چشم ها را ببندید تا بتوانیم با گذشت بیشتر و دادن عشق و نه فقط تشنه برای گرفتند عشق فرزندانی را تربیت کنیم که از خود فعلی ما بهتر باشند.
اگر پدر و مادر هر دو ناراضی و عصبی باشند بچه دار شدن راه حل مناسبی برای پایان دادن به ناهماهنگی‌ها نیست بلکه سبب تشدید اختلافات موجود خواهد شد لذا بکنیم در دو سال اول زندگی به شناخت عمیقی از همدیگر دست پیدا کنیم به ثبات نسبی برسیم و با احترام به تفاوتها و اختلاف سلیقه هایی که داریم پس از رسیدن به توافق و تفاهم به فکر بچه دار شدن بیفتیم.
در این صورت است که ورود کودک به فضای عاشقانه موجب گرمای بیشتر خواهد شد و می توانیم الگوی خوبی برای آنان باشیم.
گاهی افراد با وارد کردن فرد سوم به رابطه دونفره خود و ایجاد رابطه فرازناشویی می‌خواهند این عدم همخوانی های موجود در ازدواج شان را پاک کنند و نادیده بگیرند که همین خیانت پنهان و یا آشکار تیشه به ریشه خانواده می زند و با خراب کردن پل های پشت سر دیگر اعتماد از دست رفته و قلب شکسته به این سادگی ها احیا نخواهد شد.
با بخشیدن همدیگر و توجه به نیازها و تفاوت های موجود طی جلسات روان شناختی که می‌توانند با پاشیدن نور عشق به زندگی حد تا از طرف همسری که مورد خیانت قرار گرفته شده است و یادآوری روزهای خوب گذشته تخلیه هیجانات منفی تغییر افکار ناکارآمد تجسم سازی آرام سازی دیگر روش‌های درمانی چرک ها را شست و دوباره عاشق شد.
گفته می شود که انسان ها تحت شرایط سخت به خرد می رسند و اگر از تجارب دردناک درس پنهان در آن را بیاموزیم رشد خواهیم کرد از حوادث مشابه و بدتر جلوگیری می‌شود.
گرچه با انجام مشاوره های علمی روانشناسی و آموزش های تخصصی ازدواج می توان از بروز چنین تجارب تلخی به موقع جلوگیری کرد و از همان ابتدا به زیبایی با احترام گذاشتن به شخصیت و رفتار متفاوت افراد طعم خوش عشق وازدواج را لبخند و رضایت همسرمان بچشیم.
مرکز مشاوره ازدواج-نیاوران- نبش چهارراه مژده-26851286
مرضیه مبری روانشناس

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.