ازدواج

ازدواج
ازدواج سنت پیغمبر است و یکی از حلال ترین

، زیباترین و نیکوترین کارها نزد پروردگار است.
هدف از ازدواج:
 خداوند متعال همه چیز را جفت آفرید.هدف از ازدواج جفت شدن و کامل شدن است.ازدواج خیلی چیزها را در زندگی کامی می کند. ازدواج شروع زندگی مشترک و تعامل بین زوجین برای تشکیل خانواده زیباست.
ازدواج موفق چیست؟
 منظور ازازدواج یعنی ازدواجی که منجر به تشکیل خانواده و کانون گرم و پر محبت شود .ازدواج موفق ثمره اش هم موفق و زیباست.ثمره ازدواج موفق فرزندان نیکوست.اگر می خواهید بدانید آیا ازدواج شما موفق بوده دقت کنید به روابط افراد خانواده و بررخورد آنها با هم اگر با احترام و آرامش بود مسلم بدانید شما ازدواج موفق داشته اید .
اسلام در مورد ازدواج چه گفته؟
 اسلام ازدواج و تشکیل خانواده را بسیار کار نیکویی میداند.اسلام در مورد ازدواج چنین می گوید: وقتی بحث ازدواج پیش می آید دقت کنید دو طرف و دو خانواده باید هم کف باشند.
یعنی از هر لحاظی مثل سطح خانواده ها ، شخصیت ها ف فرهنگ ها و نقطه نظر ها  و دیدگاهها ی زندگی با تفاهم و رفاقت پیش رود و درصد آمار طلاق حتی الامکان کاهش یابد.
چند نوع ازدواج داریم؟
 ازدواج دایم:
 در این نوع ازدواج که به صورت رایج بوده زوجین متعهد می شوند که تا موقعیکه در قید حیات هستند در کنار هم باشند و یا رو غمخوار یکدیگر بوده و با تشکیل خانواده همواره حامی فرزندان خود باشند . این نوع ازدواج جز بهترین نوع ازدواج هاست.
ازدواج موقت:
 ازدواج موقت که اصطلاحا به آن صیغه می گویند . در این نوع ازدواج صیغه محرمیت بین زوجین خوانده می شود. این نوع ازدواج معمولا در شرایط خاص پیش می آید مثلا برای افرادی که قبلا ازدواج کرده یا شرایط ازدواج دائم را ندارند .
ازدواج سفید یا هم خانگی:
 این نوع ازدواج در جوامع گوناگون به نام های دیگر شهرت دارد . متاسفانه در جامعه ما نیز شایع شده و جوانان به علل گوناگون از این نوع ازدواج استقبال می کنند.
مزایای ازدواج:
 بزرگترین امتیاز ازدواج منحرف نشدن و گرایش پیدا نکردن به سوی انحرافات جامعه و مسائل وسوسه انگیز.وقتی جوانان ما تشکیل خانواده داده و ازدواج کنند حتی الامکان در بیش تر اوقات سعی در حفظ و حراست کانون خانواده می کنند و این موضوع خود بخود از انحراف جوان به سوی مسائل جاری جامعه می کاهد.
چرا جوانان در جامعه امروزی زیاد مایل به ازدواج نیستند:
 ازدواج جوانان به علل گوناگون کاهش یافته که به چند مورد آن اشاره می کنیم.
مسائل مادی از قبیل تجملات فراوان در مزاسم های ازدواج ، تهیه مسکن و حداقل های مورد نیاز برای ازدواج
زیاده خواهی ها و چشم و هم چشمی ها ی رایج در مملکت ما و علی الخصوص در این نوع مراسم ازدواج
یکی از علل مهم انزجار جوانان این است که اکثرا شاهد ازدواج های ناموفق و ناکام اطرافیان ، دوستان و نزدیکان خود بوده اند و اصطلاحا ترس از ازدواج پیدا کرده اند.
مشکلات ازدواج:
 ازدواج بسیار شیرین و مطبوع است ولی باید با تحقیق و تدبیر اولیه انجام شود تا خدای نکرده مشکلات بعد از آن بوجود نیاید. زوجینی که با فکر و مشاوره و تحقیق کامل ازدواج می کنند اکثرا زندگی های خوب و پر آرامش دارند. طبیعی است که دو نفر از دو خانواده و تربیت متفاوت با فرهنگ های مختلف ممکن است با مسائلی روبرو شوند که البته اگر انتخاب درست باشد این مسائل حتی الامکان کم می شود .
سن ازدواج:
 در علم سن خاصی برای ازدواج تعریف نشده البته گاها سن دختر 22 و سن پس ر را 27 می دانند.که این  یک فرضیه قدیمی است.آنچه مسلم است در نسل های مختلف این رنج سنی متفاوت بوده مثلا در نسل قبل سن ازدواج بسیار پایین تر بود که مناسب اوضاع و احوال آن روزها بود.منطقی این است که سن  خاصی برای ازدواج قائل نشویم و این تعریف را برای سن ازدواج بپذیریم که هر گاه جوان آمادگی پذیرفتن مسئولیت خانواده را در خود دید آن وقت بهترین  زمان برای ازدواج او می باشد که این پذیرش می تواند توسط کارشناسان امر ازدواج نیز مشخص گردد.
به امید ازدواج های موفق

مرکز مشاوره نیاوران -مشاوره تلفنی رایگان 26851286

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.