مشاوره ازدواج موفق

18 فاکتور اصلی یک ازدواج موفق
همانطور که آمارها نشان می دهد 60%ازدواج ها منجر به طلاق و مشاجرات خانوادگی می گردد. برای جلوگیری از این بحران های بعد از ازدواج باید به زوجین آگاهی کامل داده شود تا آنها با شناخت کافی و دقیق از یکدیگر زندگی مشترک را با آرامش شروع نمایند .

و حال این سوال پیش می آید که چطور می توانند نسبت به یکدیگر شناخت منطقی و علمی پیدا کنند و با خیال راحت و اطمینان کامل خانواده ای آرام را تشکیل دهند.
در قدیم (تا حدود 20 سال پیش ) خانواده ها با تحقیقات و پرس و جو از کسبه،همسایه ها و یا محل کار و... نسبت به این شناخت اطمینان کسب می کردند.
و البته جو زمانه و اجتماع نیز این گونه نبود و در این تحقیقات همگی با اخلاص و حسن نیت اطلاعات دقیق و درست در اختیار طرفین می گذاشتند. ولی این روش در این مقطع زمانی جواب نمی دهد چون آنقدر مشغله های زندگی زیاد شده که همسایه از همسایه خود خبر نداشته و اگر هم اطلاعاتی داشته باسند دنبال دردسر و مسائل بعدی نیست.
پس حالا چه باید کرد؟
 راه حل علمی و منطقی همان مشاوره و تست قبل از ازدواج است .دکتر مشاور پس از گرفتن تست های  ازدواج مربوطه 18 فاکتور اصلی و مهم ازدواج را از طرفین در جدول مربوطه گذاشته و در جلسات مشاوره سعی بر تعادل بین این هجده فاکتور اصلی ازدواج  مینماید.
البته با در نظر گرفتن نقطه نظرها و دیدگاهها ی طرفین ، بدیهی است خیلی از بزرگترها هنوز بر این عقیده اند که ازدواج امری است شانسی و قسمتی و معتقدند دو طرف در طول زندگی کم کم به هم علاقمند شده و مشکلاتشان را حل می کنند .
با تمام احترامی که برای بزرگترها قائل هستیم باید بگویم این فرضیه در این مقطع زمانی که تمامی ارزشها جایگاه خود را از دست داده و هیچ چیزی بر طبق اصول و اعتقادات دینی و مذهبی نبوده جایگاهی نداشته و برای تشکیل و شروع یک ازدواج شاد و موفق می بایست با این موضوع منطقی و علمی برخورد کرد.
اشاره به چند فاکتور یک ازدواج موفق:
 شخصیت،فرهنگ، تربیت،خانواده ، تحصیلات و... از فاکتورهای اصلی یک ازدواج موفق می باشند .
همانطور که در دین مبین اسلام گفته شده هر دو خانواده باید هم کف باشند. که متاسفانه اکثر زوجین به این مسئله و واژه دینی دقت نکرده و فقط عشق آنی و زودگذر و بی محتوا را در ذهن خود دارند. و همانطور که از قدیم الایام گفته اند آدم عاشق کور است و عیب ها و تناقص ها  و بدی ها ی طرف مقابل را نمی بیند و وقتی از این مقطع زمانی می گذرد و این عشق فروکش کرده آنوقت تمامی زشتی ها و بدی ها جلوه گر شده و تبدیل به دعوا و مشاجره و مشکلات زندگی می گردد وهمانطور که شاعر گفته :
 لاکن عشاق اکثرا در پرتو عشق مجازی
در خیال و فکر خود عشق حقیقی را پندارند
 مثالی در مورد یکی از فاکتور های ازدواج که به صورت شایع و تجربی در مراکز مشاوره شاهد آن هستیم شاهد آن هستیم درون گرایی و برون گرایی است که اکثرا به آن اهمیت نمی دهند اگر چه یکی از مسائل مهم یک ازدواج موفق  است.
بطور مثال: دخترخانم در خانواده ای تربیت شده (پدر ارتشی-مادر فرهنگی ) بسیار خانواده منظم و بسته ، تمامی رفتارها ی اجتماعی و فردی مبتنی بر اصول و رعایت فرهنگ و ادب دینی و اجتماعی و عموما دختر خانم فردی درونگرا خواهد بود.
آقا پسر برعکس(پدر بازاری-مادر خانه دار ) در این نوع خانواده ها اکثرا رفت و آمدهای اجتماعی بیشتر و نوع روابط با گروه اول متفاوت تر است بنابراین آقا پسر فردی برون گرا می باشد.
حال این دو نفر (یکی درون گرا و دیگری برون گرا)در طول مسیر زندگی اگر قبلا آگاهی نداشته باشند و در جلسات مشاوره این موضوع بررسی و تعدیل نشده باشد دچار مشکلات فراوان بعد از ازدواج خواهند شد .
به امبد زندگی شیرین و موفق

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.