ازدواج با شناخت

ازدواج با شناخت
بزرگان گفته اند :
قبل از ازدواج دقیق فکر کن ، دقت کن

، و با شناخت کامل ازدواج کن بعد از ازدواج دیگه چشماتو ببند و سعی کن زندگی را بسازی و معایب آن را رفع کنی ،
قبل از ازدواج :
ازدواج باید با شناخت کامل انجام شود نه با احساس ، باید منطقی و درست انتخاب شود . اینکه شما فکر کنید بعضی از رفتار ها و خصلت های بد طرف مقابلتان در طول زندگی درست می شود که البته ناشی از احساسات و عشق و عاطفه شماست این بسیار غلط است.
ایثار در قبل از ازدواج ممنوع!؟
شما باید قبل از ازدواج به فکر خوشبختی خودتان باشید . اینکه عمری را باید در کنار کسی بگذرانید که دارای رفتار ناپسند و یا خصلت بدی است بسیار عذاب آور بوده و نیازی نیست که مانند یک قهرمان از خودگذشتگی کرده و ایثار نمائید .
شما می توانید انتخاب صحیح داشته باشید و با شناخت کامل و دقیق ازدواج مناسب و موفقی را برای خود مهیا نمائید. البته همه چیز استثنا دارد مثلا بعد از جنگ تحمیلی بودند خانم هایی که داوطلبانه حاضر شدند با معلولین و جانبازان عزیز ازدواج کنند که البته آنها دنبال اهداف خیلی بزرگتر بودند .
فرآیند شناخت در ازدواج :
همه بد مطلق نیستند و همه خوب مطلق نیستند .
اینکه شما با درایت و تحقیق کامل و منطقی نه از روی احساس زودگذر ازدواج کنید حق شماست . ازدواج مهمترین و حساسترین تصمیم زندگی است پس بهتر است با دقت و شناخت کامل انجام شود.
با چند دسته از افراد زیر ازدواج نکنید ؟ !
(مرحله انتخاب ) :
1- کسانی که وسواس فکری و ذهنی دارند .
2- آدم های معتاد .
3- کسانی که پرخاشگرند و عصبانیت بیش از حد دارند.
4- اشخاصی که شکاک و بدبین هستند.
5- آدم های فاسق و مشهور به بدنامی .
6- کسانی که دارای مسائل اخلاقی و شیطنت هستند .
7- کسانی که دیندار نیستند و اعتقادات دینی ندارند.
ازدواج نادرست یا شناخت غلط !؟
این مسئله اغلب برای دخترها بیشتر اتفاق می افتد چون دخترها حساستر بوده و زودتر دل می بندند و به اصطلاح عاشق می شوند بنابراین تصمیمات عجولانه و از ری احساس نه منطق می گیرند.
آنها بیشتر جنس های طرف مقابل خود را می بینند و فکر می کنند که معایب او را می توانند با ازدواج رفع کنند که بسیار اشتباه است.
مثلا می گویند فلان پسر خیلی خوبه حسن های خیلی زیادی داره ، فقط عصبی و پرخاشگره یا کمی وسواس داره و شکاکه ، اینها همگی مهم و باعث تخریب زندگی خواهد شد ، آیا شما حاضرید با بهترین ماشین رانندگی کنید که فقط مشکل ترمز داشته باشد .
البته نه؟! اول باید مشگل را حل و بعد ازدواج کرده .
مرحله بعد از ازدواج :
بعد از ازدواج مسئله کلا تغییر می کند شما آن موقع من نیستید شما ما هستید آنوقت اگر مشکلی را در طرف متقابل خود احساس کردید باید در حد توان خود سعی کنید آن را برطرف نمائید.
ازدواج را با شناخت آغاز کنید و برای خود و آینده خود احترام قائل شوید

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.