ازدواج نادرست

ازدواج نادرست
ازدواج چیست؟
ازدواج یعنی شروع زندگی مشترک . ازدواج به معنی تشکیل خانواده و شروع یک فصل دیگر از زندگی می تواند باشد. ازدواج از دیدگاه اسلام یعنی دور شدن از گناه و با حلال خود بودن بهترین کار حلال نزد خداوند است.

ازدواج درست و منطقی :
ازدواج خرید پیراهن یا لوازم خانه نیست که اگر از آن ناراضی نبودی و رنگش را نپسندیدی دور بیندازی یا مرجوعش کنی . ازدواج درست و سالم موقعی انجام می گیرد که تمامی جوانب آن بررسی شده باشد دو نفر از دو خانواده متفاوت با دو طرز فکر مختلف و در تربیت و فرهنگ مجزا حالا این دو نفر می خواهند یکی شوند و تشکیل خانواده دهند . باید بسیار دقت کرد و در امر ازدواج حساس بود نه اینکه وسواس داشته باشید . حساسیت از بعد شناخت شخصیتی یا فرهنگی خانواده و مسائل جانبی دیگر که همگی در امر ازدواج حائر اهمیت بوده و برای تداوم یک زندگی مشترک آرام مورد نیاز است. اگر ازدواج با شناخت و دقت لازم انجام گیرد مسلما یک ازدواج سالم و درست انجام شده . امروزه با مراجعه به مشاورین ازدواج و دادن تست های مورد نظر این شناخت ها به صورت علمی و دقیق انجام می پذیرد .
ازدواج نادرست یا :
ازدواج نادرست یعنی کورکورانه . همانطور که از قدیم گفته اند ازدواج از روی جبر و بدون شناخت دوام نخواهد داشت. متاسفانه در جامعه امروزی آمار طلاق و جدایی ها رو به فزونی است و این سر منشا ازدواج نادرست می باشد.
اهداف ازدواج : افراد با اهداف متفاوت ازدواج می کنند مثل :
1- ازدواج به عنوان نسبیت : در بعضی از خانواده ها ازدواج را یک نوع رسم و عادت و نسبت می دانند و به ابعاد دیگر از ازدواج کمتر توجه می کنند .
2- ازدواج به منظور فرار از تنهایی : بعضی افراد به علت های متفاوت تنها زندگی کرده و یا در حین زندگی با خانواده حس تنهایی و بی کسی خاص دارند که منجر به پیدا کردن هم صحبت و ارتباط اجتماعی با حنس مخالف خود شده که در نتیجه منجر به ازدواج نادرست می گردد.
3- ازدواج برای ارضای نیاز های جنسی : تعدادی از جوانها صرفا به دلیل فشارهای نیاز جنسی تن به مسئله ازدواج نادرست می دهند که این وضع متاسفانه در کوتاه مدت به دلیل جور نبودن سایر عوامل به جدایی کشیده می شود .
4- ازدواج به علت بالا رفتن سن و عوامل دیگر : سن ازدواج به علت مشکلات امروزه بالا رفته ، مخصوصا در دختران بخاطر ترس از دست دادن زیبایی یا والدین ، سن و بالطبع ترس از دوران بارداری گاهی ازدواج نادرست صورت می گیرد که در نهایت ضریب دیسک این ازدواج ها بالا می باشد.
5- ازدواج به عنوان وسیله : گاهی دختر ها و پسرها بخاطر رسیدن به اهداف پوچ خود مثلا پولدار شدن یا خارج رفتن یا ... دیگر تن به ازدواج نادرست میدهند که ریشه درستی نداشته و خیلی زود بهم میریزد .
6- ازدواج برای فرزند دار شدن : یکی دیگر از انگیزه های اشتباه افراد ازدواج صرفا داشتن فرزند می باشد و مسایل دیگر اصلا بررسی نمی گردد که این خود دوام زیادی نخواهد داشت.
7- ازدواج با عشق : البته نه عشق و محبت واقعی بلکه هیجانات زودگذر و همانطور که گفته اند عشاق اکثرآ کور و کر و لالند و معایب یکدیگر را نمیبیند و فقط به خاطر هیجانات زود گذر ازدواج کرده و بسیار زود این عشق فروکش می کند و همان ازدواج نادرست می باشد.
8- ازدواج برای فرار از مسائل خانواده : بعضی از پسرها و دخترها انقدر مشکلات خانوادگی حاد از قبیل جدایی والدین جرو بحث های خانوادگی ، اعتیاد دالدین ، بی توجهی ، خشونت و موارد دیگر دارند که برای فرار از این تنش ها بدون در نظر گرفتن عواقب ازدواج بی فکری تن به ازدواج داده و خیلی سریع پشیمان شده و منجر به طلاق و ازدواج نادرست می شود.
مرکز مشاوره نیاوران – مشاوره تلفنی و حضوری توسط مشاورین روانشناس متخصص – نیاوران –نبش چهارراه مژده

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.