قول های فریبنده قبل ازدواج

قول های فریبنده قبل ازدواج
این که می گویند در کار خیر نیاز به استخاره نیست ، و یا می گویند در کار خیر عجله نکن و بقیه اش را بسپار به خدا ، این جملات کامل و درست نیست ، چرا که خداوند به ما عقل و شعور داده و خبر تکلیف ماست که قبل از هرکاری اول فکر می کنیم .

تدبیر کنیم ، آینده را بسنجیم و آگاهانه و عاقلانه و منطقی تصمیم گیری کنیم و راه را انتخاب کنیم .
علی الخصوص در مورد ازدواج که مقوله بسیار حساس و پر اهمیت است انتخاب درست شایسته جزء تکلیف ماست و انشاالله پس از تدبیر سنجش آگاهانه و تحقیق و بررسی آینده و نتیجه کار را آنموقع به خداوند متعال بسپار .
مواردی که باید در مورد ازدواج رعایت کرد :
وضع موجود را بررسی کن ؟! اکثر پسر و دخترها بخاطر احساس کورکرانه و عشق های مجازی برای رسیدن به مقصد خود و بدست آوردن طرف مقابل و در نهایت ازدواج قولهای فریبنده می دهند . مثلا در پرونده های مشاوره ازدواج در کلینیک داریم : دختر پایبند مسائل عقیدتی بوده و با پسری آشنا می شود و بلافاصله دل می دهد یعنی عاشق می شود. پسر هم با نیت رسیدن به معشوق خود قول میدهد بعد از ازدواج مسائل عقیدتی را رعایت کند . مشرب نخورد و خلاصه اصلح شود . این قولها اغلب درغ بوده و همینکه به اصطلاح خرشان از پل بگذرد همان شخصیت خلق و خوی را نگه داشته و پایبند به تعهدات خود نمی باشند .
راه حل چیست؟
قبل از مراحل ازدواج وضع موجودات طرف مقابل را بشناس و سعی کن نسبت به شخصیت و خلق و خوی او کاملا آشنا شوی . حالا دو راه حل داری : الف – وضع موجود او را قبول کرده و انتظار تغییر زیادی نداشته باشی
ب – از او بخواهی در مواردی که با خلق و خوی و شخصیت شما تضاد دارد خود را تغییر دهد و به او فرصت تغییر بدهی و اگر پس از گذشت زمان در او تغییر حس کردی آنموقع می توانی بهتر و عاقلانه تر تصمیم بگیری .
کسی که نتواند قبل از ازدواج بخاطر عشقش پاره ای از مسائل را بپذیرد و تغییر کند بدان که بعد از ازدواج هرگز این کار را نمی کند .
اولویت خود را در مورد ازدواج مشخص کن ؟!
شما باید اولویت های خود را در مورد ازدواج تعیین کرده و قبل از مراحل ازدواج با طرف مقابل خود در میان بگذارید مثلا اگر در مورد مسکن ادامه تحصیلات و ... اولویتی دارید حتما مطرح کرده و نظر طرف مقابل را جویا شوید.
خط قرمز و دیدگاه خود را در مورد ازدواج حتما بیان کنید:
اغلب اوقات بعلت کم رویی ، اعتماد به نفس پایین و احساسات بیش از حد متعارف طرفین نمی توانند نفطه نظرها و دیدگاه های خود را بیان کنند و این باعث می شود که پس از ازدواج در مورد خیلی از مشکلات و مسائل باید کوتاه بیاید و دفاعی از خود داشته باشد.
خواسته شما از ازدواج :
خواسته های خود را در مورد ازدواج مثلا ثروت ، زیبایی خانواده شخصیت و ... کاملا مشخص کنید وقتی شما بدانید چه می خواهید و دنبال چه چیزی هستید بهتر می توانید درمورد ازدواج تصمیم گیری کنید.
تدبیر و احتمالات ازدواج را در نظر بگیرید ؟!
نسبت به ازدواج بدبین نباشید ولی همیشه احتمالات را در نظر بگیرید و با تدبیر و اندیشه و تحقیق کامل وارد زندگی مشترک شوید .

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.