ضرورت مشاوره ازدواج

ضرورت مشاوره ازدواج
ازدواج و تشکیل خانواده خرید شی نیست که در صورت عدم تمایل آنرا دور انداخته و یکی دیگر را تهیه نمایید.ضرورت مشاوره ازدواج وقتی روشن می شود که به امار طلاق در کشورمان  مخصوصا در چند سال اول ازدواج دقت کنید.

ضرورت مشاوره ازدواج در جامعه فعلی ما بسیار مشهود و قابل لمس می باشد بنابراین بدیهی است قبل از ازدواج می بایست شناخت کامل و دقیق نسبت به یکدیگر پیدا کرده و به موارد زیر کاملا توجه نماییم:
 1- استقلال مالی:
 استقلال مالی شرط اول ازدواج است.اگر زوجین استقلال مالی کافی در جهت اداره زندگی خود رانداشته باشند حتما دخالت های نادرست و گاه و بیگاه خانواده ها در زندگی مشترک انها تاثیر خواهد گذاشت که این موضوع می تواند لطمه فراوانی به روند زندگی آنها بزند.بنابراین ضرورت مشاوره ازدواج در این رابطه مشخص بوده و زوجین قبل از هر نوع تصمیم گیری باید به استقلال مالی در حد کفایت برسند.
2-جایگاه عشق و وابستگی های عاطفی:
 اکثر اوقات این فرضیه مطرح است که وقتی دو نفر عاشق هم هستند می توانند با تمامی مشکلات  مخصوصا مسائل مادی کناربیایند.واقعیت این است که کسی منکر عشق نیست ولی وقتی شما به شدت درگیر ی عاطفی پیدا می کنید یا اصطلاحا عاشق می شوید نکات منفی یکدیگر را ندیده و سعی در توجیه موضوعات منفی می کنید که این مسئله بسایر خطرناک بوده و درزندگی آینده اثرات منفی زیادی خواهد داشت پس در این مورد نیز ضرورت مشاوره ازدواج کاملا مشخص بوده و زوجین قبل از هر تصمیم گیری بهتر است با مشاورین ازدواج تماس گرفته تا با راهنمایی دقیق  بتوانند بهترین گزینه را انتخاب نمایند.
3-بهترین زمان برای مشاوره:
 ضرورت مشاوره ازدواج در این مورد پررنگ تر است زیرا وقتی شما به مشاور خود مراجعه می کنید اکثرا منتظر تایید او هستید نه مشاوره او و این وضعیت با ید توسط مشاور توضیح کامل داده شود.معمولا مشاوره قبل از ازدواج باید پیش از تصمیم قطعی طرفین انجام وشد زیرا زمانی که تصمیم به ازدواج قطعی شد مشاور هرچه بگوید مفید و قابل سمع برای زوجین نخواهد بود.
4-به چند ویژگی نامناسب که برای ازدواج خطرناک است اشاره می کنیم:
 شکاکی،بدبینی،حساسی بیس از حد، وسواس فکری زیاد،نگفتن حقایق قبل از جدی شدن مسئله ازدواج،بزرگ نمایی کردن در موراد مختلف مخصوصا مادی
این ویژگی ها بسیار با اصل ازدواج تناقض دارد و مخرب زندگی مشترک خواهد بود .مثلا اگر یک یاز طرفین ویژگی بدبینی را داشته باشد همیشه افکار منفی در ذهن خود پرورانده و محیطی نا امن و دور از آرامش را فراهم می آورد.یا اگر یکی از طرفین که اغلب آقایان هستند در مورد وضعیت مادی خود اغراق نماید این مسئله مستقیما در زندگی آنها تاثیر منفی گذاشته و باعث کدورت و اختلافات فراوان می گردد.بنابراین در این مورد نیز ضرورت مشاوره ازدواج مشهود تر از موارد دیگر می باشد.
5-عواملی که در موقع ازدواج نباید به آنها متکی شویم:
 زیبایی های ظاهرِی، حرف های قشنگ و فریبنده،وانمودهای ظاهری و برخلاف واقعیت ها ، شخصیت های کاذب در دوران آشنایی. ضرورت مشاوره ازدواج و کمک گرفتن از یک مشاور با تجربه در زمینه های فوق به شما کمک می کند تا حقایق را همانطور که هست ببینیدد و دچار خود کاذب بینی نگردید.با مراجعه به مراکز مشاوره ازدواج و گرفتن تست های شخصیتی می توانید با شخصیت واقعی طرف مقابل خود کاملا آشنا شده و آگاهانه تصمیم مناسب بگیرید.
مرکز مشاوره نیاوران - مشاوره تلفنی رایگان 26851286

تماس با ما

  • آدرس: نیاوران، چهار راه مژده، نبش نجابت جو، پلاک 352، طبقه 2 شمالی
    تلفن : 22728904-021

     ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید.